Následky dopravních nehod v okrese: nejvíce mrtvých

Lucie Steklá 2019-02-05 10:02:22

Okres Louny (lus) Sedmatřicet lidí zahynulo v minulém roce při dopravních nehodách v Ústeckém kraji. To je druhé nejnižší číslo za posledních jedenáct let, a to i přes to, že počet havárií vzrostl. Smutným faktem pro okres Louny je ale to, že na jeho území zemřelo nejvíce osob z celého kraje. Statistky zazněly na bilanční tiskové konferenci k vývoji dopravní nehodovosti v Ústeckém kraji v roce 2018.

Vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Jiří Ušák poukázal zejména na pokles počtu mrtvých a těžce zraněných osob při dopravních nehodách, přestože došlo k nárůstu počtu nehod. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, u něhož navíc došlo k nárůstu.

Nejvíce lidí zemřelo v okrese Louny, bylo jich jedenáct. Podepisuje se na tom silnice I/7 vedoucí na území našeho kraje od Hory Svatého Šebestiána po Panenský Týnec. „Sedmička bude bezpečná, až bude směrově oddělená. Dochází tam k čelním střetům, a to se podepisuje na následcích,“ vysvětlil vedoucí krajských dopravních policistů. Dálnice se bude dostavovat v příštích letech, už letos se má začít pracovat na zkapacitnění obchvatu Loun. Naproti tomu na silnicích Mostecka nevyhasl při dopravní nehodě ani jeden lidský život. Havárií zde bylo také nejméně.

Na území Ústeckého kraje šetřili dopravní policisté v roce 2018 celkem 10 820 dopravních nehod, při kterých zemřelo třicet sedm osob, 186 osob bylo těžce zraněno a 1 925 osob zraněno lehce. Odhadnutá hmotná škoda dopravní policií na místě nehody je ve výši 524,9 milionů korun. Dopravních nehod vyšetřovaných policií přibývá v Ústeckém kraji od roku 2011.

Tragické následky jsou ale nižší. Pro srovnání: V roce 2017 zemřelo o deset lidí více. „Proč došlo k poklesu? Byl poměrně malý počet nehod, při kterých zemřelo více lidí najednou. Objevují se moderní vozidla, bylo dobré počasí. Tyto výsledky považujeme za uspokojivé. Každopádně každý zmařený život je velkou ztrátou,“ dodal Jiří Ušák. Vloni bylo v kraji méně také těžce zraněných. Více než polovina lidí zemřela při nehodách způsobených příliš vysokou rychlostí.

Dopravní inspektorát zmínil riziková místa v kraji z hlediska dopravní nehodovosti, seznámil s výsledky v oblasti silničního dohledu a představil priority dopravní policie na rok 2019. Základní prioritou je udržení bezpečnosti silničního provozu v teritoriu.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.