Jaroslav Sulovský bude hrát za Louny, v dobrém vzpomíná na FK Vroutek

Alla Želinská 2019-03-16 09:15:00

Fotbalista Jaroslav Sulovský odchází ze Slavoje k vedoucímu celku této soutěže do Loun. Sulovský, který v mládežnických kategoriích hrál za pražskou Spartu, přestoupil do Žatce v srpnu 2018 z Vroutku. O svých fotbalových začátcích, hostování ve Spartě, zdravotní pauze i o FK Vroutek, který mu přirostl k srdci, vypráví čtyřiadvacetiletý Žatečák Jaroslav Sulovský v krátkém rozhovoru.

Kdy jste začal s fotbalem?

Jako malý kluk jsem začínal v Žatci a poté v Blšanech. V deseti letech jsem odešel do Prahy, kde jsem hrál 10 let za tým AC Sparta Praha. Hrál jsem tam od kategorií žáků, přes dorost, až po Juniorku (B-tým Sparty).

Co následovalo poté?

Cítil jsem, že je čas hrát dospělý fotbal a jelikož konkurence v Spartě je obrovská, zkusil jsem 2. ligu v Mostě, kde mám pár startů. Po půl roce hostování jsem se vrátil do Sparty a měl potíže s třísly. Po odborném prohlédnutí mi lékař doporučil plastickou operaci obou třísel… A měl jsem dva roky po fotbale.

Jaká byla rekonvalescence?

Rekonvalescence po operaci nebyla tak pozitivní a rychlá, jak bych si přál. A tak jsem se věnoval tomu, abych si našel slušnou práci a pomalu zapomínal na fotbal. Maximálně ho měl jako koníček.

Ale k fotbalu jste se nakonec vrátil...

Teď se dostáváme k Vroutku. Asi zhruba po dvou letech bez fotbalu se mi ozval trenér Libor Klíč, který mě namotivoval a řekl mi, že je brzo na to, abych to zabalil. Tak mě přivedl do FK Vroutek. Zázemí na tuto soutěž tam bylo skvělé (v tu chvíli se tam hrála B třída). Od fanoušků, až po vedení mi tento klub přirostl k srdci a přeji mu v budoucnu jen to nejlepší. I právě vedení Vroutku vděčím za to, že se domluvili ze Spartou a dali mi tu šanci, začít znovu!

Vrouteckému celku se s vámi dařilo, ale vás to táhlo dál, že? 

Hned první rok jsme postoupili a hráli A třídu. Po roce v A třídě jsem se rozhodl zkusit hrát o soutěž výš. Cítil jsem zájem Žatce a Loun, dokonce i divizního Mostu, ale díky tomu, že jsem měl Žatec nejblíže, zvolil jsem si ho. Kluky jsem tu znal, nebyl problém rychle zapadnout do kabiny. Po půl roce se mi opět ozvaly Louny. Tím, že jsem moc nepadl novému trenérovi do oka a cítil jsem, že bych nebyl tolik herně vytížený, byl jsem rád, že tato nabídka od Loun přišla. Začal jsem s nimi přípravu a cca po 14 dnech mi vedení Loun a trenér řekl, že mají opravdu zájem a chtějí dokončit přestup.

Váš přestup byl poněkud nestandardní...

S přestupem to nebylo jednoduché, Žatec mě odmítl pustit a proto Louny zvolily variantu profesionální smlouvy, čehož si od nich moc vážím.

Váše cíle do budoucna?

Určitě se probojovat do základní sestavy a postoupit zpět do vyšší soutěže.

Děkuji za rozhovor, ať se daří. Alla Želinská

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

Poslední videa

Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče - závěrečné vystoupení mažoretek

Dvojice Andrejka a Kristinka to s hůlkami umí :-)

Přehrát video
Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče Žatec - děti ráje

Den je bez problémů, náš je čas Stále se nám nechce stát a stárnout Víme co říct, když se ptáte... :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, ulice Černobýla, původní, ale pěkný stav, 6. patro. Cena 7.200 Kč. Kauce 2 nájmy, jen pracujícím. Tel.: 774 236 773.

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Pavel Duchek

Odešel, jak si to osud přál, ale v našich srdcích a vzpomínkách zůstává dál. Dne 1. 7. 2019 uplyne 17 let, co nás opustil pan Pavel Duchek ze Žatce. Kdo jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte s námi. Manželka, dcery Pavla a Martina s rodinami.

Karel Bellan

Dne 1. 7. uplynou 4 roky, kdy navždy utichlo srdce pana Karla BELLANA. S láskou a zármutkem vzpomínají manželka, syn Karel, dcera Eva s rodinami a ostatní příbuzní.

Marie Sršňová

Když zemře maminka, babička, sluníčko zajde. V srdcích se uhnízdí smutek a žal. Po celém světě, ach sotva se najde, kdo by jak maminka, babička uměl mít rád. Už jsou to dva roky, co nás 30. 6. opustila paní Marie SRŠŇOVÁ. Se smutkem v srdci na ni vzpomínáme. Dcera Eva a syn Vlastimil s rodinou.