Vybydlený dům v Nových Ervěnicích chce město opravit a zgruntu přestavět

2019-03-14 07:47:00

JIRKOV (r) – Dva roky neužívaný vybydlený dům v ulici Osvobození ve čtvrti Nové Ervěnice město nezbourá ani neprodá. Jirkovská radnice ho chce nechat opravit a zřídit v něm služební byty pro profese, které ve městě citelně scházejí.

„Služební byty by mohly být benefitem, který do Jirkova přiláká například nové strážníky, hasiče, lékaře, zdravotní sestry, učitele sociální pracovníky nebo třeba i kuchaře, kterých je nedostatek,“ vysvětluje místostarostka Dana Jurštaková.

Čtyřpodlažní cihlový dům čp. 1062 zeje prázdnotou už přes dva roky. Poslední nájemce tu opustil byt v únoru 2017, poté se budova patřící městu odpojila od veškerých energií a zabezpečila proti vniku cizích osob.

Všech devět bytů 1+2 v tomto činžovním domě, postaveném v roce 1961, bylo v posledních letech určeno většinou pro problémové nájemníky. „Například pro dlužníky na nájmu, kteří měli soudem přiznané náhradní byty, ale i pro nepřizpůsobivé, jejichž chování působilo ostatním potíže,“ vyjmenovává Marcela Vohnoutová, pověřená ředitelka společnosti Městská majetková Jirkov.

Vzhledem ke složení obyvatel se v domě prováděly už jen nejnutnější opravy a revize. „Když tady lidem skončily nájemní smlouvy, už jsme jim je pro dluh neprodlužovali,“ podotýká Vohnoutová.

Už v době vyklizení vykazoval celý objekt vlivem stáří a nedostatečné údržby značné známky poškození. Od té doby se stav zakonzervovaného domu s největší pravděpodobností ještě zhoršil.

„Když byla v roce 2017 budova vyklizená, chystala se studie na její opravu.

Loni se počítalo s tím, že se připraví projekt, to se však nestalo. Proto bychom teď na jaře chtěli vyhlásit výběrové řízení na projektovou dokumentaci a nejpozději příští rok celý tento dům zrekonstruovat,“ upřesňuje místostarostka.

Letos v lednu přišly městu dvě žádosti o odkup této budovy. Zájemci uváděli, že by objekt a byty opravili a pronajímali je slušným lidem. Radní ale prodej kvůli zamýšlenému záměru přestavby objektu pro potřeby služebních bytů zamítli.

Vedení radnice má představu, že byty určené potřebným profesím nechá přestavět tak, aby odpovídaly dnešním standardům a ne šedesátým letům minulého století. „V domě by už nebylo devět bytů, ale jen sedm. Ze tří na každém patře bychom udělali vždy dva s prostornějšími kuchyněmi a koupelnami. Tři byty bychom ponechali jen v přízemí. Každý by měl navíc kvůli vytápění svůj plynový kotel,“ popisuje místostarostka a dodává, že město se rekonstrukci domu chystá zařadit do plánu investic na příští rok.

Podle vyjádření chomutovského advokáta Pavla Poláka, jehož radnice požádala o právní výklad, může o určení bytů v určitém domě rozhodnout městská rada. „Prohlášení o určení bytů jako služebních bude realizováno ve formě nájemních smluv,“ poznamenal Polák.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.