Jaroslav Sulovský bude hrát za Louny, v dobrém vzpomíná na FK Vroutek

Alla Želinská 2019-03-16 09:15:00

Fotbalista Jaroslav Sulovský odchází ze Slavoje k vedoucímu celku této soutěže do Loun. Sulovský, který v mládežnických kategoriích hrál za pražskou Spartu, přestoupil do Žatce v srpnu 2018 z Vroutku. O svých fotbalových začátcích, hostování ve Spartě, zdravotní pauze i o FK Vroutek, který mu přirostl k srdci, vypráví čtyřiadvacetiletý Žatečák Jaroslav Sulovský v krátkém rozhovoru.

Kdy jste začal s fotbalem?

Jako malý kluk jsem začínal v Žatci a poté v Blšanech. V deseti letech jsem odešel do Prahy, kde jsem hrál 10 let za tým AC Sparta Praha. Hrál jsem tam od kategorií žáků, přes dorost, až po Juniorku (B-tým Sparty).

Co následovalo poté?

Cítil jsem, že je čas hrát dospělý fotbal a jelikož konkurence v Spartě je obrovská, zkusil jsem 2. ligu v Mostě, kde mám pár startů. Po půl roce hostování jsem se vrátil do Sparty a měl potíže s třísly. Po odborném prohlédnutí mi lékař doporučil plastickou operaci obou třísel… A měl jsem dva roky po fotbale.

Jaká byla rekonvalescence?

Rekonvalescence po operaci nebyla tak pozitivní a rychlá, jak bych si přál. A tak jsem se věnoval tomu, abych si našel slušnou práci a pomalu zapomínal na fotbal. Maximálně ho měl jako koníček.

Ale k fotbalu jste se nakonec vrátil...

Teď se dostáváme k Vroutku. Asi zhruba po dvou letech bez fotbalu se mi ozval trenér Libor Klíč, který mě namotivoval a řekl mi, že je brzo na to, abych to zabalil. Tak mě přivedl do FK Vroutek. Zázemí na tuto soutěž tam bylo skvělé (v tu chvíli se tam hrála B třída). Od fanoušků, až po vedení mi tento klub přirostl k srdci a přeji mu v budoucnu jen to nejlepší. I právě vedení Vroutku vděčím za to, že se domluvili ze Spartou a dali mi tu šanci, začít znovu!

Vrouteckému celku se s vámi dařilo, ale vás to táhlo dál, že? 

Hned první rok jsme postoupili a hráli A třídu. Po roce v A třídě jsem se rozhodl zkusit hrát o soutěž výš. Cítil jsem zájem Žatce a Loun, dokonce i divizního Mostu, ale díky tomu, že jsem měl Žatec nejblíže, zvolil jsem si ho. Kluky jsem tu znal, nebyl problém rychle zapadnout do kabiny. Po půl roce se mi opět ozvaly Louny. Tím, že jsem moc nepadl novému trenérovi do oka a cítil jsem, že bych nebyl tolik herně vytížený, byl jsem rád, že tato nabídka od Loun přišla. Začal jsem s nimi přípravu a cca po 14 dnech mi vedení Loun a trenér řekl, že mají opravdu zájem a chtějí dokončit přestup.

Váš přestup byl poněkud nestandardní...

S přestupem to nebylo jednoduché, Žatec mě odmítl pustit a proto Louny zvolily variantu profesionální smlouvy, čehož si od nich moc vážím.

Váše cíle do budoucna?

Určitě se probojovat do základní sestavy a postoupit zpět do vyšší soutěže.

Děkuji za rozhovor, ať se daří. Alla Želinská

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.