Jirkov koupil dům na náměstí, o jeho využití se bude ještě jednat

Soňa Šímová 2019-03-21 08:57:57

JIRKOV (soš) — Na středečním mimořádném zasedání zastupitelstva města Jirkov se řešil také odkup patrové budovy na náměstí od společnosti Gorenje. I přes vzrušené hodinové jednání nakonec výhodná koupě za 14 miliónů korun prošla. V objektu by měla zůstat organizace Archa 777 i cukrárna, o využití dalších prostor se jedná.

Ještě před zahájením zasedání měli zastupitelé možnost se do budovy podívat. Vzniklo tak několik otázek, které bylo potřeba zodpovědět. Jednou z nich byla například přípojka vody, která se nachází na jiném pozemku. „Firma, které pozemek patří, je ochotna ho prodat za zhruba 60 tisíc korun,“ zmírnil obavy Milan Reiner, vedoucí odboru majetku města a útvaru investic. Další debata se točila okolo využití prvního patra budovy. „Mně se nejvíce líbil záměr přesunutí městské policie, ale tam jsme se nedohodli s ředitelem ani ostatními zastupiteli. Budeme to respektovat,“ řekla po zasedání starostka Darina Kováčová. Mezi dalšími návrhy byl i komerční pronájem celého patra nebo rozdělení na menší prostory třeba pro neziskové organizace. „Důležité je říct, že nehledáme využití pro celou budovu. V podkroví zachováme Archu, zůstane i cukrárna. Prostory banky Moneta, která končí, bychom rádi nabídli jiné bankovní společnosti. To znamená, že jednáme pouze o efektivním využití prvního patra. Naplánujeme tedy pracovní schůzku zastupitelů, aby se vyjádřili a přinesli nové podněty,“ dodala starostka.

Jedním z hlavních důvodů odkupu bylo, aby se budova v centru města nedostala do rukou například obchodníkům, kteří by zde vybudovali další Vietnamské obchůdky. „V tomto směru bychom neradi, aby se tu tato obchodní činnost nadále rozšiřovala. Rádi bychom s ní naložili tak, aby zvýšila atraktivitu města,“ podotkla starostka na zasedání. Radní také zaujala nízká cena za budovu. Odkup ji vyjde na 14 miliónů korun, zatímco srovnatelně velké budovy jinde jsou i o 10 miliónů dražší. Náklady na pořízení by se městu měly vrátit zhruba do deseti let.

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.