Karatisté ze Sakury vybojovali deset medailí

Markéta Chalupová 2019-02-02 12:21:00

Na Novoroční turnaj se skvěle připravili karatisté ze žateckého klubu Sakura karate – do. Čtyři bojovníci v čele s trenérem Vladimírem Švehlou opět nenechali nic náhodě a přivezli celkem deset medailí.

Turnaj, který se konal 13. ledna pod hlavičkou SKIF CZ v Hradci Králové, se zúčastnili i čtyři karatisté ze Sakury. Trenér Švehla tentokrát rozhodl, že neponechá nic náhodě a do Hradce vyjeli už den předem, aby byli na závody dostatečně odpočinutí a v bojové náladě. Pro kluky nachystal dokonce jako překvapení podvečer plný zábavy.

„Do hotelu jsme dorazili již v sobotu pozdě odpoledne. Po rychlém vybalení jsme opět sedli do auta a jeli na prohlídku obřího akvária. Všichni jsme si to moc užili, ale nejvíc jsme se těšili na hlavní akci v Laser Game, kde se všichni pořádně zapotili a užili si spousty zábavy. Musím říct, že pro mě to byla první zkušenost a odnesl jsem si z toho nejen prohru, kdy se proti mně moji žáci spikli, ale také pár odřenin a jednu bouli na hlavě,“ usmívá se trenér Švehla.

Druhý den na všechny čekal brzký budíček, v 8.50 byl totiž ohlášen začátek závodů. Jan Babák, Matouš Chalupa a Vladimír Nový nastoupili ve dvou kategoriích - v kata a řízeném sanbon kumite, a to nejen za mladší žáky, kam podle věku patří, ale i za starší žáky, aby si závody víc užili. Celkem tedy hned ve čtyřech startech. Daniel Řepík pak soutěžil za dorostence a tyto závody byly jeho úplně první. „Největší úspěch zaznamenal Jan Babák, který získal v obou kategoriích sanbon kumite 1. místo, dále pak 1. místo za kata mladší žáci a 2. místo za kata starší žáci. Vedlo se i Matoušovi Chalupovi ten vybojoval 2. místo v kata mladší žáci, 2. místo za sanbon kumite starší žáci a 3. místo v kata starší žáci. Příjemně na závodech překvapil i Vladimír Nový, který v kata v kategoriích starší a mladší žáci obsadil vždy 3. místo a v sanbon kumite mladší žáci 2. místo. Daniel Řepík, přestože se velmi snažil, na medailové pozice v Hradci nedosáhl, ale důležité je, že ho to bavilo a já věřím, že to nebude jeho po-slední a jediná zkušenost,“ je spokojený s výkony všech čtyř svých svěřenců trenér Sakury a ještě dodává: „Jak to tak vypadá, královské město Žatec není už jen městem světově známého kvalitního chmele, ale také nové generace začínajících závodníků Karate-do, kteří se dokáží prosadit i v nabité konkurenci jiných klubů.“

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video