Asistenta z USA na celý rok pro gymnázium i obchodní akademii

Hedvika Fajkusová 2019-04-08 16:00:00

Fulbrightova komise vybrala třicet českých středních škol, na kterých budou v příštím školním roce pomáhat s výukou angličtiny mladí Američané, absolventi prestižních amerických univerzit. Mezi úspěšnými žadateli jsou i Obchodní akademie a Gymnázium Žatec, které se společně v nadcházejícím školním roce podělí o asistenta do výuky angličtiny Aldena Josepha Mohacsiho.

Dle původní domluvy bude asistent působit současně na žatecké obchodní akademii a gymnáziu. Školy ho mohou zapojit do výuky anglického jazyka, kdy může spolupracovat na výuce s učitelem angličtiny. V případě, že se osvědčí, může vést některé hodiny i sám. Školy budou rovněž asistenta zapojovat do mimoškolních aktivit. Asistenti si vybrali Českou republiku jako jednu z 66 zemí v nabídce. Česká republika je již podruhé v žebříčku Komise J. W. Fulbrighta středním školám v České republice, která již od roku 2005 nabízí možnost přizvat k výuce anglického jazyka asistenty z USA, mezi deseti nejžádanějšími zeměmi. Asistenti mají zájem seznámit se s místními lidmi, s tradicemi a s naší kulturou.

Alden Joseph Mohacsi, který bude v Žatci působit jako asistent, vystudoval bakalářský dvojobor ,,History and Art History“ na americké Dickinson College. Ve svých hodinách plánuje využívat hudbu a umění. Alden má předky v České republice, česky však nemluví. Během studia Alden strávil jeden semestr v Bologni, mluví proto trochu italsky a také španělsky. Zúčastnil se také třítýdenního uměleckého programu v Maďarsku a čtyři týdny cestoval po Evropě se sborem, ve kterém působil během celého univerzitního studia. Během letních měsíců Alden pracoval ve vzdělávacím uměleckém centru v Chicagu, působil jako kurátor a prováděl nové studenty po univerzitním kampusu. Našim studentům by Alden kromě výuky angličtiny rád nabídl i odpolední hudební klub, anebo bude třeba možné propojit Aldena s místní hudební školou, která se nachází v blízkosti obou žateckých středních škol. Ve volném čase Alden rád poslouchá hudbu, hraje na kytaru, běhá, kempuje, chodí na výlety, hraje fotbal. Na pobyt v České republice se prý moc těší.

Foto: Dickinson College

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.