Žatecká ZUŠ uspěla v okresním kole

Iveta Drlíková 2019-03-11 12:10:00

Minulou středu proběhlo na sále žatecké Základní umělecké školy okresní kolo ve hře na elektronické klávesové nástroje, akordeon a v komorní hře s převahou smyčcových a dechových nástrojů. Do Žatce se tak sjeli nadějní mladí muzikanti z lounské, podbořanské a postoloprtské ZUŠ, aby v konkurenci také se studenty pořádající školy soutěžili o postup do krajských kol. Odborná porota hodnotila provedení skladeb, technickou náročnost, výraz, bezchybnost provedení, délku a náročnost vybraného programu. Do dvou porot zasedli učitelé zúčastněných škol a předsedali jim pedagogové ze ZUŠ Jirkov a Kadaň. „S výsledky jsme velmi spokojení, protože nám téměř všichni soutěžící postoupili do krajských kol. Takže jsem pyšná nejen na žáky, ale i kolegy, kteří vzorně žáky připravili,“ těší úspěch ředitelku žatecké ZUŠ Irenu Marešovou.

Škola na své studenty může být právem hrdá, protože ze čtrnácti postupujících v komorní hře, bylo hned jedenáct hudebních souborů ze žatecké ZUŠ a ve hře na elektronické klávesy jim postoupily čtyři studentky a jedna hráčka na akordeon. Krajské kolo v komorní hře s převahou dechů proběhne 5. dubna v ZUŠ Litoměřice, krajské kolo ve hře na elektronické klávesy 12. dubna v ZUŠ Jirkov. Ve hře na elektronické klávesy si kromě postupu do krajského kola odvezl zvláštní cenu poroty za autorskou tvorbu do ZUŠ Podbořany Petr Poplštejn a do ZUŠ Postoloprty cenu pro absolutního vítěze Stanislav Kadlec.

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.