Atleti zabojují o medaile v přespolním běhu

2019-03-29 13:38:50

Atleti z Loun i Žatce zítra, v sobotu 30. března, míří na republikový šampionát v krosu. Na start Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň se postaví deset běžců Atletického klubu Louny, jedna běžkyně ASK Elna Počerady a dva zástupci Atletického klubu Žatec. 

Šampionát se koná v Mladé Boleslavi. 

Atlety čekají tratě v délce dvou kilometrů (mladší žáci, mladší žákyně), tří kilometrů (starší žáci, starší žákyně, dorostenky) a čtyř kilometrů (dorostenci). Trať tvoří okruh o délce jednoho kilometru vedený po loukách a lesních cestách, převýšení okruhu je 10 metrů. "Naši borci se utkají s tím nej v ČR. Podle mne je kros disciplínou, kde se může stát cokoliv," uvedl trenér AK Louny Jan Hřích. Podle jeho vyjádření na sobotní závody jede klub s ambicemi na umístění dvou závodnic. "Verča Vávrová a Petra Helebrantová půjdou do první lajny a je jasné, že patří mezi favoritky. Honzik Hřích a Eliška Zahrádková mají jiné přednosti a určitě v aréně proženou vytrvalostní typy. Ondřej Valoušek poběží v mladším žactvu a jde běžecky nahoru, tak jen nezaspat na startu a nebát se to rozběhnout. Natka Buchcarová v minulosti krosy zvládla skvěle, tak doufám, že to opět potvrdí. Kačka Helebantová poběží s o rok staršími, tak uvidíme," přiblížil cíle trenér. Spolu s V. Vávrovou na trať v kategorii mladších žákyň vyběhne také Veronika Karfíková, Sára Lošťáková, Betka Bidrmanová. 

Součástí republikového šampionátu je vložený závod přípravek a předpřípravek, které vyběhnou na půlkilometrovou trať. "Tohoto závodu se za náš klub zúčastní i naši nejmladší Eliška P., Anežka, Ela, Bára, Nikola, Mates a Tomáš. Držte palce ?," vzkazuje J. Hřích.

Atletický klub Žatec na republikový gigant posílá své dva běžce, Radka Vostřela a Daniela Švece. 

Elna Počerady bude mít jednu zástupkyni v závodím poli, Zuzanu Porubčanovou. 


V kategorii dorostenců nastoupí: Jan Hřích (AK Louny), Radek Vostřel (AK Žatec).

V kategorii dorostenek nastoupí: Natálie Buchcarová, Petra Helebrantová, Eliška Zahrádková (všechny AK Louny), Zuzana Porubčanová (ASK Elna Počerady). 

V kategorii žákyň poběží: Kateřina Helebrantová (AK Louny).

V kategorii mladších žáků poběží: Ondřej Valoušek (AK Louny), Daniel Švec (AK Žatec).

V kategorii mladších žákyň se na start postaví: Alžběta Bidrmanová, Veronika Karfíková, Sára Lošťáková a Veronika Vávrová (všechny AK Louny). 

Připomeňte si loňský úspěch atletky Veroniky Vávrové, která přivezla bronzovou medaili. 


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video