V budově bývalé obecní školy vzniknou byty pro seniory

Hedvika Mašková 2019-04-04 16:00:00

Už je definitivně rozhodnuto! Zastupitelstvo se shodlo na tom, že v budově bývalé obecní školy v Čeradicích vzniknou byty pro seniory a prostory pro kulturní a sportovní vyžití.

,,Konečně jsme se se zastupitelstvem rozhodli, že chceme v přízemí a prvním patře objektu vybudovat byty pro seniory. Sklepní prostory bychom využívali ke sportovním a kulturním akcím. Představu máme takovou, že by tam mohly být třeba i nějaké posilovací stroje, dalo by se tam i cvičit, třeba zumba nebo jóga. Pro mládež by tam mohl být ping-pongový stůl nebo šipky. Ve sklepě, který jsme v zimě vyklidili a zbavili příček, bychom mohli pořádat akce jako MDŽ nebo karneval pro děti. Už nebudeme limitováni počasím. Nyní pořádáme akce vždy na hřišti a jednou nám během dětského karnevalu dokonce vítr odnesl stany,“ vysvětluje, co obec s budovou bývalé školy zamýšlí, starostka Vladimíra Chybová.

Celkem by mělo v budově, podle předběžných propočtů, vzniknout devět bytů. Ty by chtěla obec pronajímat v první řadě místním seniorům, kterým už ve stáří nezbývá dostatek sil k tomu, aby se starali o staré domy, které na vesnici vlastní. ,,Dnes už víme, že bychom šest bytů určitě zaplnili,“ podotkla starostka Čeradic Vladimíra Chybová.

K objektu, který se nachází po pravé straně při vjezdu do vesnice ve směru ze Žatce, patří také rozlehlá zahrada, ke které obec vlastní původní projekty. Poté, co bude budova zrekonstruovaná, by měla být přilehlá zahrada doplněna o lavičky a venkovní posilovací stroje pro seniory.

Vše je ale teprve na začátku. ,,Letos chceme připravit projekt, dotační tituly, a to zabere rok a možná i déle. Výhledově bych byty v budově viděla, a to jsem možná dost velký optimista, za tři roky. Dřív asi určitě ne. Jsem ale v první řadě ráda, že už víme, kterým směrem se vydáme,“ řekla na závěr Vladimíra Chybová.

Obec Čeradice budovu bývalé obecní školy koupila v roce 2017 od realitní agentury v internetové aukci, a to v hodnotě 1,7 milionu korun. Peníze byly z vlastních ušetřených zdrojů. Po sepsání kupní smlouvy minulý rok v únoru se začalo spekulovat nad tím, co v budově vznikne. Místní občané měli dokonce možnost přispět se svými nápady formou veřejné ankety. Své náměty vhazovali do obecní schránky. Z průzkumu vyšlo najevo, že se ve vesnici nachází dostatek míst pro využívání volného času pro mládež, ale na seniory se tak trochu zapomíná. Idea zřídit byty pro seniory v době, kdy se Žatecko trápí nedostatkem a vysokou cenou bytů, byla proto zcela na místě.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video