Následky dopravních nehod v okrese: nejvíce mrtvých

Lucie Steklá 2019-02-05 10:02:22

Okres Louny (lus) Sedmatřicet lidí zahynulo v minulém roce při dopravních nehodách v Ústeckém kraji. To je druhé nejnižší číslo za posledních jedenáct let, a to i přes to, že počet havárií vzrostl. Smutným faktem pro okres Louny je ale to, že na jeho území zemřelo nejvíce osob z celého kraje. Statistky zazněly na bilanční tiskové konferenci k vývoji dopravní nehodovosti v Ústeckém kraji v roce 2018.

Vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Jiří Ušák poukázal zejména na pokles počtu mrtvých a těžce zraněných osob při dopravních nehodách, přestože došlo k nárůstu počtu nehod. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, u něhož navíc došlo k nárůstu.

Nejvíce lidí zemřelo v okrese Louny, bylo jich jedenáct. Podepisuje se na tom silnice I/7 vedoucí na území našeho kraje od Hory Svatého Šebestiána po Panenský Týnec. „Sedmička bude bezpečná, až bude směrově oddělená. Dochází tam k čelním střetům, a to se podepisuje na následcích,“ vysvětlil vedoucí krajských dopravních policistů. Dálnice se bude dostavovat v příštích letech, už letos se má začít pracovat na zkapacitnění obchvatu Loun. Naproti tomu na silnicích Mostecka nevyhasl při dopravní nehodě ani jeden lidský život. Havárií zde bylo také nejméně.

Na území Ústeckého kraje šetřili dopravní policisté v roce 2018 celkem 10 820 dopravních nehod, při kterých zemřelo třicet sedm osob, 186 osob bylo těžce zraněno a 1 925 osob zraněno lehce. Odhadnutá hmotná škoda dopravní policií na místě nehody je ve výši 524,9 milionů korun. Dopravních nehod vyšetřovaných policií přibývá v Ústeckém kraji od roku 2011.

Tragické následky jsou ale nižší. Pro srovnání: V roce 2017 zemřelo o deset lidí více. „Proč došlo k poklesu? Byl poměrně malý počet nehod, při kterých zemřelo více lidí najednou. Objevují se moderní vozidla, bylo dobré počasí. Tyto výsledky považujeme za uspokojivé. Každopádně každý zmařený život je velkou ztrátou,“ dodal Jiří Ušák. Vloni bylo v kraji méně také těžce zraněných. Více než polovina lidí zemřela při nehodách způsobených příliš vysokou rychlostí.

Dopravní inspektorát zmínil riziková místa v kraji z hlediska dopravní nehodovosti, seznámil s výsledky v oblasti silničního dohledu a představil priority dopravní policie na rok 2019. Základní prioritou je udržení bezpečnosti silničního provozu v teritoriu.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.