V budově bývalé obecní školy vzniknou byty pro seniory

Hedvika Fajkusová 2019-04-04 16:00:00

Už je definitivně rozhodnuto! Zastupitelstvo se shodlo na tom, že v budově bývalé obecní školy v Čeradicích vzniknou byty pro seniory a prostory pro kulturní a sportovní vyžití.

,,Konečně jsme se se zastupitelstvem rozhodli, že chceme v přízemí a prvním patře objektu vybudovat byty pro seniory. Sklepní prostory bychom využívali ke sportovním a kulturním akcím. Představu máme takovou, že by tam mohly být třeba i nějaké posilovací stroje, dalo by se tam i cvičit, třeba zumba nebo jóga. Pro mládež by tam mohl být ping-pongový stůl nebo šipky. Ve sklepě, který jsme v zimě vyklidili a zbavili příček, bychom mohli pořádat akce jako MDŽ nebo karneval pro děti. Už nebudeme limitováni počasím. Nyní pořádáme akce vždy na hřišti a jednou nám během dětského karnevalu dokonce vítr odnesl stany,“ vysvětluje, co obec s budovou bývalé školy zamýšlí, starostka Vladimíra Chybová.

Celkem by mělo v budově, podle předběžných propočtů, vzniknout devět bytů. Ty by chtěla obec pronajímat v první řadě místním seniorům, kterým už ve stáří nezbývá dostatek sil k tomu, aby se starali o staré domy, které na vesnici vlastní. ,,Dnes už víme, že bychom šest bytů určitě zaplnili,“ podotkla starostka Čeradic Vladimíra Chybová.

K objektu, který se nachází po pravé straně při vjezdu do vesnice ve směru ze Žatce, patří také rozlehlá zahrada, ke které obec vlastní původní projekty. Poté, co bude budova zrekonstruovaná, by měla být přilehlá zahrada doplněna o lavičky a venkovní posilovací stroje pro seniory.

Vše je ale teprve na začátku. ,,Letos chceme připravit projekt, dotační tituly, a to zabere rok a možná i déle. Výhledově bych byty v budově viděla, a to jsem možná dost velký optimista, za tři roky. Dřív asi určitě ne. Jsem ale v první řadě ráda, že už víme, kterým směrem se vydáme,“ řekla na závěr Vladimíra Chybová.

Obec Čeradice budovu bývalé obecní školy koupila v roce 2017 od realitní agentury v internetové aukci, a to v hodnotě 1,7 milionu korun. Peníze byly z vlastních ušetřených zdrojů. Po sepsání kupní smlouvy minulý rok v únoru se začalo spekulovat nad tím, co v budově vznikne. Místní občané měli dokonce možnost přispět se svými nápady formou veřejné ankety. Své náměty vhazovali do obecní schránky. Z průzkumu vyšlo najevo, že se ve vesnici nachází dostatek míst pro využívání volného času pro mládež, ale na seniory se tak trochu zapomíná. Idea zřídit byty pro seniory v době, kdy se Žatecko trápí nedostatkem a vysokou cenou bytů, byla proto zcela na místě.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.