Valentýn a prázdniny v domově dětí a mládeže

Hedvika Fajkusová 2019-02-24 16:00:00

Žatečtí školáci si v minulém týdnu užívali jarní prázdniny. Někteří z nich docházeli do místního domova dětí a mládeže, kde pro ně byl připravený tematicky zaměřený příměstský tábor. Rodiče mohli v klidu chodit do práce a o jejich ratolesti se staraly dvě schopné vychovatelky, které s nimi během celého týdne luštily křížovky, skládaly obrázky a řešily zapeklité rébusy, aby našly ukrytý pirátský poklad.

 ,,Dětem udělujeme rovněž za dobré chování, ale také za pěknou tvorbu, soutěže, cvičení nebo tancování, body. Dostanou je i za to, když pomáhají a jsou šikovný. Ty nejlepší pak dostávají odměnu. Ve škole dostávají děti poznámky nebo pochvaly, ale my tady nic takového nemáme, takže jsme to vyřešily udělováním bodů,“ vysvětlila zástupkyně ředitele Ludmila Tvrská, která vede v Domově dětí a mládeže v Žatci také kroužky Náramkování, Tanečky pro nejmenší, Rebelky nebo Scrapbooking, kde společně s dětmi vyváří fotoalba, deníky nebo přáníčka z papíru kombinací nejrůznějších materiálů a technik.

Ve čtvrtek na Valentýna se v žateckém domově dětí a mládeže konalo ,,Valentýnské tvoření“. Děti z příměstského tábora, ale i ty, které jejich rodiče přihlásily, si mohly s Ludmilou Tvrskou vytvořit krabičky ve tvaru srdíčka pro své maminky, tatínky, babičky nebo třeba sourozence. Do krabičky pak mohly koupit nebo dále vytvořit třpytivá srdíčka s korálky. Děti napadaly nejrůznější tipy na dárky, které by se do drobné krabičky mohly vejít – například malé mýdlo, voňavá svíčka, bonbóny nebo jelení lůj pro maminku.

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.