Patnácté Lounské divadlení. Doporučení do Volyně dostaly tři soubory

Lucie Steklá 2019-03-11 17:42:41

Louny (mil) Popatnácté se na prknech Vrchlického divadla v Lounech sešly amatérské soubory v rámci Lounského divadlení 2019. Herci z Litoměřic, Prahy, Kadaně, Děčína i domácí lounští si to užili a ukázali, co je na scéně amatérského divadla nového, kam se ubírají, co chtějí sdělit. Během třídenní přehlídky se pětičlenné porotě, v níž zasedli Jaroslav Kodeš, Veronika Týcová, Zdeněk Janál, Miroslav Král a Vladimír Drápal, se představilo osm souborů se svými hrami, z nichž porotci zvolili ty, které si zasloužily doporučení na další divadelní přehlídky.

Hodiny a hodiny příprav, změn a napnutých nervů, to vše předchází Lounskému divadlení, postupové přehlídce amatérského divadla. Pak čtyři dny naprosto úžasné divadelní atmosféry, skvělých výkonů, energie přenášející se mezi hledištěm a jevištěm, setkávání se a nekonečného povídání, to je Lounské divadlení. „Vyčerpání, radostné dojetí a těšení se na další ročník – to následuje po posledních slovech z jeviště, po zveřejnění výsledků a posledním zamávání poslednímu autu s našimi kamarády. Ani ten patnáctý ročník nebyl jiný,“ uvedla Milena Syrovátková z lounského divadla.

Porota do programu celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2019 doporučila, bez udání pořadí, DS Karel Čapek Děčín (hra Maja), DK Jirásek Česká Lípa (Tanga pro Ježíška) a Kefírovou sektu Louny (Nízkotučný život). Na národní přehlídku divadla pro děti Popelka 2019 Divadlo doporučení dostal soubor Navenek Kadaň (10 způsobů, jak přežít zombie apokalypsu), na celostátní přehlídku experimentálního divadla Šrámkův Písek Sex Culomets (Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky do Afriky).

Cena diváka, kterou již tradičně předával generální sponzor Lounského divadlení Jiří Markup, zůstává v Lounech a odnesl si ji soubor Kefírová sekta se svým Nízkotučným životem. „Hlavní cena byla symbolicky předána fenoménu nazvanému Lounský divák. Na přehlídku přišlo neuvěřitelných více než jeden tisíc diváků, což je ujištění, že všechna ta práce měla smysl, že Lounské divadelní funguje, jak má, že se tu setkává a povídá a baví právě lounští. Děkujeme,“ dodala M. Syrovátková.

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.