Plyšáci z piety za Marečka nezmizeli. Jsou uschováni, vyzvednout si je může chlapcova rodina

Lucie Steklá 2019-03-13 11:17:00

Louny (lus) Na konci minulého týdne se lidé začali dotazovat, „kam zmizely” všechny hračky a svíčky od morového sloupu na Mírovém náměstí, které tam veřejnost zanechala v neděli 24. února při uctění památky za zemřelého Marečka. Zaručené fámy o tom, že byly hračky vyhozeny, musíme vyvrátit.

Ani svíčky ani hračky k uctění památky malého Marečka nezmizely, byly přesunuty. O jejich odstranění rozhodl lounský místostarosta Vladimír A. Hons proto, že se pietní vzpomínka konala v neděli 24. února a následující středu už byly svíčky vyhořelé. „Úklid byl domluven s Technickou správou města na čtvrteční sedmou hodinu ranní a to i z toho důvodu, že na večer byly hlášeny dešťově přeháňky, což se následně v pátek ráno ostatně potvrdilo. Po domluvě pracovníci technických služeb uložili hračky na Pohřební službě a Marečkova matka byla informována o možnosti jejich převzetí,” řekl lounský místostarosta. Podle jeho slov byly návrhy na předání plyšáků například do dětských domovů nebo mateřských škol, byly bezpředmětné - z hygienických i lidských důvodů. Rozhodně tedy nešlo, kterak se šířilo, o nějaký necitlivý či dokonce bezohledný postoj vedení města k této tragédii. „Kdo si chtěl přesně takovéto informace zjistit, mohl kdykoli během týdne zavolat nebo osobně přijít na lounskou radnici, jako to i několik žen učinilo, a já jim vzniklou situaci vysvětlil,” dodal V. A. Hons.

Smrt malého tříletého Marečka zasáhla celé Louny. Lounští tuto tragédii dost silně prožívají. Nejinak tomu je i u duchovních. Proto se místní děkan P. Werner Horák rozhodl obětovat Mši svatou minulý pátek za malého Marečka.

Na sobotu 30. března se v Lounech chystá pochod, který má upozornit na týrání dětí. K akci se připojí také Praha, Ostrava, České Budějovice či Uherské Hradiště. „Chceme upozornit veřejnost, ať není lhostejná k okolí, a když se jim něco nezdá, ať se nebojí oslovit jakýkoliv úřad zaměřující se na týrání dětí,” uvádějí pořadatelé. Rozhovor s organizátorkami akce připravujeme do příštího čísla.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.