Sáčky na psí exkrementy berou útokem

Hedvika Fajkusová 2019-02-28 15:00:00

Do redakce nám napsala čtenářka, kterou zajímá frekvence doplňování sáčků na psí exkrementy ve speciálních schránkách rozmístěných po našem městě. ,,Zajímalo by mě, jak často se doplňují zásobníky sáčků u nádob na psí exkrementy. Už jsem také byla svědkem toho, že „pejskař“ vyprázdnil najednou celý zásobník a všechny sáčky si vzal s sebou. Slyšela jsem, že je pak používají běžně v domácnosti,“ napsala nám paní M. M. (celé jméno redakci známo).

Pravidelné doplňování sáčků, péči o schránky, stejně jako vyvážení odpadkových košů, má na starosti Technická správa města Žatec, proto jsme o odpověď požádali jednatele společnosti Andreje Greža. ,,Sáčky na psí exkrementy se doplňují jednou týdně, konkrétně každé úterý. Celkem do 74 schránek, které jsou rozmístěné po městě, Technická správa města Žatec dodá 27 tisíc sáčků měsíčně,“ sdělil našim novinám přesné počty Andrej Grežo.

Sáčky, které jsou určené pro majitele psích mazlíčků, skutečně někteří z našich spoluobčanů používají ve svých domácnostech. Sami zaměstnanci Technické správy města Žatec byli svědky toho, že sáčky do schránek doplnili a za několik málo vteřin k nim přišel jeden z místních obyvatel a celý obsah schránky utrhl a sbalil do své tašky. Sáčky jsou bez potisku a nejsou ani chemicky ošetřené či parfémované, takže je lze skutečně využívat třeba i jako sáčky na svačiny. ,,Sáčky bez parfemace a potisku pro nás znamenají 100% nižší náklad,“ vysvětlil na závěr Andrej Grežo, proč neuvažují o změně.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.