Pro výstavbu multifunkční haly město navrhuje několik lokalit

Hedvika Fajkusová 2019-03-06 14:00:00

Cíl rozvoje sportu v našem městě – výstavba multifunkční kryté sportovní haly – už je ve fázi hledání a posuzování vhodných lokalit pro její umístění. Některé návrhy již padly, jako například oblast pod hradbami, za střední zemědělskou školou, Na Homoli, stará pískovna, bývalý statek ve Studentské ulici, areál koupaliště nebo letního kina. Prvopočáteční investice do multifunkční haly se však bude pohybovat kolem stovky milionů korun a na tomto základě musí být koncipováno i její umístění. Lokalita musí být prověřena z hlediska sítí, přístupnosti, parkování, územního rozvoje a dalších. Sportovní spolky a oddíly by rovněž měly odevzdat své vize, jak jsou schopni halu využívat.

,,Ještě nejsme úplně u konce. Musíme si také vydefinovat zadání haly, k čemu by měla sloužit. Někteří zastupitelé chápou halu jako zimní stadion, který bude v červenci a srpnu multifunkční halou. Osobně ji já takto nevnímám. Vnímám ji jako halu pro sálové sporty,“ vyjádřila se v úvodu k tématu ,,multifunkční hala“ starostka Zdeňka Hamousová. 

Multifunkční hala by však neměla sloužit jen aktivním a pasivním sportovcům. ,,Hala bude pro všechny možné halové sporty v Žatci, které mohou pořádat nejrůznější mistrovství v různých obdobích, ale také pro kulturu, protože dobře naplánovaný a cílený koncert může městu přinést i nějaký dobrý finanční výnos,“ vysvětlil místostarosta Jaroslav Špička.

Jako o ledové ploše nepřemýšlí nad multifunkční halou ani druhý z místostarostů Radim Laibl, který je rovněž členem Komise tělovýchovy a sportu v Žatci, a to zejména z důvodu pořízení zimního kluziště, které zaujímá své čestné místo během zimních měsíců před radnicí. ,,Kdybychom dělali novou ledovou plochu, tak bychom byli asi za blázny,“ řekl s úsměvem během tiskové konference Radim Laibl.

Sportovní komise chce v souvislosti s debatami nad multifunkční halou poprosit sportovní spolky a oddíly o odevzdání plánů, jak jsou schopni halu využívat. ,,My bychom si naplánovali provozní náklady, respektive provozní výnosy. Multifunkční hala bude totiž především pro ně. Oni totiž celou dobu říkají, že je sportovní hala potřeba. Teď od nich potřebujeme vědět, jak často ji budou využívat a kolik regionálních i neregionálních akcí jsou schopni zrealizovat. Hala nemůže být v žádném případě ztrátová,“ vysvětlil Radim Laibl, který neopomenul dodat, že prvopočáteční investice města do multifunkční haly by byla velká, a to zhruba kolem stovky milionů korun.

Více v tištěném vydání Žateckých novin, které je již k dostání na stáncích. 

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.