Asistenta z USA na celý rok pro gymnázium i obchodní akademii

Hedvika Fajkusová 2019-04-08 16:00:00

Fulbrightova komise vybrala třicet českých středních škol, na kterých budou v příštím školním roce pomáhat s výukou angličtiny mladí Američané, absolventi prestižních amerických univerzit. Mezi úspěšnými žadateli jsou i Obchodní akademie a Gymnázium Žatec, které se společně v nadcházejícím školním roce podělí o asistenta do výuky angličtiny Aldena Josepha Mohacsiho.

Dle původní domluvy bude asistent působit současně na žatecké obchodní akademii a gymnáziu. Školy ho mohou zapojit do výuky anglického jazyka, kdy může spolupracovat na výuce s učitelem angličtiny. V případě, že se osvědčí, může vést některé hodiny i sám. Školy budou rovněž asistenta zapojovat do mimoškolních aktivit. Asistenti si vybrali Českou republiku jako jednu z 66 zemí v nabídce. Česká republika je již podruhé v žebříčku Komise J. W. Fulbrighta středním školám v České republice, která již od roku 2005 nabízí možnost přizvat k výuce anglického jazyka asistenty z USA, mezi deseti nejžádanějšími zeměmi. Asistenti mají zájem seznámit se s místními lidmi, s tradicemi a s naší kulturou.

Alden Joseph Mohacsi, který bude v Žatci působit jako asistent, vystudoval bakalářský dvojobor ,,History and Art History“ na americké Dickinson College. Ve svých hodinách plánuje využívat hudbu a umění. Alden má předky v České republice, česky však nemluví. Během studia Alden strávil jeden semestr v Bologni, mluví proto trochu italsky a také španělsky. Zúčastnil se také třítýdenního uměleckého programu v Maďarsku a čtyři týdny cestoval po Evropě se sborem, ve kterém působil během celého univerzitního studia. Během letních měsíců Alden pracoval ve vzdělávacím uměleckém centru v Chicagu, působil jako kurátor a prováděl nové studenty po univerzitním kampusu. Našim studentům by Alden kromě výuky angličtiny rád nabídl i odpolední hudební klub, anebo bude třeba možné propojit Aldena s místní hudební školou, která se nachází v blízkosti obou žateckých středních škol. Ve volném čase Alden rád poslouchá hudbu, hraje na kytaru, běhá, kempuje, chodí na výlety, hraje fotbal. Na pobyt v České republice se prý moc těší.

Foto: Dickinson College

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

Poslední videa

Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče - závěrečné vystoupení mažoretek

Dvojice Andrejka a Kristinka to s hůlkami umí :-)

Přehrát video
Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče Žatec - děti ráje

Den je bez problémů, náš je čas Stále se nám nechce stát a stárnout Víme co říct, když se ptáte... :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, ulice Černobýla, původní, ale pěkný stav, 6. patro. Cena 7.200 Kč. Kauce 2 nájmy, jen pracujícím. Tel.: 774 236 773.

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Pavel Duchek

Odešel, jak si to osud přál, ale v našich srdcích a vzpomínkách zůstává dál. Dne 1. 7. 2019 uplyne 17 let, co nás opustil pan Pavel Duchek ze Žatce. Kdo jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte s námi. Manželka, dcery Pavla a Martina s rodinami.

Karel Bellan

Dne 1. 7. uplynou 4 roky, kdy navždy utichlo srdce pana Karla BELLANA. S láskou a zármutkem vzpomínají manželka, syn Karel, dcera Eva s rodinami a ostatní příbuzní.

Marie Sršňová

Když zemře maminka, babička, sluníčko zajde. V srdcích se uhnízdí smutek a žal. Po celém světě, ach sotva se najde, kdo by jak maminka, babička uměl mít rád. Už jsou to dva roky, co nás 30. 6. opustila paní Marie SRŠŇOVÁ. Se smutkem v srdci na ni vzpomínáme. Dcera Eva a syn Vlastimil s rodinou.