Na jirkovském náměstí bude moderní budova s byty, bankou a kavárnou

Soňa Šímová 2019-03-21 08:41:00

JIRKOV (soš) — Na středečním mimořádném zasedání zastupitelstva v Jirkově, představili architekti tři plány přestavby vyklizené budovy čp. 1561 na náměstí Dr. E. Beneše, kde sídlila komerční banka. Schválená verze rekonstrukce počítá s jejím návratem, dalšími prostory pro kavárnu a sedmi byty, které by mohly sloužit i jako sociální. Akce by měla stát přes 50 miliónů korun. Realizace může začít ještě letos.

Původní předpoklad nákladů byl 40 milionů korun bez DPH, ale projektanti navrhli rekonstrukci za 115 milionů s DPH. To bylo pro město neúnosné. Proto architekti projekt upravili a představili verze do 60 milionů. „Prošla varianta číslo tři, kterou jsme s kolegou Radovanem Kováříkem doporučovali. Domníváme se, že je nejefektivnější z pohledu rekonstrukce domu a zároveň sníží jeho energetickou náročnost,“ představil návrh architekt Marek Lehmann. V přízemí domu by měla zůstat Komerční banka, počítá se s kavárnou a zároveň zde ještě zbude 60 metrů čtverečních nebytových prostor. V prvním patře vznikne 7 bytů. Čtyři z nich budou o dispozici 1+kk a tři 3+kk. Ty by město mohlo nabídnout i jako sociální například pro seniory nebo maminky v nouzi.

Budova by navíc měla být pocitově menší. „Dům, který je vlastně jeden velký monoblok, jsme rozdělili do dvou pevných solidních hmot. Jedna je větší, druhá menší. Jsou zastřešeny sedlovými střechami vzájemně o 90 stupňů pootočenými a mezi tím je prosklený spojovací krček, který nám to pomůže efektivně a esteticky rozdělit,“ dodal architekt. Rekonstrukce počítá s náklady zhruba 53 miliónů korun bez DPH. Zastupitelé se rovněž dohodli, že by v budově měl být výtah. Ten navýší rozpočet zhruba o půl miliónu korun.

„Protože je to velká investiční akce, tak se bude připravovat veřejné výběrové řízení na zhotovitele. S přestavbou určitě začneme příští rok. Pokud by se ovšem našel dřívější termín, můžeme začít zhruba v druhé polovině letošního roku,“ upřesnila starostka Jirkova Darina Kováčová. 


1. foto: Rekonstrukce budovy na náměstí by mohla začít už letos.

2. foto: Architekt Marek Lehmann (u mikrofonu), představil zastupitelům i veřejnosti tři návrhy.

3. foto: Budova dostane moderní vzhled.

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám družstevní byt v Radíčevsi 3+1 s balkonem a zahradou. Více info na tel.: 731 158 233.

PRONÁJEM

Pronajmu zcela nově zrekonstruované byty 2+1 a 2+KK v Žatci na Jihu. Pouze pracujícím. Volejte 728 233 579 od 9:00 do 17:00, po-pá.

Vzpomínky

Oldřich Imr

Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo Tě měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 4. 2019 uplynou tři smutné roky, co nás navždy opustil pan Oldřich IMR z Touchovic. Stále vzpomínají manželka Božena, syn Zdeněk s rodinou a bratr Jaroslav s rodinou.

Jaroslav Hron

To, že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 27. 4. 2019 vzpomeneme první výročí, kdy nás navždy opustil náš drahý a milovaný manžel, tatínek a dědeček pan Jaroslav HRON. S láskou a úctou vzpomínají manželka Zdena a dcery Monika, Lucie a Jaroslava s rodinami.

Jan Dufek

Dne 26. 4. 2019 vzpomeneme již 12. smutné výročí, kdy nás navždy opustil náš drahý a starostlivý manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Jan DUFEK ze Žatce. Kdo jste ho znali, věnujte mu spolu s námi tichou vzpomínku. Děkujeme. Stále vzpomíná zarmoucená manželka, dcera s rodinou a vnučka s rodinou.