Rekonstrukce a revitalizace v centru města budou mít vliv na průběh Dočesné

Hedvika Mašková 2019-02-14 17:00:00

V minulém měsíci již započala rekonstrukce interiéru radnice. S opravami vnějších části se začne, až dovolí počasí. V souvislosti s tím bude zapotřebí obestavět radnici po celém jejím obvodu lešením, které bude mít značný vliv na průběh Dočesné. Z důvodu rekonstrukce radnice se bude muset ,,zlikvidovat“ sedmnáct stánkových prodejců, dvě velké atrakce za radnicí a menší atrakce vedle radnice. Také je potřeba počítat s posunutím pódia.

,,Téma je na delší diskuzi. Příčin, které z této změny vyplynou, je rozsáhlé množství. Abych uvedl zastupitele do kalkulace, tak se s těmito dvěma změnami pohybujeme cirka mínus půl milionu korun. Obávám se, že pan Kolomazníček, jehož rodina sem po dlouhá léta jezdí, bude mít problém kolotoče zajistit. Raději pojede jinam, když mu omezíme prostranství o polovinu. A nevím, jaká bude reakce rodičů, když dnes čekají u atrakce hodinu, aby se jejich děti svezly. My nemáme tři dominantní atrakce kam dát,“ uvedl do problematiky během zastupitelstva člen kulturní komise, ředitel žateckého divadla a také organizátor Dočesné Martin Veselý.

V souvislosti s konáním Dočesné byla rovněž řeč o letošní revitalizaci Hošťálkova náměstí, kde by měly vzniknout tři předzahrádky a stromořadí v mobilních květináčích. ,,Dostala se ke mně informace, že se hovoří o tom, že v rámci podpory místních podnikatelů, zůstane v době konání Dočesné prostor na Hošťálkově náměstí osazen květináči i předzahrádkami. Upozorňuji na to, že toto rozhodnutí není tak jednoduché, už jen z toho hlediska, že podpora těmto subjektům bude umožněna a subjekty, kteří podnikají na dalších náměstích, tuto možnost nedostanou. S podporou podnikatelů problém nemám, nicméně atrakce, které tam nebudou moci být umístěny, nemohou být umístěny nikde jinde. Přesunout atrakce na jiná náměstí je v tuto chvíli nemožné. Není zde vybudovaná dostatečná elektrická přípojka,“ přidal do diskuze další podnět Martin Veselý a doplnil: ,,Nevím, zdali jsou majitelé nemovitostí smířeni s tím, co je o Dočesnou čeká. Tady je trend, že místní podnikatelé radši své podniky zavírají, aby nemuseli opilce pouštět na záchody. Teď se diskutuje, že se pro ně připravuje platforma a my nevíme, zdali jsou majitelé ochotni o Dočesnou otevřít a zajistit návštěvníkům servis, aby to nezelo prázdnotou a nic tam nebylo.“

Vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková upřesnila, že cílem revitalizace Hošťálkova náměstí nebylo, aby tam vznikly komplikace. ,,Cílem je odklonění parkování od budov a umožnění umístění předzahrádek podnikatelům, kteří provozují svoje činnosti. Jedná se o tři předzahrádky formou teras a osm stromků do kontejnerů. Tím vznikne plocha mezi zástavbou a průjezdem automobilů, protože šíře je dostatečná. Kontejnery i terasy budou samozřejmě demontovatelné a budou se moct v případě potřeby odvést, zase přivést a smontovat,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje města.

Všechna tato témata budou dále diskutovaná během koordinačních schůzek, kdy bude rovněž potřeba řešit, v souvislosti s dlouhodobým záborem prostoru kolem radnice lešením, dodržení limitů, omezení provozu a také bezpečnost.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.