Patnácté Lounské divadlení. Doporučení do Volyně dostaly tři soubory

Lucie Steklá 2019-03-11 17:42:41

Louny (mil) Popatnácté se na prknech Vrchlického divadla v Lounech sešly amatérské soubory v rámci Lounského divadlení 2019. Herci z Litoměřic, Prahy, Kadaně, Děčína i domácí lounští si to užili a ukázali, co je na scéně amatérského divadla nového, kam se ubírají, co chtějí sdělit. Během třídenní přehlídky se pětičlenné porotě, v níž zasedli Jaroslav Kodeš, Veronika Týcová, Zdeněk Janál, Miroslav Král a Vladimír Drápal, se představilo osm souborů se svými hrami, z nichž porotci zvolili ty, které si zasloužily doporučení na další divadelní přehlídky.

Hodiny a hodiny příprav, změn a napnutých nervů, to vše předchází Lounskému divadlení, postupové přehlídce amatérského divadla. Pak čtyři dny naprosto úžasné divadelní atmosféry, skvělých výkonů, energie přenášející se mezi hledištěm a jevištěm, setkávání se a nekonečného povídání, to je Lounské divadlení. „Vyčerpání, radostné dojetí a těšení se na další ročník – to následuje po posledních slovech z jeviště, po zveřejnění výsledků a posledním zamávání poslednímu autu s našimi kamarády. Ani ten patnáctý ročník nebyl jiný,“ uvedla Milena Syrovátková z lounského divadla.

Porota do programu celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2019 doporučila, bez udání pořadí, DS Karel Čapek Děčín (hra Maja), DK Jirásek Česká Lípa (Tanga pro Ježíška) a Kefírovou sektu Louny (Nízkotučný život). Na národní přehlídku divadla pro děti Popelka 2019 Divadlo doporučení dostal soubor Navenek Kadaň (10 způsobů, jak přežít zombie apokalypsu), na celostátní přehlídku experimentálního divadla Šrámkův Písek Sex Culomets (Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky do Afriky).

Cena diváka, kterou již tradičně předával generální sponzor Lounského divadlení Jiří Markup, zůstává v Lounech a odnesl si ji soubor Kefírová sekta se svým Nízkotučným životem. „Hlavní cena byla symbolicky předána fenoménu nazvanému Lounský divák. Na přehlídku přišlo neuvěřitelných více než jeden tisíc diváků, což je ujištění, že všechna ta práce měla smysl, že Lounské divadelní funguje, jak má, že se tu setkává a povídá a baví právě lounští. Děkujeme,“ dodala M. Syrovátková.

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.