Věřím, že na jaře to bude lepší, říká L. Svoboda z Postoloprt

Lucie Steklá 2019-02-09 09:22:00

Fotbalistům A týmu Postoloprt se podzimní sezona moc nevydařila. V tabulce 1. A třídy se krčí na předposledním třináctém místě se sedmi body. Ty fotbalisté uhráli za tři výhry, z toho dvě po penaltových rozstřelech. Deset utkání prohráli. Jak sezona probíhala, jaké jsou plány v klubu na jarní část a co fotbalisty v Postoloprtech čeká, jsem se zeptala předsedy klubu Leoše Svobody.

Podzimní sezona nebyla pro klub úplně ideální…

Nebyla. A tým skončil na předposledním místě v I. A třídě se sedmi body. K nedostatku hráčů se přidala slabá účast na trénincích a tím chyběly síly v koncovkách zápasů. Také neproměňování šancí je náš velký problém.

Ženy na podzim jako muži uhrály také jen jednu výhru a dvě remízy, ale oproti jaru se situace o dost zlepšila, hlavně co se týče docházky na tréninky a zápasy. Nyní přezimují na 5. místě v divizi A. Zimní přípravu již zahájily a docházka je prozatím skvělá. Je na nich vidět, že je fotbal baví a o tom to je. Čeká je i zimní soustředění na běžkách v Jizerkách.

Dorost jsme bohužel pro malý počet hráčů poprvé do soutěže ani nepřihlásili.

Žáci fungují jen díky spojení s FK Dobroměřice, které si myslím funguje ke spokojenosti obou klubů.

V přípravkách máme také málo hráčů/ek, ty se snažíme za každou cenu zachovat, jelikož jedině v dětech je budoucnost. Budeme se snažit navázat větší spolupráci s místní základní školou.

Ze třinácti utkání jste vyhráli jen jednou s plným počtem bodů, dvakrát po penaltovém rozstřelu. V čem vidíte největší „kámen úrazu“ ?

Kromě výše zmiňovaných důvodů je hlavním důvodem exodus hráčů do jiných klubů, kde si k fotbalu i něco přivydělají. Klukům se až tak nedivíme, každá koruna navíc je pro ně dobrá. Pokud by však chodili hrát alespoň do klubů hrajících vyšší soutěž. Od A třídy níže by se dle mého mělo hrát pro radost z fotbalu a pro partu. Jen v Domoušicích hraje hned několik našich odchovanců, také jsem tam kdysi hrával, ale za pivo a za guláš. Kdyby tito kluci zůstali v Postoloprtech, tak jsme úplně na jiném pólu tabulky a možná i v krajském přeboru.

Bohužel je to špatně nastavené. My hráče vychováváme od prvních krůčků, stojí nás to nemalé peníze, čas trenérů a oni nám pak v dospělosti odcházejí ve volném přestupním termínu za tabulkové ceny.

Chyběli týmu hráči, nebo se prostě jen nemohl dostat do herní pohody?

Kvalitní hráči určitě chybí a parta také není taková, pak se to projeví i na hřišti.

Přezimujete na předposledním místě tabulky. Pokud na jaře tým nezabere, může se stát, že další sezonu odehrajete o soutěž níže.

Věřím, že na jaře to bude lepší. Vrátí se leader týmu Aleš Fridrich a doufám, že i uzdravený stoper Pavel Pečner. Příští rok bude reorganizace, jedna skupina I. A třídy se bude rušit, tudíž to asi dopadne tak, že další sezonu budeme hrát I. B třídu. Hlavním cílem bude konsolidace kádru.

Jak bude vypadat zimní příprava A týmu? Kolik máte nachystáno přípravných utkání?

V rámci zimní přípravy má A tým domluveno několik přátelských zápasů. V sobotu 9. února na umělém trávníku s Křešicemi (17.30 h), v sobotu 16. února na UMT v Rakovníku (14 h), o týden později (23. 2.) od 18 hodin na domácí UMT se Sokolem Jedomělice, první březnovou sobotu (2. 3.) opět doma s TJ Oldřichov (14 h), 9. března také doma s FK Duchcov (17 h) a posledním přípravným utkáním bude 16. března duel s Lenešicemi. Místo utkání bude upřesněno podle počasí.

Co hráčská základna, zůstává stejná, nebo během přestávky přišel někdo nový, či naopak odešel?

Nikdo neodchází. V hledáčku máme nějaké hráče, ale ještě nevíme, jak to dopadne.

Zázemí klubu se má bourat? Jak to bude od jara, máte připraveno provizorní zázemí, nebo budete zápasy hrát na UMT?

Výstavba nového areálu, z důvodu výstavby dálničního obchvatu Postoloprt, je nyní ve fázi dokončování projektové dokumentace. Vlastní realizace by mohla začít v květnu či červnu tohoto roku a dokončena by měla být cca za 12 měsíců. V průběhu výstavby budeme převážně využívat naše hřiště s umělou trávou a dále jsme domluveni s FK Výškov. V době výstavby budeme mít k dispozici ještě stávající zázemí, které se bude demolovat až následně, nejdříve v roce 2021.

Největší obavy ale máme z toho, aby až bude vybudován nový a věřím, že i krásný areál, měl kdo po trávě běhat. Bohužel poslední dobou dětí a nejen dětí, které chtějí fotbal hrát, a vůbec sportovat, strmě ubývá. Nemají rádi povinnost, přišli by si nejraději zahrát jen tehdy, když mají zrovna chuť. Ale to u organizovaného a ještě k tomu kolektivního sportu není možné.

                     Děkuji za rozhovor. Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.