Rýšova dražba pomůže rysům

Soňa Šímová 2019-02-11 16:35:20

CHOMUTOV (soš) — Ještě neoslavil ani rok a už je opravdovou celebritou. Rýša ostrovid putuje se svým chovatelem Jiřím Sochorem po školách, školkách, domovech důchodců či domovech dětí a mládeže, kde šíří osvětu o ochraně rysů a ostatních českých šelem. Další setkání s Rýšou proběhlo minulou sobotu v Restaurant & Cafe Republika a byl o něj tak velký zájem, že všechna místa byla prakticky okamžitě zaplněna.

V komorní atmosféře jako první proběhla dražba děl na společné rysí téma. Už za pár stovek si mohl každý odnést dětský obrázek; velký zájem se pak strhl o plakáty s fotkou a otiskem tlapky Rýši. Svými linoryty přispěl i umělec Josef Šporgy a jeho dcery Marie a Ema. Do tisícových částek se pak dražily obrazy Ludvíka Kunce. „Tento jsme si původně kupoval pro sebe, ale rád ho věnuji na dobrý účel,” okomentoval Jiří Sochor obraz Rysa na stopě. O ten měly zájem dvě dámy, až se vyšplhal na nejdražší dílo aukce. Za čtyři tisíce korun ho koupila Simona Dufková: „Jirka je náš kamarád a rádi podpoříme dobrou věc. V průběhu přihazování jsme zjistily, že oběma nám jde o stejnou věc a to darovat obraz našemu společnému kamarádovi. O koho jde ale neprozradím.” Dražba nakonec vynesla 18 800 korun. Návštěvníci si mohli zakoupit také bavlněné tašky a pytle, které věnovali studenti jirkovského gymnázia. „Domluvili jsme se, že bychom rádi také nějakou formou přispěli. Tašky s rysí tématikou vyráběli studenti prvního ročníku. Největší dík ale patří učiteli Miroslavu Rovenskému, který nápad podpořil,” usmívala se učitelka Tereza Fulierová. Všechny prostředky poputují na další osvětovou činnost organizace Meetlynx, jejíž zakladatel Martin Tomáš po dražbě vedl debatu nejen o rysech, ale i dalších českých šelmách, během které se Rýša spokojeně procházel mezi diváky. O dalších setkáních s rysem se dozvíte na facebooku Rýša Ostrovid nebo Meetlynx — Setkání s rysem.

Rozhovor s Jiřím Sochorem najdete zde: http://www.ohremedia.cz/clanek/7659-chovatel-siri-osvetu-nejen-o-velkych-ceskych-kockach 

O Rýšově návštěvě ve škole píšeme zde: http://www.ohremedia.cz/fotogalerie/5489-chomutov-navsteva-rysa-v-zs-na-prikopech 

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.