Sáčky na psí exkrementy berou útokem

Hedvika Mašková 2019-02-28 15:00:00

Do redakce nám napsala čtenářka, kterou zajímá frekvence doplňování sáčků na psí exkrementy ve speciálních schránkách rozmístěných po našem městě. ,,Zajímalo by mě, jak často se doplňují zásobníky sáčků u nádob na psí exkrementy. Už jsem také byla svědkem toho, že „pejskař“ vyprázdnil najednou celý zásobník a všechny sáčky si vzal s sebou. Slyšela jsem, že je pak používají běžně v domácnosti,“ napsala nám paní M. M. (celé jméno redakci známo).

Pravidelné doplňování sáčků, péči o schránky, stejně jako vyvážení odpadkových košů, má na starosti Technická správa města Žatec, proto jsme o odpověď požádali jednatele společnosti Andreje Greža. ,,Sáčky na psí exkrementy se doplňují jednou týdně, konkrétně každé úterý. Celkem do 74 schránek, které jsou rozmístěné po městě, Technická správa města Žatec dodá 27 tisíc sáčků měsíčně,“ sdělil našim novinám přesné počty Andrej Grežo.

Sáčky, které jsou určené pro majitele psích mazlíčků, skutečně někteří z našich spoluobčanů používají ve svých domácnostech. Sami zaměstnanci Technické správy města Žatec byli svědky toho, že sáčky do schránek doplnili a za několik málo vteřin k nim přišel jeden z místních obyvatel a celý obsah schránky utrhl a sbalil do své tašky. Sáčky jsou bez potisku a nejsou ani chemicky ošetřené či parfémované, takže je lze skutečně využívat třeba i jako sáčky na svačiny. ,,Sáčky bez parfemace a potisku pro nás znamenají 100% nižší náklad,“ vysvětlil na závěr Andrej Grežo, proč neuvažují o změně.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video