Pro výstavbu multifunkční haly město navrhuje několik lokalit

Hedvika Fajkusová 2019-03-06 14:00:00

Cíl rozvoje sportu v našem městě – výstavba multifunkční kryté sportovní haly – už je ve fázi hledání a posuzování vhodných lokalit pro její umístění. Některé návrhy již padly, jako například oblast pod hradbami, za střední zemědělskou školou, Na Homoli, stará pískovna, bývalý statek ve Studentské ulici, areál koupaliště nebo letního kina. Prvopočáteční investice do multifunkční haly se však bude pohybovat kolem stovky milionů korun a na tomto základě musí být koncipováno i její umístění. Lokalita musí být prověřena z hlediska sítí, přístupnosti, parkování, územního rozvoje a dalších. Sportovní spolky a oddíly by rovněž měly odevzdat své vize, jak jsou schopni halu využívat.

,,Ještě nejsme úplně u konce. Musíme si také vydefinovat zadání haly, k čemu by měla sloužit. Někteří zastupitelé chápou halu jako zimní stadion, který bude v červenci a srpnu multifunkční halou. Osobně ji já takto nevnímám. Vnímám ji jako halu pro sálové sporty,“ vyjádřila se v úvodu k tématu ,,multifunkční hala“ starostka Zdeňka Hamousová. 

Multifunkční hala by však neměla sloužit jen aktivním a pasivním sportovcům. ,,Hala bude pro všechny možné halové sporty v Žatci, které mohou pořádat nejrůznější mistrovství v různých obdobích, ale také pro kulturu, protože dobře naplánovaný a cílený koncert může městu přinést i nějaký dobrý finanční výnos,“ vysvětlil místostarosta Jaroslav Špička.

Jako o ledové ploše nepřemýšlí nad multifunkční halou ani druhý z místostarostů Radim Laibl, který je rovněž členem Komise tělovýchovy a sportu v Žatci, a to zejména z důvodu pořízení zimního kluziště, které zaujímá své čestné místo během zimních měsíců před radnicí. ,,Kdybychom dělali novou ledovou plochu, tak bychom byli asi za blázny,“ řekl s úsměvem během tiskové konference Radim Laibl.

Sportovní komise chce v souvislosti s debatami nad multifunkční halou poprosit sportovní spolky a oddíly o odevzdání plánů, jak jsou schopni halu využívat. ,,My bychom si naplánovali provozní náklady, respektive provozní výnosy. Multifunkční hala bude totiž především pro ně. Oni totiž celou dobu říkají, že je sportovní hala potřeba. Teď od nich potřebujeme vědět, jak často ji budou využívat a kolik regionálních i neregionálních akcí jsou schopni zrealizovat. Hala nemůže být v žádném případě ztrátová,“ vysvětlil Radim Laibl, který neopomenul dodat, že prvopočáteční investice města do multifunkční haly by byla velká, a to zhruba kolem stovky milionů korun.

Více v tištěném vydání Žateckých novin, které je již k dostání na stáncích. 

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.