Následky dopravních nehod v okrese: nejvíce mrtvých

Lucie Steklá 2019-02-05 10:02:22

Okres Louny (lus) Sedmatřicet lidí zahynulo v minulém roce při dopravních nehodách v Ústeckém kraji. To je druhé nejnižší číslo za posledních jedenáct let, a to i přes to, že počet havárií vzrostl. Smutným faktem pro okres Louny je ale to, že na jeho území zemřelo nejvíce osob z celého kraje. Statistky zazněly na bilanční tiskové konferenci k vývoji dopravní nehodovosti v Ústeckém kraji v roce 2018.

Vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Jiří Ušák poukázal zejména na pokles počtu mrtvých a těžce zraněných osob při dopravních nehodách, přestože došlo k nárůstu počtu nehod. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, u něhož navíc došlo k nárůstu.

Nejvíce lidí zemřelo v okrese Louny, bylo jich jedenáct. Podepisuje se na tom silnice I/7 vedoucí na území našeho kraje od Hory Svatého Šebestiána po Panenský Týnec. „Sedmička bude bezpečná, až bude směrově oddělená. Dochází tam k čelním střetům, a to se podepisuje na následcích,“ vysvětlil vedoucí krajských dopravních policistů. Dálnice se bude dostavovat v příštích letech, už letos se má začít pracovat na zkapacitnění obchvatu Loun. Naproti tomu na silnicích Mostecka nevyhasl při dopravní nehodě ani jeden lidský život. Havárií zde bylo také nejméně.

Na území Ústeckého kraje šetřili dopravní policisté v roce 2018 celkem 10 820 dopravních nehod, při kterých zemřelo třicet sedm osob, 186 osob bylo těžce zraněno a 1 925 osob zraněno lehce. Odhadnutá hmotná škoda dopravní policií na místě nehody je ve výši 524,9 milionů korun. Dopravních nehod vyšetřovaných policií přibývá v Ústeckém kraji od roku 2011.

Tragické následky jsou ale nižší. Pro srovnání: V roce 2017 zemřelo o deset lidí více. „Proč došlo k poklesu? Byl poměrně malý počet nehod, při kterých zemřelo více lidí najednou. Objevují se moderní vozidla, bylo dobré počasí. Tyto výsledky považujeme za uspokojivé. Každopádně každý zmařený život je velkou ztrátou,“ dodal Jiří Ušák. Vloni bylo v kraji méně také těžce zraněných. Více než polovina lidí zemřela při nehodách způsobených příliš vysokou rychlostí.

Dopravní inspektorát zmínil riziková místa v kraji z hlediska dopravní nehodovosti, seznámil s výsledky v oblasti silničního dohledu a představil priority dopravní policie na rok 2019. Základní prioritou je udržení bezpečnosti silničního provozu v teritoriu.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 Mostecká ul., kuchyň, koupelna po rekonstrukci. 777 868 191.

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

Vzpomínky

Alois Pučálka

Dne 26. dubna uplynulo 10 smutných let, kdy od nás po delší nemoci odešel pan Alois PUČÁLKA z Chomutova. S láskou stále vzpomínáme a za tichou vzpomínku spolu s těmi, co ho měli rádi, děkujeme. Manželka Anna, děti Miluše a Milan, vnuci Martin, Milan, Marie, sestra Liduš s rodinou a švagrová Marie.

Jiří Šimsa

Dne 30. dubna tomu bude 15 let, co zemřel Ing. Jiří ŠIMSA z Chomutova. Kdo jste jej znali, vzpomeňte. Manželka s rodinou.

Jiří Kindermann

Dne 26. dubna by oslavil s rodinou a přáteli sedmdesát let pan Jiří KINDERMANN z Chomutova. Bohužel 10. května uplyne 17 let od jeho tragického úmrtí při výkonu povolání – strojvůdce ČD. Děkujeme jeho kolegům za každoroční pietní pochod k jeho pomníčku. Zarmoucená rodina.