Lounští házenkáři pomohli výběru kraje k vítězství na mezinárodním turnaji

Lucie Steklá 2019-03-11 15:54:00

Louny, Stupava (lus, haz) Šest hráčů týmu mladších žáků oddílu házené TJ Lokomotivy Louny se zúčastnilo turnaje na Slovensku s týmem Ústeckého kraje. Domů si výběr mladších žáků přivezl zlaté medaile. Šestý ročníku mezinárodního házenkářského turnaje ZORNO Cup 2019 se konal pod pořadateskými křídly slovenského oddílu Tatran Stupava. Ústecký kraj reprezentovala tři družstva - starší žáci HK FCC Mě-sta Lovosice, krajský výběr mladších žáků Regionálního házenkářského centra Lovosice a mladších žáků HK Baník Most. Ústecká družstva se mezi téměř sedmi desítkami týmů ze čtyř zemí rozhodně neztratila. Starší žáci Lovosic obsadili výborné druhé místo, HK Baník Most (doplněný o hráče z Loun Jirku Zetka a Honzu Bížu), Lovosic a Varnsdorfu skončil v kategorii mladších žáků na pěkném 13. místě.

Nejlepšího výsledku však docílili mladší žáci, kteří si vybojovali zlaté medaile.

V základní skupině ani jednou nezaváhali. Ve čtvrtfinále přestříleli Duklu Praha, v semifinále pak Jičín. V cestě za zlatem jim stáli stejně staří házenkáři Vídně. Po napínavém boji zvítězili o jedinou branku 10:9 a brali pohár za vítězství. Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství na ZORNO Cupu: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v mateřských klubech, tak i u výběru. Sešla se zde zkrátka dobrá parta, která si šla za úspěchem“.

Sestava: Brankáři: Jáchym Toužimský, Samuel Šírek (oba FCC Lovosice). Hráči do pole: Jan Čermák, František Linhart, Václav Charvát, Filip Rychtařík, Ondřej Majtan, Matyáš Kruml (všichni TJ Lokomotiva Louny), Matěj Formbaum, Vojtěch Buryánek, David Trefný, David Srba, Tomáš Křížek (všichni HK FCC Město Lovosice) a Adam Křivan (HK Baník Most). Trenéři: Jakub Verner a Jan Čermák. Realizační tým: Jaroslav Kruml, Martin Smola, Kateřina Vernerová a Miroslav Rychtařík.

Turnajem prošli házenkáři v základních bojích vítězstvím nad Stupavou, Trebišovem, Hostivicemi a Úvaly, Duklou Praha (čtvrtfinále) a Jičínem (semifinále).

 Finále: Lovosice - Wien 10 : 9 (3 : 2)

Na hráčích byla znát zcela zjevná touha zvítězit a dali do závěru zápasu, po vyrovnaném utkání, všechny síly. Několik sekund před koncem zápasu vytáhl Jáchym Toužimský zákrok dne a odražený míč už Vašek Charvát z ruky nepustil. Poslední tři sekundy „domácí“ už soupeři míč nepůjčili a mohla propuknout na jedné straně vlna euforie a radosti, na straně druhé smutku a slz. Takový je sport. „Kluci šli za svým snem a dali do toho všechno. Ve chvílích, kdy se právě nedařilo, přišla na řadu bojovnost a touha vyhrát. Nejlepší byli všichni. Prostě platilo známé „One for All, All for One!!“ řekli trenéři vítězného týmu.

Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství těmito slovy: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v klubech, tak i u výběru. Fantastičtí fanoušci, kteří cestovali takovou dálku podpořit mladé házenkáře. Velmi dobrá parta kluků, trochu těch emocí a je z toho první zasloužený úspěch. Díky všem za podporu!“

Mezinárodní úspěch mladých házenkářů. Mladší žáci Ústeckého kraje, včetně šesti hráčů lounské Lokomotivy, vybojovalo na mezinárodním házenkářském turnaji na Slovensku zlaté medaile. Foto: Facebook Zorno Cup 2019


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.