Domov ,,Bez zámků“ žádá o vlastní domácnosti pro své klienty

Hedvika Fajkusová 2019-03-11 15:00:00

Rada Ústeckého kraje podala žádost na realizaci projektů Domova ,,Bez zámků“ v Tuchořicích, a to na rekonstrukci stávajícího objektu tzv. ,,Zámečku“ a výstavbu nového objektu ,,Teletníku“. Pokud budou projekty podpořeny, realizace začne co nejdříve.

V případě Tuchořic jde o schválení předložených žádostí o podporu do IROP v rámci 82. výzvy ,,Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II.". V současné době jsou projekty ve fázi hodnocení. Výsledek bude známý přibližně do půl roku. Poté by měly být realizace v co nejbližším čase započaty.

,,Realizace projektů by na sebe měla navazovat. V první fázi by měla být provedena realizace výstavby nové budovy, kde vznikne osmnáct míst pro osoby s vyšší mírou podpory. Bydlení těchto osob bude realizováno formou domácností. Každá domácnost bude obsahovat malou kuchyňku s obývacím pokojem, dva samostatné pokoje a sociální zařízení. Tento způsob by měl odpovídat běžnému způsoby života a také tím naplníme materiálně technický standard ministerstva práce a sociálních věcí, který stanovuje i například počet osob na jedné budově. Dále vznikne v budově nová kuchyně a jídelna pro klienty i zaměstnance. Malá tělocvična pro kondiční cvičení, rehabilitační místnost a zázemí pro zaměstnance v přímé péči. V prvním patře vzniknou prostory pro administrativu Domova,“ vysvětluje ředitel Domova ,,Bez zámků“ Martin Nuhlíček.

Díky výstavbě nové budovy se uvolní prostory v budově ,,Zámečku“. ,,Zde vzniknou byty pro šestnáct klientů, prádelna a zázemí pro zaměstnance. Tyto byty jsou opět koncipovány takto: kuchyňka s obývacím pokojem, dva samostatné pokoje a sociální zařízení,“ doplňuje dále Martin Nuhlíček.

Úpravou objektů vzniknou nové podmínky pro poskytování sociální služby, které odpovídají současným normám. ,,Klienti budou žít ve svých domácnostech, tak jako my. Samozřejmě v každém bytě bude podpora ze strany zaměstnanců, ale klienti se budou více starat o své bydlení. Ale hlavně vznikne pro všechny klienty komfortní bydlení s velkou mírou soukromí,“ říká na závěr ředitel této příspěvkové organizace.

Domov ,,Bez zámků“ Tuchořice zajišťuje pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení. Poskytuje pobytové sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením, podporu v dosažení co největší míry soběstačnosti tak, aby mohly využít své osobní schopnosti a dovednosti i v prostředí mimo sociální službu. Organizace pořádá každoročně ve svém areálu hudební a divadelní festival ,,Bez zámků“, velice úspěšně se účastní ,,Mental Power Prague Film Festivalu“ v Praze a také pořádá oblíbené a hojně navštěvované ,,Ozvěny MPPFF“ v Žatci.

Foto: tuchorice.cz

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.