Katedrová škola ZŠ Přemyslovců

Jarka Cibulková 2019-03-14 13:06:36

Louny (caj) Titulem Katedrová škola se od začátku letošního roku pyšní lounská Základní škola Přemyslovců. Převzetí certifikátu z rukou zástupců Univerzity Karlovy proběhlo v pondělí na lounské radnici. „Je to pro město velká pocta a ještě více mě těší, že je to právě Univerzita Karlova, kterou jsem vystupoval,“ řekl na úvod starosta Loun Pavel Janda. Ocenění patří škole na jeden rok a opravňuje ji k vzdělávání v oblasti manažerských prací a podpoře začínajících ředitelů.

 „Vybrali jsme si školu s moderními prvky a s individuálním přístupem k žákům, jedná se o třetí školu v kraji, s níž jsme navázali spolupráci,“ pochval profesor Jaroslav Veteška, vedoucí Katedry andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. „Moc se těším na novou spolupráci, myslel jsem, že sem budou jezdit studenti prvního ročníku, a oni přijedou rovnou ředitelé škol,“ vylíčil ředitel lounské základní školy Přemyslovců Vlastimil Hubert. V úterý 26. března tak školu navštívilo prvních deset vysokoškolských studentů oboru ekonomie, kteří sem zavítali na praxi. Na snímku jsou zleva profesor Jaroslav Veteška, ředitel ZŠ Přemyslovců Vlastimil Hubert, starosta Loun Pavel Janda a místostarosta Vladimír A. Hons.

Certifikát předal profesor Jaroslav Veteška, vedoucí Katedry andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Mgr.Vlastimilu Hubertovi, řediteli ZŠ Přemyslovců. Výběr byl zdůvodněn na základě analýzy kritérií, které škola dlouhodobě splňuje. 

Slavnostní předání proběhlo za účasti Mgr. Pavla Jandy, starosty města a Mgr. Vladimíra A. Honse, místostarosty města. Oba vrcholní představitelé Loun se pozitivně vyjádřili k budoucí úzké spolupráci ZŠ Přemyslovců s Pedagogickou fakultou UK, díky níž se lounská škola stane realizačním pracovištěm pro manažerské a pedagogické praxe studentů z Karlovy univerzity. Zároveň ocenili fakt, že ZŠ Přemyslovců je teprve třetí školou v historii Ústeckého kraje, která tento titul obdržela. 

Během dne pak proběhla na ZŠ další odborná jednání s představitelkami univerzity, RNDr. Evou Urbanovou a PhDr. Lucií Paulovčákovou Ph.D., o podmínkách spolupráce. Zároveň škola splnila kritéria pro přiznání titulu Katedrová škola PF UK i pro následující školní rok 2019-2020. 

Jarka Cibulková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.