Úspěchy atletů na krajských přeborech žáků

Lucie Steklá 2019-02-18 11:06:00

Louny, Jablonec nad Nisou (lus) Mladí atleti se na krajských halových přeborech v Jablonci nad Nisou neztratili.

Do Loun přivezli běžci z Atletického klubu Louny tři medaile a další přední příčky. Každé finálové (do 8. místa) umístnění je úspěch. „Parádní představení předvedla Verča Vávrová (06), která vyhrála běh na 800 m ve skvělém čase 2:27 minuty. K tomu přidala stříbro ve skoku dalekém výkonem 430 cm. Další medaili získal Lukáš Laurich (07) ve sprintu na 60 m, kde si vytvořil parádní osobní rekord a dal to za 8,75 vteřiny. Ve skoku dalekém se mu tolik nedařilo,“ shrnul medailová umístění trenér Jan Hřích. Čtvrté místo získala Katka Pospíšilová (04) ve vrhu 3 kg koulí, kde si výkonem 9,20 metru vytvořila skvělý osobák a k tomu přidala 7. místo ve sprintu na 60 m, skvěle. ´´Další bramboru´´ získala Verča Karfíková (06) v běhu na 800 m, kde si vytvořila osobák 2:38 minuty, k tomu přidala 6. místo ve skoku dalekém výkonem 390 cm. Betka Bidrmanová (06) se dostala mezi osmičku nejlepších dálkařek v kraji a k tomu přidala zlepšení na 60 m. Děvčata Natka Knorová (04) a Terka Sajdlová (04) startovala na tratích 60 m a 300 m, zabojovala a hlavně na třístovce byla v popředí. Kačka Helebrantová (05) skákala do výšky a skočila 130 cm, poté běžela 800 m, určitě zabojovala a nezklamala.

Krajských přeborů se zúčastnilo také osm atletů z klubu ASK Elna Počerady. „David J. Antoš vybojoval bronzovou medaili v běhu na 300 m časem 42.16 s. Doběhl si také pro 4. místo ve finále na 60 metrů. Druhou bronzovou medaili vydoloval v dálkařském sektoru Vojta Hubka za 511 cm. Také Vojta byl ve finále na 60 m a doběhl na šestém místě. Petr Svoboda vyválčil krásné čtvrté místo v běhu na 800 m mladších žáků v čase 2:49,17,” řekl za klub Pavel Duffek. Další atleti a atletky jeli podle jeho slov sbírat zkušenosti na svých prvních závodech, kdy bojovali v rámci svých možností.

Úspěšní byli také atleti ze Žatce. Daniel Švec zvítězil v běhu na osm set metrů s časem 2:28,16, stejně jako v běhu na 150 metrů v čase 20,78. Druhé místo ve skoku dalekém obsadil s výkonem 5,19 metru Matěj Lněníček. Z osmisetmetrové trati bronzovu medaile veze mladší žák Filip Kalazi (2:43,36). Na trati 1 500 m těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě doběhl v čase 5:28,06 starší žák Petr Kelner.