Krajskou soutěž chceme udržet, říká Jan Musil z fotbalového klubu Černčice

Lucie Steklá 2019-02-18 12:32:00

Druhou fotbalovou sezonu hraje SK Černčice krajskou 1. B třídu. Zatímco první sezonu po postupu ji klub odehrál ve skupině C, spolu s ostatními týmy z okresu Louny, letos hraje ve skupině B s týmy Litoměřicka.

Po podzimní části jsou Černčice na sedmé příčce se ziskem dvaceti bodů za sedm výher. Skore má tým 27 vstřelených : 27 obdržených branek. Jaká byla podzimní sezona, jak probíhají přípravy na jaro a jak se daří mládežnickým týmům v Černčicích, jsem se zeptala předsedy SK Černčice Jana Musila.

Sezonu 2018/19 začal tým Černčic v 1. B třídě ve skupině B. Jak velká změna to je, hrát s neznámými týmy?

Po vydařené sezoně 2017/2018 v 1. B třídě ve skupině C jsme věřili, že se nám bude dařit i v novém ročníku ve skupině B, kam jsme byli přeřazeni Ústeckým krajským fotbalovým svazem. Každý zápas v podzimní části sezony byl těžký, jelikož týmy z Litoměřicka jsme vůbec neznali a nevěděli jsme, jak se nám bude dařit v této skupině. V první kole jsme zajížděli do Duchcova, kde jsme poznali, že litoměřická skupina je fotbalově kvalitnější a FK Duchcov nám na-střílel sedm branek.

Chybí vám oblíbená okresní derby s týmy z původní skupiny C?

Myslím si, že okresní derby ve skupině C postrádáme, jelikož naše A mužstvo bylo zvyklé na velkou podporu diváků, protože fanoušci Sportovního klubu Černčice ne-jen, že skvěle podporují na domácím hřišti, ale zajížděli s námi i na venkovní hřiště, kdy největší návštěvnost byla na hřišti Chlumčan v jarní sezoně 2017/2018. Po fotbalové stránce nám byla skupina C příjemnější, protože týmy včetně hráčů jsme v této skupině fotbalově znali a byla i lepší možnost se zajet podívat na soupeře. Ve skupině B už takové možnosti moc nejsou, jelikož venkovní hřiště jsou v průměru okolo čtyřiceti kilometrů daleko od našeho.

Jak hodnotíte podzimní sezonu? Skončili jste v polovině tabulky.

Po nevydařeném začátku sezony jsme spokojeni, že jsme na 7. místě s počtem dvaceti bodů a pětibodovou ztrátou na 6. místo. Z důvodu reorganizace krajské soutěže ale musíme být na 5. místě, aby byla jistota udržení soutěže, protože v ročníku 2019/2020 už nebudou tři skupiny 1. B třídy, ale už jen dvě po šestnácti týmech a do okresních sou-těží bude dle informací přeřazeno 28 týmů.

Zpočátku se vám nedařilo, ze sedmi zápasů jste vyhráli 2krát, poté ale následovala šňůra čtyř výher, prohra a výhra. Co se v polovině soutěže změnilo?

Od začátku nové sezony jsme v mistrovských zápasech dělali neskutečné chyby v obraně a soupeři nás za ně uměli potrestat vstřelenou brankou. Vstup do sezony se nám vůbec nepodařil, když nás porazil FK Duchcov a TJ Podřipan Rovné. Ve třetím kole jsme hráli v Ohníči, kde jsme poprvé v sezoně získali tři body za výhru. Po Ohníči následovaly dva zápasy s hratelnými soupeři, TJ Sokol České Kopisty a SK Lukavec, ale nedokázali jsme s nimi získat ani bod. Výhra našeho týmu opět přišla až v 7. kole, kdy jsme dokázali porazit FK Litoměřicko C. Největším zklamáním byl zřejmě zápas v Liběšicích, kde jsme odehráli kvalitní utká-ní s prvním mužstvem tabulky, ale náš výkon na soupeře nestačil a prohráli jsme 3:2. Po tomto zápase si hráči možná začali víc věřit a přišly i první výsledky, které odpoví-daly našim představám před sezonou, když jsme porazili SK Sokol Malé Žernoseky, SK Dušníky (po penaltovém rozstřelu), TJ Sokol Černiv a FK Libochovice. Vítěznou šnůru nám přestřihli až hráči z Bezděkova, kteří nás porazili 2:0. Poslední kolo podzimní sezony jsme na domácím hřišti přivítali TJ Baník Osek, který měl i diváckou podporu a vlajkonoše. Po skvělém výkonu a produktivitě jsme porazili tým z Oseku 3:0.

Měli jste kádr kompletní, nebo jste se potýkali s nedostatkem hráčů?

Po většinu části sezony jsme měli kádr kompletní. Občas chyběli dva tři hráči ze základní sestavy z důvodu zaměstnání nebo menšího zranění.

S jakými cíli jdete do jarní části? Stačí dvacet bodů a předpoklad dejme tomu podobného zisku na jaře k udržení soutěže?

Cílem pro jarní část je tedy umístění na 5. místě v 1. B třídě z důvodu reorganizace a udržet krajskou soutěž v Černčicích! Musíme získat v jarní části sezony víc než dvacet bodů a doufat, že nám to bude stačit k udržení v soutěži.

Budou nějaké posily, nebo tým soutěž odehraje ve stejné sestavě?

V zimním přestupním období jsme žádné posily neřešily. Pro jarní část sezony věříme v sílu našeho týmu a snad se uzdraví i hráči, kteří jsou dlouhodobě zraněni, aby doplnili tým. Jarní část tedy odehrajeme ve stejné sestavě jako podzimní.

Co zimní příprava, jak probíhá? Kolik odehrajete přípravných utkání?

Naše A mužstvo trénuje pod vedením Jiřího Hory a zimní přípravu začalo 18. ledna. Hráči trénuji dvakrát týdně, v úterý naše mužstvo trénuje v tělocvičně na Základní škole v Černčicích, v pátek na umělé trávě v areálu FK SEKO Louny.

Během zimní přípravy odehrajeme několik přátelských utkání, prvním byl zápas proti Tatranu Rakovník minulou sobotu. Následovat budou: 17. února proti Sokolu Lenešice (UMT Louny, 15 h), 24. února proti FK Peruc (UMT Louny, 14 h), 2. března se soupeřem Sokol Klobuky (UMT Louny, 14 h), 9. března s TJ Sokol Jedomělice (UMT Louny, 15 h) a posledním přípravným zápasem bude 16. března duel proti TJ Kopisty (UMT Louny, 15 h).

Jak se daří vašim žákovským týmům?

Sportovní klub Černčice se v posledních letech soustředí na koncepční práci s mládeží. V současné době působí v rámci klubu tři mládežnické celky: mladší přípravka, starší přípravka a starší žáci, kteří hrají okresní soutěže. Mladší a starší přípravka hrají v systému satelitních turnajů okresu Louny. Starší žáci hrají sdružený okresní přebor Louny/Chomutov, v němž jsou po podzimní části na 4. místě se ziskem 15 bodů. Do budoucna se budeme snažit doplňovat hráče mládeže, zlepšovat podmínky, zázemí a vybavení v areálu SK Černčice. Podpora mládežnického fotbalu se stala jasnou prioritou našeho oddílu.

Velké poděkování patří trenérům mládeže, rodičům a dobrovolníkům, kteří zajišťují fungování všech mládežnických mužstev.

Děkuji za rozhovor.

    Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.