Návštěva knihtiskařské dílny. O nezapomenutelný zážitek se postaralo Studio Bez Kliky

Hedvika Mašková 2019-03-07 14:00:00

Zájemci o řemeslné praktiky starých mistrů zavítali v závěru minulého týdne do Křížovy vily, kde měli možnost nahlédnout do fungování renesanční tiskařské dílny. O nezapomenutelný zážitek se postaralo Studio Bez Kliky, a to konkrétně Roman Prokeš s Pavlínou Wolfovou. Ti měli pro návštěvníky připravený interaktivní program, kdy se v rámci povídání o historii psaných a tištěných knih ptali na zvídavé otázky, ale dali rovněž možnost vyzkoušet si knihtiskařskou práci z dob počátku knihtisku a vyrobit si i vlastní tisk.

Knihtisk je výsostnou činností umělecky založeného sdružení Bez Kliky, jehož nositelem a hybatelem je právě Roman Prokeš, který po mnoho let sbírá zkušenosti, prověřuje a praxí oživuje řemeslné postupy starých mistrů. Postavil první dřevěný knihtisk a tři plně funkční repliky historických dřevěných lisů. 

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video