Z bývalého špejcharu vznikl wellness hotel - služby nabídne i veřejnosti

Alla Želinská 2019-04-03 12:51:00

Podbořany - Zhruba sto let starý dům, bývalý špejchar v Podbořanech se změnil ve čtyřhvězdičkový hotel. Jeho zařízení, vířivky, sauny, masáže nebo posilovnu bude moci kromě jeho hostů využívat také veřejnost. S otevřením se počítá už o víkendu, v současné době se dokončuje fasáda a vše je připraveno na ostrý provoz.

Nový hotel, jehož vlastníkem je mladý podnikatel Michael Galus, vznikl hned vedle Národního domu, který má od města už od roku 2011 v pronájmu. Národní dům zahrnuje restauraci, hotel a sál s barem pro kulturní a společenské akce. V restauraci se čepuje tankové pivo, které nyní přibude i do zahradní restaurace, čímž se může pochlubit v České republice jen jeden podnik, a to Národní dům. Jezdí sem lidé z celé republiky, hotel aktivně spolupracuje s tanečními školami, které tady v sále pořádají různá soustředění nebo závody. Proč se tedy Michael Galus pustil do výstavby dalšího hotelu? „Právě proto, že Národní dům v některých obdobích už nestačí. Lidé jsou také čím dál tím náročnější na poskytované služ-by a současný trh vyžaduje další inovace kvůli konkurenceschopnosti. Proto chceme zvýšit kvalitu nabídky a zároveň rozšířit ubytovací kapacity,“ vysvětluje Galus.

Provozovatel nového wellness hotelu chce, aby jeho zařízení mohla využívat a ráda se sem vracela i veřejnost. Ceny služeb se budou pohybovat cca od 75 Kč za hodinu v posilovně a 250 Kč wellness. Ceny ubytování budou zhruba od 1200 Kč. 

„Začínal jsem se čtyřmi lidmi, teď jich mám zhruba třicet. Mám pracovní tým, na který se mohu spolehnout, který má jasnou vizi, jak zlepšit služby v Podbořanech. Podporuje mě také rodina, hlavně manželka se synem, teď čekáme druhé dítě. Moje práce je i můj koníček. Bez toho všeho bych se do náročné investice nepustil,“ dodává devětadvacetiletý podnikatel, jenž se plně věnuje gastronomii od svých 15 let, vystudoval podbořanskou SOŠ a hrál fotbal za někdejší klub v nedalekých Blšanech. „Pocházím z Jirkova, ale v Podbořanech žiji již 14 let, jsem také vděčný starostovi Podbořan Radku Reindlovi, který mi už tehdy, před osmi lety věřil a podpořil v provozování Národního domu,“ říká Michael Galus.

V Národním domě je teď k dispozici třicet lůžek. Přestavbou špejcharu, který nabídne devět pokojů a jeden apartmán, tak ve městě vznikne třetí hotel. Druhý stojí na Masarykově náměstí. Objekt bývalého špejcharu koupil M. Galus před několika lety od společnosti ZZN, rekonstrukci zahájil loni. Wellness zóna nabídne finskou a parní saunu, tepidárium, Kneippův chodník, zážitkovou sprchu, vnitřní a vnější vířivku, nechybí moderně vybavené fitness. „V takovém rozsahu tyto služby ve městě dosud nikdo neposkytuje. Hosté nového hotelu, který má i výtah, budou využívat restauraci v Národním domě, která prošla před dvěma lety rekonstrukcí,“ přiblížil majitel. Tají zahradní restaurace Národního domu je vylepšená a připravená na léto. Hojně využívaný je i sál, kde se kromě tanečních koná řada kulturních akcí, třeba minulý víkend učitelský ples. V novém hotelu vzniknou nová pracovní místa, zaměstná tak dalších osm lidí.

Wellness hotel je v industriálním stylu s prvky surového betonu a kovu. „Z objektu prakticky zůstalo jen obvodové zdivo, ale architektonické dědictví domu, jeho tvar a podoba zůstaly zachované. Byla varianta demolice a výstavba nové budovy, touto cestou jsme ale nechtěli jít. Dům zase v tak špatném stavu nebyl, s projektantem jsme se rozhodli pro rekonstrukci,“ připomenul stavbu Galus.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.