Karatisté ze Sakury vybojovali deset medailí

Markéta Chalupová 2019-02-02 12:21:00

Na Novoroční turnaj se skvěle připravili karatisté ze žateckého klubu Sakura karate – do. Čtyři bojovníci v čele s trenérem Vladimírem Švehlou opět nenechali nic náhodě a přivezli celkem deset medailí.

Turnaj, který se konal 13. ledna pod hlavičkou SKIF CZ v Hradci Králové, se zúčastnili i čtyři karatisté ze Sakury. Trenér Švehla tentokrát rozhodl, že neponechá nic náhodě a do Hradce vyjeli už den předem, aby byli na závody dostatečně odpočinutí a v bojové náladě. Pro kluky nachystal dokonce jako překvapení podvečer plný zábavy.

„Do hotelu jsme dorazili již v sobotu pozdě odpoledne. Po rychlém vybalení jsme opět sedli do auta a jeli na prohlídku obřího akvária. Všichni jsme si to moc užili, ale nejvíc jsme se těšili na hlavní akci v Laser Game, kde se všichni pořádně zapotili a užili si spousty zábavy. Musím říct, že pro mě to byla první zkušenost a odnesl jsem si z toho nejen prohru, kdy se proti mně moji žáci spikli, ale také pár odřenin a jednu bouli na hlavě,“ usmívá se trenér Švehla.

Druhý den na všechny čekal brzký budíček, v 8.50 byl totiž ohlášen začátek závodů. Jan Babák, Matouš Chalupa a Vladimír Nový nastoupili ve dvou kategoriích - v kata a řízeném sanbon kumite, a to nejen za mladší žáky, kam podle věku patří, ale i za starší žáky, aby si závody víc užili. Celkem tedy hned ve čtyřech startech. Daniel Řepík pak soutěžil za dorostence a tyto závody byly jeho úplně první. „Největší úspěch zaznamenal Jan Babák, který získal v obou kategoriích sanbon kumite 1. místo, dále pak 1. místo za kata mladší žáci a 2. místo za kata starší žáci. Vedlo se i Matoušovi Chalupovi ten vybojoval 2. místo v kata mladší žáci, 2. místo za sanbon kumite starší žáci a 3. místo v kata starší žáci. Příjemně na závodech překvapil i Vladimír Nový, který v kata v kategoriích starší a mladší žáci obsadil vždy 3. místo a v sanbon kumite mladší žáci 2. místo. Daniel Řepík, přestože se velmi snažil, na medailové pozice v Hradci nedosáhl, ale důležité je, že ho to bavilo a já věřím, že to nebude jeho po-slední a jediná zkušenost,“ je spokojený s výkony všech čtyř svých svěřenců trenér Sakury a ještě dodává: „Jak to tak vypadá, královské město Žatec není už jen městem světově známého kvalitního chmele, ale také nové generace začínajících závodníků Karate-do, kteří se dokáží prosadit i v nabité konkurenci jiných klubů.“

Markéta Chalupová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.