Katedrová škola ZŠ Přemyslovců

Jarka Cibulková 2019-03-14 13:06:36

Louny (caj) Titulem Katedrová škola se od začátku letošního roku pyšní lounská Základní škola Přemyslovců. Převzetí certifikátu z rukou zástupců Univerzity Karlovy proběhlo v pondělí na lounské radnici. „Je to pro město velká pocta a ještě více mě těší, že je to právě Univerzita Karlova, kterou jsem vystupoval,“ řekl na úvod starosta Loun Pavel Janda. Ocenění patří škole na jeden rok a opravňuje ji k vzdělávání v oblasti manažerských prací a podpoře začínajících ředitelů.

 „Vybrali jsme si školu s moderními prvky a s individuálním přístupem k žákům, jedná se o třetí školu v kraji, s níž jsme navázali spolupráci,“ pochval profesor Jaroslav Veteška, vedoucí Katedry andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. „Moc se těším na novou spolupráci, myslel jsem, že sem budou jezdit studenti prvního ročníku, a oni přijedou rovnou ředitelé škol,“ vylíčil ředitel lounské základní školy Přemyslovců Vlastimil Hubert. V úterý 26. března tak školu navštívilo prvních deset vysokoškolských studentů oboru ekonomie, kteří sem zavítali na praxi. Na snímku jsou zleva profesor Jaroslav Veteška, ředitel ZŠ Přemyslovců Vlastimil Hubert, starosta Loun Pavel Janda a místostarosta Vladimír A. Hons.

Certifikát předal profesor Jaroslav Veteška, vedoucí Katedry andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Mgr.Vlastimilu Hubertovi, řediteli ZŠ Přemyslovců. Výběr byl zdůvodněn na základě analýzy kritérií, které škola dlouhodobě splňuje. 

Slavnostní předání proběhlo za účasti Mgr. Pavla Jandy, starosty města a Mgr. Vladimíra A. Honse, místostarosty města. Oba vrcholní představitelé Loun se pozitivně vyjádřili k budoucí úzké spolupráci ZŠ Přemyslovců s Pedagogickou fakultou UK, díky níž se lounská škola stane realizačním pracovištěm pro manažerské a pedagogické praxe studentů z Karlovy univerzity. Zároveň ocenili fakt, že ZŠ Přemyslovců je teprve třetí školou v historii Ústeckého kraje, která tento titul obdržela. 

Během dne pak proběhla na ZŠ další odborná jednání s představitelkami univerzity, RNDr. Evou Urbanovou a PhDr. Lucií Paulovčákovou Ph.D., o podmínkách spolupráce. Zároveň škola splnila kritéria pro přiznání titulu Katedrová škola PF UK i pro následující školní rok 2019-2020. 

Jarka Cibulková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.