Plyšáci z piety za Marečka nezmizeli. Jsou uschováni, vyzvednout si je může chlapcova rodina

Lucie Steklá 2019-03-13 11:17:00

Louny (lus) Na konci minulého týdne se lidé začali dotazovat, „kam zmizely” všechny hračky a svíčky od morového sloupu na Mírovém náměstí, které tam veřejnost zanechala v neděli 24. února při uctění památky za zemřelého Marečka. Zaručené fámy o tom, že byly hračky vyhozeny, musíme vyvrátit.

Ani svíčky ani hračky k uctění památky malého Marečka nezmizely, byly přesunuty. O jejich odstranění rozhodl lounský místostarosta Vladimír A. Hons proto, že se pietní vzpomínka konala v neděli 24. února a následující středu už byly svíčky vyhořelé. „Úklid byl domluven s Technickou správou města na čtvrteční sedmou hodinu ranní a to i z toho důvodu, že na večer byly hlášeny dešťově přeháňky, což se následně v pátek ráno ostatně potvrdilo. Po domluvě pracovníci technických služeb uložili hračky na Pohřební službě a Marečkova matka byla informována o možnosti jejich převzetí,” řekl lounský místostarosta. Podle jeho slov byly návrhy na předání plyšáků například do dětských domovů nebo mateřských škol, byly bezpředmětné - z hygienických i lidských důvodů. Rozhodně tedy nešlo, kterak se šířilo, o nějaký necitlivý či dokonce bezohledný postoj vedení města k této tragédii. „Kdo si chtěl přesně takovéto informace zjistit, mohl kdykoli během týdne zavolat nebo osobně přijít na lounskou radnici, jako to i několik žen učinilo, a já jim vzniklou situaci vysvětlil,” dodal V. A. Hons.

Smrt malého tříletého Marečka zasáhla celé Louny. Lounští tuto tragédii dost silně prožívají. Nejinak tomu je i u duchovních. Proto se místní děkan P. Werner Horák rozhodl obětovat Mši svatou minulý pátek za malého Marečka.

Na sobotu 30. března se v Lounech chystá pochod, který má upozornit na týrání dětí. K akci se připojí také Praha, Ostrava, České Budějovice či Uherské Hradiště. „Chceme upozornit veřejnost, ať není lhostejná k okolí, a když se jim něco nezdá, ať se nebojí oslovit jakýkoliv úřad zaměřující se na týrání dětí,” uvádějí pořadatelé. Rozhovor s organizátorkami akce připravujeme do příštího čísla.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.