Lounští házenkáři pomohli výběru kraje k vítězství na mezinárodním turnaji

Lucie Steklá 2019-03-11 15:54:00

Louny, Stupava (lus, haz) Šest hráčů týmu mladších žáků oddílu házené TJ Lokomotivy Louny se zúčastnilo turnaje na Slovensku s týmem Ústeckého kraje. Domů si výběr mladších žáků přivezl zlaté medaile. Šestý ročníku mezinárodního házenkářského turnaje ZORNO Cup 2019 se konal pod pořadateskými křídly slovenského oddílu Tatran Stupava. Ústecký kraj reprezentovala tři družstva - starší žáci HK FCC Mě-sta Lovosice, krajský výběr mladších žáků Regionálního házenkářského centra Lovosice a mladších žáků HK Baník Most. Ústecká družstva se mezi téměř sedmi desítkami týmů ze čtyř zemí rozhodně neztratila. Starší žáci Lovosic obsadili výborné druhé místo, HK Baník Most (doplněný o hráče z Loun Jirku Zetka a Honzu Bížu), Lovosic a Varnsdorfu skončil v kategorii mladších žáků na pěkném 13. místě.

Nejlepšího výsledku však docílili mladší žáci, kteří si vybojovali zlaté medaile.

V základní skupině ani jednou nezaváhali. Ve čtvrtfinále přestříleli Duklu Praha, v semifinále pak Jičín. V cestě za zlatem jim stáli stejně staří házenkáři Vídně. Po napínavém boji zvítězili o jedinou branku 10:9 a brali pohár za vítězství. Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství na ZORNO Cupu: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v mateřských klubech, tak i u výběru. Sešla se zde zkrátka dobrá parta, která si šla za úspěchem“.

Sestava: Brankáři: Jáchym Toužimský, Samuel Šírek (oba FCC Lovosice). Hráči do pole: Jan Čermák, František Linhart, Václav Charvát, Filip Rychtařík, Ondřej Majtan, Matyáš Kruml (všichni TJ Lokomotiva Louny), Matěj Formbaum, Vojtěch Buryánek, David Trefný, David Srba, Tomáš Křížek (všichni HK FCC Město Lovosice) a Adam Křivan (HK Baník Most). Trenéři: Jakub Verner a Jan Čermák. Realizační tým: Jaroslav Kruml, Martin Smola, Kateřina Vernerová a Miroslav Rychtařík.

Turnajem prošli házenkáři v základních bojích vítězstvím nad Stupavou, Trebišovem, Hostivicemi a Úvaly, Duklou Praha (čtvrtfinále) a Jičínem (semifinále).

 Finále: Lovosice - Wien 10 : 9 (3 : 2)

Na hráčích byla znát zcela zjevná touha zvítězit a dali do závěru zápasu, po vyrovnaném utkání, všechny síly. Několik sekund před koncem zápasu vytáhl Jáchym Toužimský zákrok dne a odražený míč už Vašek Charvát z ruky nepustil. Poslední tři sekundy „domácí“ už soupeři míč nepůjčili a mohla propuknout na jedné straně vlna euforie a radosti, na straně druhé smutku a slz. Takový je sport. „Kluci šli za svým snem a dali do toho všechno. Ve chvílích, kdy se právě nedařilo, přišla na řadu bojovnost a touha vyhrát. Nejlepší byli všichni. Prostě platilo známé „One for All, All for One!!“ řekli trenéři vítězného týmu.

Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství těmito slovy: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v klubech, tak i u výběru. Fantastičtí fanoušci, kteří cestovali takovou dálku podpořit mladé házenkáře. Velmi dobrá parta kluků, trochu těch emocí a je z toho první zasloužený úspěch. Díky všem za podporu!“

Mezinárodní úspěch mladých házenkářů. Mladší žáci Ústeckého kraje, včetně šesti hráčů lounské Lokomotivy, vybojovalo na mezinárodním házenkářském turnaji na Slovensku zlaté medaile. Foto: Facebook Zorno Cup 2019


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.