Rýšova dražba pomůže rysům

Soňa Šímová 2019-02-11 16:35:20

CHOMUTOV (soš) — Ještě neoslavil ani rok a už je opravdovou celebritou. Rýša ostrovid putuje se svým chovatelem Jiřím Sochorem po školách, školkách, domovech důchodců či domovech dětí a mládeže, kde šíří osvětu o ochraně rysů a ostatních českých šelem. Další setkání s Rýšou proběhlo minulou sobotu v Restaurant & Cafe Republika a byl o něj tak velký zájem, že všechna místa byla prakticky okamžitě zaplněna.

V komorní atmosféře jako první proběhla dražba děl na společné rysí téma. Už za pár stovek si mohl každý odnést dětský obrázek; velký zájem se pak strhl o plakáty s fotkou a otiskem tlapky Rýši. Svými linoryty přispěl i umělec Josef Šporgy a jeho dcery Marie a Ema. Do tisícových částek se pak dražily obrazy Ludvíka Kunce. „Tento jsme si původně kupoval pro sebe, ale rád ho věnuji na dobrý účel,” okomentoval Jiří Sochor obraz Rysa na stopě. O ten měly zájem dvě dámy, až se vyšplhal na nejdražší dílo aukce. Za čtyři tisíce korun ho koupila Simona Dufková: „Jirka je náš kamarád a rádi podpoříme dobrou věc. V průběhu přihazování jsme zjistily, že oběma nám jde o stejnou věc a to darovat obraz našemu společnému kamarádovi. O koho jde ale neprozradím.” Dražba nakonec vynesla 18 800 korun. Návštěvníci si mohli zakoupit také bavlněné tašky a pytle, které věnovali studenti jirkovského gymnázia. „Domluvili jsme se, že bychom rádi také nějakou formou přispěli. Tašky s rysí tématikou vyráběli studenti prvního ročníku. Největší dík ale patří učiteli Miroslavu Rovenskému, který nápad podpořil,” usmívala se učitelka Tereza Fulierová. Všechny prostředky poputují na další osvětovou činnost organizace Meetlynx, jejíž zakladatel Martin Tomáš po dražbě vedl debatu nejen o rysech, ale i dalších českých šelmách, během které se Rýša spokojeně procházel mezi diváky. O dalších setkáních s rysem se dozvíte na facebooku Rýša Ostrovid nebo Meetlynx — Setkání s rysem.

Rozhovor s Jiřím Sochorem najdete zde: http://www.ohremedia.cz/clanek/7659-chovatel-siri-osvetu-nejen-o-velkych-ceskych-kockach 

O Rýšově návštěvě ve škole píšeme zde: http://www.ohremedia.cz/fotogalerie/5489-chomutov-navsteva-rysa-v-zs-na-prikopech 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.