Vybydlený dům v Nových Ervěnicích chce město opravit a zgruntu přestavět

2019-03-14 07:47:00

JIRKOV (r) – Dva roky neužívaný vybydlený dům v ulici Osvobození ve čtvrti Nové Ervěnice město nezbourá ani neprodá. Jirkovská radnice ho chce nechat opravit a zřídit v něm služební byty pro profese, které ve městě citelně scházejí.

„Služební byty by mohly být benefitem, který do Jirkova přiláká například nové strážníky, hasiče, lékaře, zdravotní sestry, učitele sociální pracovníky nebo třeba i kuchaře, kterých je nedostatek,“ vysvětluje místostarostka Dana Jurštaková.

Čtyřpodlažní cihlový dům čp. 1062 zeje prázdnotou už přes dva roky. Poslední nájemce tu opustil byt v únoru 2017, poté se budova patřící městu odpojila od veškerých energií a zabezpečila proti vniku cizích osob.

Všech devět bytů 1+2 v tomto činžovním domě, postaveném v roce 1961, bylo v posledních letech určeno většinou pro problémové nájemníky. „Například pro dlužníky na nájmu, kteří měli soudem přiznané náhradní byty, ale i pro nepřizpůsobivé, jejichž chování působilo ostatním potíže,“ vyjmenovává Marcela Vohnoutová, pověřená ředitelka společnosti Městská majetková Jirkov.

Vzhledem ke složení obyvatel se v domě prováděly už jen nejnutnější opravy a revize. „Když tady lidem skončily nájemní smlouvy, už jsme jim je pro dluh neprodlužovali,“ podotýká Vohnoutová.

Už v době vyklizení vykazoval celý objekt vlivem stáří a nedostatečné údržby značné známky poškození. Od té doby se stav zakonzervovaného domu s největší pravděpodobností ještě zhoršil.

„Když byla v roce 2017 budova vyklizená, chystala se studie na její opravu.

Loni se počítalo s tím, že se připraví projekt, to se však nestalo. Proto bychom teď na jaře chtěli vyhlásit výběrové řízení na projektovou dokumentaci a nejpozději příští rok celý tento dům zrekonstruovat,“ upřesňuje místostarostka.

Letos v lednu přišly městu dvě žádosti o odkup této budovy. Zájemci uváděli, že by objekt a byty opravili a pronajímali je slušným lidem. Radní ale prodej kvůli zamýšlenému záměru přestavby objektu pro potřeby služebních bytů zamítli.

Vedení radnice má představu, že byty určené potřebným profesím nechá přestavět tak, aby odpovídaly dnešním standardům a ne šedesátým letům minulého století. „V domě by už nebylo devět bytů, ale jen sedm. Ze tří na každém patře bychom udělali vždy dva s prostornějšími kuchyněmi a koupelnami. Tři byty bychom ponechali jen v přízemí. Každý by měl navíc kvůli vytápění svůj plynový kotel,“ popisuje místostarostka a dodává, že město se rekonstrukci domu chystá zařadit do plánu investic na příští rok.

Podle vyjádření chomutovského advokáta Pavla Poláka, jehož radnice požádala o právní výklad, může o určení bytů v určitém domě rozhodnout městská rada. „Prohlášení o určení bytů jako služebních bude realizováno ve formě nájemních smluv,“ poznamenal Polák.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.