V budově bývalé obecní školy vzniknou byty pro seniory

Hedvika Mašková 2019-04-04 16:00:00

Už je definitivně rozhodnuto! Zastupitelstvo se shodlo na tom, že v budově bývalé obecní školy v Čeradicích vzniknou byty pro seniory a prostory pro kulturní a sportovní vyžití.

,,Konečně jsme se se zastupitelstvem rozhodli, že chceme v přízemí a prvním patře objektu vybudovat byty pro seniory. Sklepní prostory bychom využívali ke sportovním a kulturním akcím. Představu máme takovou, že by tam mohly být třeba i nějaké posilovací stroje, dalo by se tam i cvičit, třeba zumba nebo jóga. Pro mládež by tam mohl být ping-pongový stůl nebo šipky. Ve sklepě, který jsme v zimě vyklidili a zbavili příček, bychom mohli pořádat akce jako MDŽ nebo karneval pro děti. Už nebudeme limitováni počasím. Nyní pořádáme akce vždy na hřišti a jednou nám během dětského karnevalu dokonce vítr odnesl stany,“ vysvětluje, co obec s budovou bývalé školy zamýšlí, starostka Vladimíra Chybová.

Celkem by mělo v budově, podle předběžných propočtů, vzniknout devět bytů. Ty by chtěla obec pronajímat v první řadě místním seniorům, kterým už ve stáří nezbývá dostatek sil k tomu, aby se starali o staré domy, které na vesnici vlastní. ,,Dnes už víme, že bychom šest bytů určitě zaplnili,“ podotkla starostka Čeradic Vladimíra Chybová.

K objektu, který se nachází po pravé straně při vjezdu do vesnice ve směru ze Žatce, patří také rozlehlá zahrada, ke které obec vlastní původní projekty. Poté, co bude budova zrekonstruovaná, by měla být přilehlá zahrada doplněna o lavičky a venkovní posilovací stroje pro seniory.

Vše je ale teprve na začátku. ,,Letos chceme připravit projekt, dotační tituly, a to zabere rok a možná i déle. Výhledově bych byty v budově viděla, a to jsem možná dost velký optimista, za tři roky. Dřív asi určitě ne. Jsem ale v první řadě ráda, že už víme, kterým směrem se vydáme,“ řekla na závěr Vladimíra Chybová.

Obec Čeradice budovu bývalé obecní školy koupila v roce 2017 od realitní agentury v internetové aukci, a to v hodnotě 1,7 milionu korun. Peníze byly z vlastních ušetřených zdrojů. Po sepsání kupní smlouvy minulý rok v únoru se začalo spekulovat nad tím, co v budově vznikne. Místní občané měli dokonce možnost přispět se svými nápady formou veřejné ankety. Své náměty vhazovali do obecní schránky. Z průzkumu vyšlo najevo, že se ve vesnici nachází dostatek míst pro využívání volného času pro mládež, ale na seniory se tak trochu zapomíná. Idea zřídit byty pro seniory v době, kdy se Žatecko trápí nedostatkem a vysokou cenou bytů, byla proto zcela na místě.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Opravy na přejezdu Vroutecká v Podbořanech

Od čtvrtka 17. do neděle 20. října je uzavřen pro řidiče, kteří tudy projíždějí, železniční přejezd ve Vroutecké ulici. Opravují tam směry a výšky v koleji. Zachytili jsme práce v sobotu po poledni

Přehrát video
Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM NEBO KOUPĚ GARÁŽE

Koupím nebo pronajmu garáž na Březenecké u Penny. Cenu respektuji. - Tel. 728 698 377.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Přenechám zrekonstruovaný 1+1 za menší odstupné + přepis. Byt je v centru Chomutova v majetku Chomutovské bytové. - Tel. 724 677 068.

Vzpomínky

Jan Skoumal

Dne 28. října tomu bude šestnáct smutných let, kdy nás navždy opustil milovaný syn, bratr a strýc, pan Jan SKOUMAL. Kdo jste ho znali, vzpomeňte, prosím, společně s námi. Děkují maminka, sestra Petra, a neteře Barbora a Leontýna.

Jan Kolarik

Dne 24. října uplyne první smutný rok, kdy nás navždy opustil pan Jan KOLARIK z Hořence. S láskou a bolestí vzpomínají manželka Jitka, dcera Edita, syn Jan a ostatní příbuzní. Děkujeme všem, kteří vzpomněli s námi.

Marie Bryndová

Kdo byl milován, nebude nikdy zapomenut. - Dne 21. října 2019 uplyne jeden smutný rok, kdy nás navždy opustila milovaná manželka, skvělá maminka a babička, paní Marie BRYNDOVÁ z Března u Chomutova. V našich srdcích budeš stále žít. S láskou a vděčností vzpomínají manžel Jan, dcera Jana s rodinou, dcera Marie s rodinou a ostatní příbuzní. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.