Náves a okolí kostela zkrášlili růžemi

Hedvika Fajkusová 2019-03-14 16:00:00

O tom, že zahradničit se dá nejen na svých pozemcích, nás přesvědčili minulou sobotu občané Radíčevse. Ti se na popud Marie Kunešové a Hany Šimsové ze Spolku pro obnovu a oživení kostela sv. Václava v Radíčevsi rozhodli ke společné akci s názvem ,,Zasaďme si růžovou zahradu v Radíčevsi“. Záhonkové a velkokvěté růže sázeli během větrného dopoledne v parku na návsi a v okolí kostela.

,,Nejdříve nás napadlo vysadit na návsi strom, lípu, ke stému výročí vzniku republiky. Pak jsme se zde rozhlédli a řekli jsme si, že by tu byly pěkné růže. Číhali jsme, až bude v supermarketu akce a koupili jsme je,“ popsala s úsměvem, jak k nápadu zkrášlit veřejné prostranství růžemi přišli, Hana Šimsová.

Celkem bylo nakoupeno 37 sazenic růží, z nichž jedenáct bylo vysázeno kolem stromu na návsi v blízkosti nově opraveného chodníku, a zbytek poputoval ke kostelu sv. Václava. Místní se vyjádřili, že další obdobnou akcí bude na podzim sázení tulipánů do těsné blízkosti růží. ,,Kolem růží by byly moc pěkné tulipány. Poté, co odkvetou, pokvetou růže. Květinový záhon tak nebude nikdy pustý. Na jaře ho budou zdobit tulipány a v létě růže,“ vysvětlily členky Spolku pro obnovu a oživení kostela sv. Václava v Radíčevsi.

,,Ale potřebovali bychom zde dvě lavičky, abychom se mohli dívat, jak nám to tu krásně kvete. Chtěli bychom taky poprosit technickou správu města, aby nám růže neposekali, až přijedou,“ vyjádřila své prosby Hana Šimsová.

Den byl příjemně zakončen ,,Jarním koncertem“ v kostele, při němž předvedli své nadání studenti teplické konzervatoře. Zazněly skladby na varhany, violoncello, flétnu a klarinet od světových skladatelů Johanna Sebastiana Bacha, George Philippa Telemanna, Ludwiga van Beethovena a dalších.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.