Dobrovolnická akce Ukliďme Česko se blíží

Alla Želinská 2019-03-08 12:04:00

Na Podbořansku se do ní oficiálně zapojily jen MŠ v Podbořanech a Soběchleby u Blšan. V okrese Louny celkem 22 spolků, organizací či jednotlivců.


Necelý měsíc zbývá do hlavního úklidového dne dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, který proběhne 6. dubna. Na úklidové mapce je nahlášeno již přes 1400 akcí. Mapa Podbořanska je však zatím prázdná. Oficiálně se zapojily zatím jen mateřská škola Pastelka v Podbořanech (Bratří Čapků) a město Blšany resp. Soběchleby. Kampaň chce letos také upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě.

Na sobotu 6. dubna od 9 hodin je ohlášená Martinou Matějíčkovou a Nikolou Kúdelovou úklidová akce MŠ Bří Čapků v Podbořanech. Také Soběchleby na Blšansku jdou do toho. V sobotu 6. 4. od 10 hodin se pustí do úklidu okolí tamního kostela a říčky. Do dobrovolnické akce Soběchleby přihlásila Tereza Skalická z tamního osadního výboru.

V okrese Louny je přihlášeno zatím celkem 22 úklidových akcí - např. v Lenešicích, Peruci, Černochově, Hřivčicích, Radonicích, Novém Sedle, Sedčicích a Žaboklikách, Pátku, Březně u Loun, Hradišti u Postoloprt, Ročově, Slavětíně, Kozlech, v Žatci a Měcholupech.

A co je potřeba pro zapojení se do celorepublikové akce?

Zajistěte si odvoz nasbíraného odpadu - Pokud se chystáte uklízet obecní (nebo alespoň veřejně přístupné) pozemky, neváhejte se s dotazem o spolupráci obrátit na obecní úřad (odbor životního prostředí, při menších obcích na starostku/starostu). Důležité je informovat o datu akce, místu úklidu/trase a odhadovaném charakteru odpadu (množství, velkoobjemový/drobný). Následně se domluvíte na odvozu naplněných pytlů nebo na přistavení kontejneru. Speciální případy tvoří soukromé pozemky a pozemky kolem silnic, dálnic a železnic - do konverzace zahrňte i majitele/správce pozemku.


Pokud nemáte vlastní zdroje nebo vám nezbyly z loňska, můžete si vyplnit požadavky na pracovní rukavice a pytle na www.uklidmecesko.cz. Tam můžete vyplnit požadavky na pracovní pomůcky pro úklidy. V administraci vašeho úklidu hledejte záložku Balíček s materiálem a pečlivě vyplňte požadované údaje. Pozor: podmínkou pro zpřístupnění formuláře jsou řádně vyplněné údaje o úklidu. Pokud u vašeho úklidu některé chybí (název, popis, likvidaci odpadu zajistí,..), doplňte je prosím. Formulář o materiálu se vám otevře následně. Požadavky lze vyplňovat do 22. 3. do 23:00. Balíčky by pak měly být doručeny kurýrem (DPD) nejpozději do 3.4. Pozn.: V případě, že bude větší poptávka než naše možnosti, počty materiálu v balíčku se mohou změnit.

Jak akci propagovat, jak nalákat dobrovolníky Možností je celá řada. Doporučíme začít oslovením místních komunit, škol, spolků, obce samotné. Na menších obcích to jsou často dobrovolní hasiči, sportovní spolky, rybáři a pod. Připravit si můžete zvací leták, který vyvěsíte na strategických místech, krátký článek do místního plátku nebo pozvání přes sociální sítě. Pozvěte i své sousedy, kamarády, známé, bude to příjemná akce a příležitost se stmelit. Pokud naplánujete i motivační zakončení (opékání buřtů, bábovka, soutěž pro děti, degustace piva na místní restaurační zahrádce..), jistě toto lákadlo do pozvánky zakomponujte.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.