Rýšova dražba pomůže rysům

Soňa Šímová 2019-02-11 16:35:20

CHOMUTOV (soš) — Ještě neoslavil ani rok a už je opravdovou celebritou. Rýša ostrovid putuje se svým chovatelem Jiřím Sochorem po školách, školkách, domovech důchodců či domovech dětí a mládeže, kde šíří osvětu o ochraně rysů a ostatních českých šelem. Další setkání s Rýšou proběhlo minulou sobotu v Restaurant & Cafe Republika a byl o něj tak velký zájem, že všechna místa byla prakticky okamžitě zaplněna.

V komorní atmosféře jako první proběhla dražba děl na společné rysí téma. Už za pár stovek si mohl každý odnést dětský obrázek; velký zájem se pak strhl o plakáty s fotkou a otiskem tlapky Rýši. Svými linoryty přispěl i umělec Josef Šporgy a jeho dcery Marie a Ema. Do tisícových částek se pak dražily obrazy Ludvíka Kunce. „Tento jsme si původně kupoval pro sebe, ale rád ho věnuji na dobrý účel,” okomentoval Jiří Sochor obraz Rysa na stopě. O ten měly zájem dvě dámy, až se vyšplhal na nejdražší dílo aukce. Za čtyři tisíce korun ho koupila Simona Dufková: „Jirka je náš kamarád a rádi podpoříme dobrou věc. V průběhu přihazování jsme zjistily, že oběma nám jde o stejnou věc a to darovat obraz našemu společnému kamarádovi. O koho jde ale neprozradím.” Dražba nakonec vynesla 18 800 korun. Návštěvníci si mohli zakoupit také bavlněné tašky a pytle, které věnovali studenti jirkovského gymnázia. „Domluvili jsme se, že bychom rádi také nějakou formou přispěli. Tašky s rysí tématikou vyráběli studenti prvního ročníku. Největší dík ale patří učiteli Miroslavu Rovenskému, který nápad podpořil,” usmívala se učitelka Tereza Fulierová. Všechny prostředky poputují na další osvětovou činnost organizace Meetlynx, jejíž zakladatel Martin Tomáš po dražbě vedl debatu nejen o rysech, ale i dalších českých šelmách, během které se Rýša spokojeně procházel mezi diváky. O dalších setkáních s rysem se dozvíte na facebooku Rýša Ostrovid nebo Meetlynx — Setkání s rysem.

Rozhovor s Jiřím Sochorem najdete zde: http://www.ohremedia.cz/clanek/7659-chovatel-siri-osvetu-nejen-o-velkych-ceskych-kockach 

O Rýšově návštěvě ve škole píšeme zde: http://www.ohremedia.cz/fotogalerie/5489-chomutov-navsteva-rysa-v-zs-na-prikopech 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.