Věřím, že na jaře to bude lepší, říká L. Svoboda z Postoloprt

Lucie Steklá 2019-02-09 09:22:00

Fotbalistům A týmu Postoloprt se podzimní sezona moc nevydařila. V tabulce 1. A třídy se krčí na předposledním třináctém místě se sedmi body. Ty fotbalisté uhráli za tři výhry, z toho dvě po penaltových rozstřelech. Deset utkání prohráli. Jak sezona probíhala, jaké jsou plány v klubu na jarní část a co fotbalisty v Postoloprtech čeká, jsem se zeptala předsedy klubu Leoše Svobody.

Podzimní sezona nebyla pro klub úplně ideální…

Nebyla. A tým skončil na předposledním místě v I. A třídě se sedmi body. K nedostatku hráčů se přidala slabá účast na trénincích a tím chyběly síly v koncovkách zápasů. Také neproměňování šancí je náš velký problém.

Ženy na podzim jako muži uhrály také jen jednu výhru a dvě remízy, ale oproti jaru se situace o dost zlepšila, hlavně co se týče docházky na tréninky a zápasy. Nyní přezimují na 5. místě v divizi A. Zimní přípravu již zahájily a docházka je prozatím skvělá. Je na nich vidět, že je fotbal baví a o tom to je. Čeká je i zimní soustředění na běžkách v Jizerkách.

Dorost jsme bohužel pro malý počet hráčů poprvé do soutěže ani nepřihlásili.

Žáci fungují jen díky spojení s FK Dobroměřice, které si myslím funguje ke spokojenosti obou klubů.

V přípravkách máme také málo hráčů/ek, ty se snažíme za každou cenu zachovat, jelikož jedině v dětech je budoucnost. Budeme se snažit navázat větší spolupráci s místní základní školou.

Ze třinácti utkání jste vyhráli jen jednou s plným počtem bodů, dvakrát po penaltovém rozstřelu. V čem vidíte největší „kámen úrazu“ ?

Kromě výše zmiňovaných důvodů je hlavním důvodem exodus hráčů do jiných klubů, kde si k fotbalu i něco přivydělají. Klukům se až tak nedivíme, každá koruna navíc je pro ně dobrá. Pokud by však chodili hrát alespoň do klubů hrajících vyšší soutěž. Od A třídy níže by se dle mého mělo hrát pro radost z fotbalu a pro partu. Jen v Domoušicích hraje hned několik našich odchovanců, také jsem tam kdysi hrával, ale za pivo a za guláš. Kdyby tito kluci zůstali v Postoloprtech, tak jsme úplně na jiném pólu tabulky a možná i v krajském přeboru.

Bohužel je to špatně nastavené. My hráče vychováváme od prvních krůčků, stojí nás to nemalé peníze, čas trenérů a oni nám pak v dospělosti odcházejí ve volném přestupním termínu za tabulkové ceny.

Chyběli týmu hráči, nebo se prostě jen nemohl dostat do herní pohody?

Kvalitní hráči určitě chybí a parta také není taková, pak se to projeví i na hřišti.

Přezimujete na předposledním místě tabulky. Pokud na jaře tým nezabere, může se stát, že další sezonu odehrajete o soutěž níže.

Věřím, že na jaře to bude lepší. Vrátí se leader týmu Aleš Fridrich a doufám, že i uzdravený stoper Pavel Pečner. Příští rok bude reorganizace, jedna skupina I. A třídy se bude rušit, tudíž to asi dopadne tak, že další sezonu budeme hrát I. B třídu. Hlavním cílem bude konsolidace kádru.

Jak bude vypadat zimní příprava A týmu? Kolik máte nachystáno přípravných utkání?

V rámci zimní přípravy má A tým domluveno několik přátelských zápasů. V sobotu 9. února na umělém trávníku s Křešicemi (17.30 h), v sobotu 16. února na UMT v Rakovníku (14 h), o týden později (23. 2.) od 18 hodin na domácí UMT se Sokolem Jedomělice, první březnovou sobotu (2. 3.) opět doma s TJ Oldřichov (14 h), 9. března také doma s FK Duchcov (17 h) a posledním přípravným utkáním bude 16. března duel s Lenešicemi. Místo utkání bude upřesněno podle počasí.

Co hráčská základna, zůstává stejná, nebo během přestávky přišel někdo nový, či naopak odešel?

Nikdo neodchází. V hledáčku máme nějaké hráče, ale ještě nevíme, jak to dopadne.

Zázemí klubu se má bourat? Jak to bude od jara, máte připraveno provizorní zázemí, nebo budete zápasy hrát na UMT?

Výstavba nového areálu, z důvodu výstavby dálničního obchvatu Postoloprt, je nyní ve fázi dokončování projektové dokumentace. Vlastní realizace by mohla začít v květnu či červnu tohoto roku a dokončena by měla být cca za 12 měsíců. V průběhu výstavby budeme převážně využívat naše hřiště s umělou trávou a dále jsme domluveni s FK Výškov. V době výstavby budeme mít k dispozici ještě stávající zázemí, které se bude demolovat až následně, nejdříve v roce 2021.

Největší obavy ale máme z toho, aby až bude vybudován nový a věřím, že i krásný areál, měl kdo po trávě běhat. Bohužel poslední dobou dětí a nejen dětí, které chtějí fotbal hrát, a vůbec sportovat, strmě ubývá. Nemají rádi povinnost, přišli by si nejraději zahrát jen tehdy, když mají zrovna chuť. Ale to u organizovaného a ještě k tomu kolektivního sportu není možné.

                     Děkuji za rozhovor. Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.