Úvod   /   Zprávy   /   O fake news v knihovně

O fake news v knihovně

2019-02-07 07:57:00

CHOMUTOV (soš) — „Měli jsme tu mít dnes přednášku o fake news, ale není to možné, dokud ji neschválí inspekce. Zatím vám mohu ukázat knihu zepředu a zezadu,” ujala se stylového úvodu k pondělnímu scénickému čtení LiStOVáNí Kateřina Křivánková. Ta je jednou z jedenácti autorů knihy plné falešných, poplašných, manipulativních a dalších zpráv, které nás provázejí nejen na internetu každý den. A inspektoři v podání herců Alana Novotného a Jiřího Resslera na sebe nenechali dlouho čekat. Sotva se propletli plným sálem Chomutovské knihovny, zapojili do programu i diváky. „Zahrajeme si tichou poštu,” oznámil jeden z nich a pošeptal divačce v první pod pódiem tajnou zprávu. Na konci ovšem vyřkl jinou. „A vidíte, takhle přesně to funguje,” vysvětlil. Herci poté vtipnou formou představili jednotlivé kapitoly knihy, od nejhlubší historie falešných a přibarvených zpráv, po současné nejznámější kauzy. Na závěr pak poradili, jak se proti dezinformacím a manipulátorům bránit a jak si nevytvářet mediální bubliny. Jak se nestát obětí manipulátorů a propagandy. Stejnému tématu se bude knihovna věnovat i v dalších cyklech mediálního vzdělávání. Nejbližší se uskuteční Ne/Bezpečí ve světě médií: hoax — phishing scam. 28. února od 17 hodin ve velkém sále. Josef Džubák zde diváky zasvětí do světa poplašných zpráv při přednášce.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.