Náves a okolí kostela zkrášlili růžemi

Hedvika Fajkusová 2019-03-14 16:00:00

O tom, že zahradničit se dá nejen na svých pozemcích, nás přesvědčili minulou sobotu občané Radíčevse. Ti se na popud Marie Kunešové a Hany Šimsové ze Spolku pro obnovu a oživení kostela sv. Václava v Radíčevsi rozhodli ke společné akci s názvem ,,Zasaďme si růžovou zahradu v Radíčevsi“. Záhonkové a velkokvěté růže sázeli během větrného dopoledne v parku na návsi a v okolí kostela.

,,Nejdříve nás napadlo vysadit na návsi strom, lípu, ke stému výročí vzniku republiky. Pak jsme se zde rozhlédli a řekli jsme si, že by tu byly pěkné růže. Číhali jsme, až bude v supermarketu akce a koupili jsme je,“ popsala s úsměvem, jak k nápadu zkrášlit veřejné prostranství růžemi přišli, Hana Šimsová.

Celkem bylo nakoupeno 37 sazenic růží, z nichž jedenáct bylo vysázeno kolem stromu na návsi v blízkosti nově opraveného chodníku, a zbytek poputoval ke kostelu sv. Václava. Místní se vyjádřili, že další obdobnou akcí bude na podzim sázení tulipánů do těsné blízkosti růží. ,,Kolem růží by byly moc pěkné tulipány. Poté, co odkvetou, pokvetou růže. Květinový záhon tak nebude nikdy pustý. Na jaře ho budou zdobit tulipány a v létě růže,“ vysvětlily členky Spolku pro obnovu a oživení kostela sv. Václava v Radíčevsi.

,,Ale potřebovali bychom zde dvě lavičky, abychom se mohli dívat, jak nám to tu krásně kvete. Chtěli bychom taky poprosit technickou správu města, aby nám růže neposekali, až přijedou,“ vyjádřila své prosby Hana Šimsová.

Den byl příjemně zakončen ,,Jarním koncertem“ v kostele, při němž předvedli své nadání studenti teplické konzervatoře. Zazněly skladby na varhany, violoncello, flétnu a klarinet od světových skladatelů Johanna Sebastiana Bacha, George Philippa Telemanna, Ludwiga van Beethovena a dalších.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.