Zájem o elektromobily stoupá. Dobíjecí stanice by mohla vyrůst i u nás

Hedvika Fajkusová 2019-02-01 14:00:00

V minulém roce přišla česká bankovní instituce Moneta Bank s žádostí o vybudování dobíjecích stanic pro elektromobily v blízkosti své žatecké pobočky. Odbor rozvoje města nyní prověřuje, mimo jiné, možnost umístění, spolupráce se společností ČEZ a vedení inženýrských sítí.

,,Moneta Bank přišla v loňském roce s žádostí o vybudování dobíjecí stanice pro elektromobily. Umístění a design byl prodiskutován s Městem včetně památkové péče. Realizace by byla z prostředků Moneta Bank. Na jednání rady města byl také v loňském roce zadán odboru rozvoje města úkol vytipovat a prověřit možnosti dobíjecích stanic i v jiných lokalitách. Na tomto úkolu pracujeme a do poloviny ledna jsme podali průběžnou zprávu.  

Prověřujeme možnosti umístění, spolupráce z ČEZ, vedení inženýrských sítí apod.,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Kolik je ve městě majitelů elektromobilů, kteří by dobíjecí stanici využívali, však odbor rozvoje města neeviduje. ,,Cílem města je samozřejmě vytvořit podmínky pro majitele (jak občany, tak turisty) těchto vozů s ohledem na snížení škodlivin z provozu silniční dopravy,“ vysvětlila na závěr Kateřina Mazánková.

Elektromobil je automobil na elektrický pohon, který jako zdroj energie využívá obvykle baterie, které lze nabít právě v nabíjecí stanici nebo ze standardní elektrické zásuvky. Elektromobily svým provozem neprodukují výfukové plyny a jejich vliv na životní prostředí je lepší, než u vozů se spalovacími motory. Elektromobilita se stává v posledních letech velmi živě diskutovaným tématem. Ačkoli počty elektromobilů v České republice jsou zatím velmi nízké, tento počet se dynamicky vyvíjí. Společnost ČEZ odhaduje počet elektromobilů v republice na dva tisíce.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.