Plavec Balon českým vicemistrem na padesátce prsa

Iveta Drlíková 2019-01-12 08:01:00

Na prosincovém Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání se výrazně prosadili i žatečtí plavci. Kristián Balon vybojoval senzační stříbro na trati padesát metrů prsa. Blízko k medaili měl i další žatecký prsař Filip Mach.

Na zimním šampionátu v Plzni reprezentovalo žatecký oddíl šest plavců, většina z nich v kategorii dorostu, ve které se parádně představil především Kristián Balon. Ten se staršími soupeři držel krok a v disciplíně padesát metrů prsa postoupil do finále z třetí pozice v novém osobním rekordu 0:29, 87. Ve finále Kristián věděl, že bude muset ještě zrychlit, aby vytouženou medaili získal. To se mu také povedlo. Balon skvělou startovní reakcí a rychlými záběry udával tempo do první obrátky. Pak ovšem nastoupil mocný finiš českého reprezentanta Netrha z Litoměřic, který v těsném finiši sice žateckého plavce porazil, nicméně Kristián Balon dosáhl na první dorosteneckou medaili, a to hned stříbrnou ve skvělém závodě a výborném osobním rekordu: 0:29,48. V dalších startech se u něho již projevila doznívající únava z prodělané nemoci. Na stovce prsa tak bral pěkné 5. místo a na dvojnásobné trati slušné 6. místo. Finálovou účast přidal ještě Kristián na padesátce motýlkem, kde do-hmátl ve svém ročníku druhý, ale se staršími až devátý.

Ze starších dorostenců se v západočeské metropoli také skvěle ukázal Filip Mach, který patří mezi nejlepší české prsaře. To potvrdil postupem do tří finálových rozplaveb. Filip určitě pomýšlel na medaili a neměl k ní daleko, nejblíže na tratích 200 a 100 metrů prsa, kdy do finále postupoval z třetí pozice. Bohužel na stovce, i přes skvělé časy a osobní rekord, na vysněnou medaili těsně nedosáhl. V závodě na dvě stě metrů prsa dohmátl jako pátý, což je také mimořádný úspěch, na poloviční trati pak jako osmý.

„Všechna finále plaval Filip nejrychleji v osobních rekordech a v nabité konkurenci je každá finálová účast a umístění do 5. místa splněný sen. Velká pochvala patří také ostatním našim plavcům, kteří se na vrcholné závody nominovali a dostali se do finále. Ella Pohoriljak – 7. a 9. místo, Lucka Límová – 10. místo. Uspěli i Jan Procházka, Radana Hlavátová a Lenka Bešíková (starší žákyně), která v kategorii dospělých doplavala jedenáctá. Děkuji také trenérům Karlu Urbanovi, Ivanu Klímovi, Martinu Dvořákovi a Marku Břečkovi za skvělou přípravu našich plavců,“ dodává k šampionátu předseda žateckého plaveckého klubu Jiří Karas.

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.