Plavec Balon českým vicemistrem na padesátce prsa

Iveta Drlíková 2019-01-12 08:01:00

Na prosincovém Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání se výrazně prosadili i žatečtí plavci. Kristián Balon vybojoval senzační stříbro na trati padesát metrů prsa. Blízko k medaili měl i další žatecký prsař Filip Mach.

Na zimním šampionátu v Plzni reprezentovalo žatecký oddíl šest plavců, většina z nich v kategorii dorostu, ve které se parádně představil především Kristián Balon. Ten se staršími soupeři držel krok a v disciplíně padesát metrů prsa postoupil do finále z třetí pozice v novém osobním rekordu 0:29, 87. Ve finále Kristián věděl, že bude muset ještě zrychlit, aby vytouženou medaili získal. To se mu také povedlo. Balon skvělou startovní reakcí a rychlými záběry udával tempo do první obrátky. Pak ovšem nastoupil mocný finiš českého reprezentanta Netrha z Litoměřic, který v těsném finiši sice žateckého plavce porazil, nicméně Kristián Balon dosáhl na první dorosteneckou medaili, a to hned stříbrnou ve skvělém závodě a výborném osobním rekordu: 0:29,48. V dalších startech se u něho již projevila doznívající únava z prodělané nemoci. Na stovce prsa tak bral pěkné 5. místo a na dvojnásobné trati slušné 6. místo. Finálovou účast přidal ještě Kristián na padesátce motýlkem, kde do-hmátl ve svém ročníku druhý, ale se staršími až devátý.

Ze starších dorostenců se v západočeské metropoli také skvěle ukázal Filip Mach, který patří mezi nejlepší české prsaře. To potvrdil postupem do tří finálových rozplaveb. Filip určitě pomýšlel na medaili a neměl k ní daleko, nejblíže na tratích 200 a 100 metrů prsa, kdy do finále postupoval z třetí pozice. Bohužel na stovce, i přes skvělé časy a osobní rekord, na vysněnou medaili těsně nedosáhl. V závodě na dvě stě metrů prsa dohmátl jako pátý, což je také mimořádný úspěch, na poloviční trati pak jako osmý.

„Všechna finále plaval Filip nejrychleji v osobních rekordech a v nabité konkurenci je každá finálová účast a umístění do 5. místa splněný sen. Velká pochvala patří také ostatním našim plavcům, kteří se na vrcholné závody nominovali a dostali se do finále. Ella Pohoriljak – 7. a 9. místo, Lucka Límová – 10. místo. Uspěli i Jan Procházka, Radana Hlavátová a Lenka Bešíková (starší žákyně), která v kategorii dospělých doplavala jedenáctá. Děkuji také trenérům Karlu Urbanovi, Ivanu Klímovi, Martinu Dvořákovi a Marku Břečkovi za skvělou přípravu našich plavců,“ dodává k šampionátu předseda žateckého plaveckého klubu Jiří Karas.

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka O zelené karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.