Jirkov koupil dům na náměstí, o jeho využití se bude ještě jednat

Soňa Šímová 2019-03-21 08:57:57

JIRKOV (soš) — Na středečním mimořádném zasedání zastupitelstva města Jirkov se řešil také odkup patrové budovy na náměstí od společnosti Gorenje. I přes vzrušené hodinové jednání nakonec výhodná koupě za 14 miliónů korun prošla. V objektu by měla zůstat organizace Archa 777 i cukrárna, o využití dalších prostor se jedná.

Ještě před zahájením zasedání měli zastupitelé možnost se do budovy podívat. Vzniklo tak několik otázek, které bylo potřeba zodpovědět. Jednou z nich byla například přípojka vody, která se nachází na jiném pozemku. „Firma, které pozemek patří, je ochotna ho prodat za zhruba 60 tisíc korun,“ zmírnil obavy Milan Reiner, vedoucí odboru majetku města a útvaru investic. Další debata se točila okolo využití prvního patra budovy. „Mně se nejvíce líbil záměr přesunutí městské policie, ale tam jsme se nedohodli s ředitelem ani ostatními zastupiteli. Budeme to respektovat,“ řekla po zasedání starostka Darina Kováčová. Mezi dalšími návrhy byl i komerční pronájem celého patra nebo rozdělení na menší prostory třeba pro neziskové organizace. „Důležité je říct, že nehledáme využití pro celou budovu. V podkroví zachováme Archu, zůstane i cukrárna. Prostory banky Moneta, která končí, bychom rádi nabídli jiné bankovní společnosti. To znamená, že jednáme pouze o efektivním využití prvního patra. Naplánujeme tedy pracovní schůzku zastupitelů, aby se vyjádřili a přinesli nové podněty,“ dodala starostka.

Jedním z hlavních důvodů odkupu bylo, aby se budova v centru města nedostala do rukou například obchodníkům, kteří by zde vybudovali další Vietnamské obchůdky. „V tomto směru bychom neradi, aby se tu tato obchodní činnost nadále rozšiřovala. Rádi bychom s ní naložili tak, aby zvýšila atraktivitu města,“ podotkla starostka na zasedání. Radní také zaujala nízká cena za budovu. Odkup ji vyjde na 14 miliónů korun, zatímco srovnatelně velké budovy jinde jsou i o 10 miliónů dražší. Náklady na pořízení by se městu měly vrátit zhruba do deseti let.

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám družstevní byt v Radíčevsi 3+1 s balkonem a zahradou. Více info na tel.: 731 158 233.

PRONÁJEM

Pronajmu zcela nově zrekonstruované byty 2+1 a 2+KK v Žatci na Jihu. Pouze pracujícím. Volejte 728 233 579 od 9:00 do 17:00, po-pá.

Vzpomínky

Oldřich Imr

Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo Tě měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 4. 2019 uplynou tři smutné roky, co nás navždy opustil pan Oldřich IMR z Touchovic. Stále vzpomínají manželka Božena, syn Zdeněk s rodinou a bratr Jaroslav s rodinou.

Jaroslav Hron

To, že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 27. 4. 2019 vzpomeneme první výročí, kdy nás navždy opustil náš drahý a milovaný manžel, tatínek a dědeček pan Jaroslav HRON. S láskou a úctou vzpomínají manželka Zdena a dcery Monika, Lucie a Jaroslava s rodinami.

Jan Dufek

Dne 26. 4. 2019 vzpomeneme již 12. smutné výročí, kdy nás navždy opustil náš drahý a starostlivý manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Jan DUFEK ze Žatce. Kdo jste ho znali, věnujte mu spolu s námi tichou vzpomínku. Děkujeme. Stále vzpomíná zarmoucená manželka, dcera s rodinou a vnučka s rodinou.