Papírové sáčky na psí exkrementy k dostání na informacích městského úřadu

Hedvika Mašková 2019-03-24 16:00:00

Článek o frekvenci doplňování sáčků na psí exkrementy, který vyšel v předminulém vydání našeho týdeníku, vyvolal mezi vámi čtenáři řadu dalších otázek.

,,Nebylo by třeba možné, kdo má registrovaného psa, aby dostával sáčky přímo poštou? Do schránky? A neregistrované, aby se hlídalo a třeba pokutovalo? Opravdu je nepříjemné, když já si exkrement po svém psovi uklidím a vedle leží další tři od jiných, nedejbože do jiného šlápnout,“ napsala nám v minulém týdnu čtenářka P. N. (celé jméno redakci známo).

Dotaz jsme dále předali tajemnici Městského úřadu Žatec Heleně Šmeráková, která nám odpověděla: ,,Sáčky, které jsou k dispozici v zásobnících po městě - igelitové - jsou pouze v těchto zásobnících. Majitelé psů, kteří přijdou přihlásit svého ,,miláčka" si mohou vyzvednout rovnou při návštěvě papírové sáčky, které pak mají kdykoliv znovu k dispozici na informacích městského úřadu na radnici. Stačí přijít a sáčky si odnést. Ze zkušenosti víme, že majitelé mnohem radši využívají sáčky igelitové a o tyto až takový zájem není. Nemyslím si, že by bylo tedy účelné, sáčky rozesílat do schránek.“

Nadcházející otázka týkající se pokutování neregistrovaných páníčků putovala na adresu Městské policie v Žatci. ,,V minulém roce provedla městská policie celkem 531 kontrol se zaměřením na volné pobíhání psů a s tím související možné znečišťování veřejného prostranství. V rámci kontrolní činnosti se hlídky při dohledu na veřejný pořádek této problematice i nadále věnují. Zjištěné přestupky jsou řešeny na místě, případně předáním k dořešení správnímu orgánu,“ odpověděl našim novinám zástupce ředitele městské policie Luboš Šindelář.

Naší čtenářku P. N. rovněž zajímal vývoj plánovaného parkoviště v ulici Stavbařů, na který jsme se dotázali Marka Patakyho z odboru rozvoje města, který řeší přípravy a realizace oprav a investičních akcí městských komunikací i dopravních staveb. ,,Na parkoviště v ulici Stavbařů se zpracovává projektová dokumentace. Pokud půjde vše podle plánu, tak by měla realizace proběhnout v příštím roce,“ odpověděl Marek Pataky.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video