Plavec Balon českým vicemistrem na padesátce prsa

Iveta Drlíková 2019-01-12 08:01:00

Na prosincovém Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání se výrazně prosadili i žatečtí plavci. Kristián Balon vybojoval senzační stříbro na trati padesát metrů prsa. Blízko k medaili měl i další žatecký prsař Filip Mach.

Na zimním šampionátu v Plzni reprezentovalo žatecký oddíl šest plavců, většina z nich v kategorii dorostu, ve které se parádně představil především Kristián Balon. Ten se staršími soupeři držel krok a v disciplíně padesát metrů prsa postoupil do finále z třetí pozice v novém osobním rekordu 0:29, 87. Ve finále Kristián věděl, že bude muset ještě zrychlit, aby vytouženou medaili získal. To se mu také povedlo. Balon skvělou startovní reakcí a rychlými záběry udával tempo do první obrátky. Pak ovšem nastoupil mocný finiš českého reprezentanta Netrha z Litoměřic, který v těsném finiši sice žateckého plavce porazil, nicméně Kristián Balon dosáhl na první dorosteneckou medaili, a to hned stříbrnou ve skvělém závodě a výborném osobním rekordu: 0:29,48. V dalších startech se u něho již projevila doznívající únava z prodělané nemoci. Na stovce prsa tak bral pěkné 5. místo a na dvojnásobné trati slušné 6. místo. Finálovou účast přidal ještě Kristián na padesátce motýlkem, kde do-hmátl ve svém ročníku druhý, ale se staršími až devátý.

Ze starších dorostenců se v západočeské metropoli také skvěle ukázal Filip Mach, který patří mezi nejlepší české prsaře. To potvrdil postupem do tří finálových rozplaveb. Filip určitě pomýšlel na medaili a neměl k ní daleko, nejblíže na tratích 200 a 100 metrů prsa, kdy do finále postupoval z třetí pozice. Bohužel na stovce, i přes skvělé časy a osobní rekord, na vysněnou medaili těsně nedosáhl. V závodě na dvě stě metrů prsa dohmátl jako pátý, což je také mimořádný úspěch, na poloviční trati pak jako osmý.

„Všechna finále plaval Filip nejrychleji v osobních rekordech a v nabité konkurenci je každá finálová účast a umístění do 5. místa splněný sen. Velká pochvala patří také ostatním našim plavcům, kteří se na vrcholné závody nominovali a dostali se do finále. Ella Pohoriljak – 7. a 9. místo, Lucka Límová – 10. místo. Uspěli i Jan Procházka, Radana Hlavátová a Lenka Bešíková (starší žákyně), která v kategorii dospělých doplavala jedenáctá. Děkuji také trenérům Karlu Urbanovi, Ivanu Klímovi, Martinu Dvořákovi a Marku Břečkovi za skvělou přípravu našich plavců,“ dodává k šampionátu předseda žateckého plaveckého klubu Jiří Karas.

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.