Domov ,,Bez zámků“ žádá o vlastní domácnosti pro své klienty

Hedvika Fajkusová 2019-03-11 15:00:00

Rada Ústeckého kraje podala žádost na realizaci projektů Domova ,,Bez zámků“ v Tuchořicích, a to na rekonstrukci stávajícího objektu tzv. ,,Zámečku“ a výstavbu nového objektu ,,Teletníku“. Pokud budou projekty podpořeny, realizace začne co nejdříve.

V případě Tuchořic jde o schválení předložených žádostí o podporu do IROP v rámci 82. výzvy ,,Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II.". V současné době jsou projekty ve fázi hodnocení. Výsledek bude známý přibližně do půl roku. Poté by měly být realizace v co nejbližším čase započaty.

,,Realizace projektů by na sebe měla navazovat. V první fázi by měla být provedena realizace výstavby nové budovy, kde vznikne osmnáct míst pro osoby s vyšší mírou podpory. Bydlení těchto osob bude realizováno formou domácností. Každá domácnost bude obsahovat malou kuchyňku s obývacím pokojem, dva samostatné pokoje a sociální zařízení. Tento způsob by měl odpovídat běžnému způsoby života a také tím naplníme materiálně technický standard ministerstva práce a sociálních věcí, který stanovuje i například počet osob na jedné budově. Dále vznikne v budově nová kuchyně a jídelna pro klienty i zaměstnance. Malá tělocvična pro kondiční cvičení, rehabilitační místnost a zázemí pro zaměstnance v přímé péči. V prvním patře vzniknou prostory pro administrativu Domova,“ vysvětluje ředitel Domova ,,Bez zámků“ Martin Nuhlíček.

Díky výstavbě nové budovy se uvolní prostory v budově ,,Zámečku“. ,,Zde vzniknou byty pro šestnáct klientů, prádelna a zázemí pro zaměstnance. Tyto byty jsou opět koncipovány takto: kuchyňka s obývacím pokojem, dva samostatné pokoje a sociální zařízení,“ doplňuje dále Martin Nuhlíček.

Úpravou objektů vzniknou nové podmínky pro poskytování sociální služby, které odpovídají současným normám. ,,Klienti budou žít ve svých domácnostech, tak jako my. Samozřejmě v každém bytě bude podpora ze strany zaměstnanců, ale klienti se budou více starat o své bydlení. Ale hlavně vznikne pro všechny klienty komfortní bydlení s velkou mírou soukromí,“ říká na závěr ředitel této příspěvkové organizace.

Domov ,,Bez zámků“ Tuchořice zajišťuje pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení. Poskytuje pobytové sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením, podporu v dosažení co největší míry soběstačnosti tak, aby mohly využít své osobní schopnosti a dovednosti i v prostředí mimo sociální službu. Organizace pořádá každoročně ve svém areálu hudební a divadelní festival ,,Bez zámků“, velice úspěšně se účastní ,,Mental Power Prague Film Festivalu“ v Praze a také pořádá oblíbené a hojně navštěvované ,,Ozvěny MPPFF“ v Žatci.

Foto: tuchorice.cz

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.