Papírové sáčky na psí exkrementy k dostání na informacích městského úřadu

Hedvika Mašková 2019-03-24 16:00:00

Článek o frekvenci doplňování sáčků na psí exkrementy, který vyšel v předminulém vydání našeho týdeníku, vyvolal mezi vámi čtenáři řadu dalších otázek.

,,Nebylo by třeba možné, kdo má registrovaného psa, aby dostával sáčky přímo poštou? Do schránky? A neregistrované, aby se hlídalo a třeba pokutovalo? Opravdu je nepříjemné, když já si exkrement po svém psovi uklidím a vedle leží další tři od jiných, nedejbože do jiného šlápnout,“ napsala nám v minulém týdnu čtenářka P. N. (celé jméno redakci známo).

Dotaz jsme dále předali tajemnici Městského úřadu Žatec Heleně Šmeráková, která nám odpověděla: ,,Sáčky, které jsou k dispozici v zásobnících po městě - igelitové - jsou pouze v těchto zásobnících. Majitelé psů, kteří přijdou přihlásit svého ,,miláčka" si mohou vyzvednout rovnou při návštěvě papírové sáčky, které pak mají kdykoliv znovu k dispozici na informacích městského úřadu na radnici. Stačí přijít a sáčky si odnést. Ze zkušenosti víme, že majitelé mnohem radši využívají sáčky igelitové a o tyto až takový zájem není. Nemyslím si, že by bylo tedy účelné, sáčky rozesílat do schránek.“

Nadcházející otázka týkající se pokutování neregistrovaných páníčků putovala na adresu Městské policie v Žatci. ,,V minulém roce provedla městská policie celkem 531 kontrol se zaměřením na volné pobíhání psů a s tím související možné znečišťování veřejného prostranství. V rámci kontrolní činnosti se hlídky při dohledu na veřejný pořádek této problematice i nadále věnují. Zjištěné přestupky jsou řešeny na místě, případně předáním k dořešení správnímu orgánu,“ odpověděl našim novinám zástupce ředitele městské policie Luboš Šindelář.

Naší čtenářku P. N. rovněž zajímal vývoj plánovaného parkoviště v ulici Stavbařů, na který jsme se dotázali Marka Patakyho z odboru rozvoje města, který řeší přípravy a realizace oprav a investičních akcí městských komunikací i dopravních staveb. ,,Na parkoviště v ulici Stavbařů se zpracovává projektová dokumentace. Pokud půjde vše podle plánu, tak by měla realizace proběhnout v příštím roce,“ odpověděl Marek Pataky.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video