Z bývalého špejcharu vznikl wellness hotel - služby nabídne i veřejnosti

Alla Želinská 2019-04-03 12:51:00

Podbořany - Zhruba sto let starý dům, bývalý špejchar v Podbořanech se změnil ve čtyřhvězdičkový hotel. Jeho zařízení, vířivky, sauny, masáže nebo posilovnu bude moci kromě jeho hostů využívat také veřejnost. S otevřením se počítá už o víkendu, v současné době se dokončuje fasáda a vše je připraveno na ostrý provoz.

Nový hotel, jehož vlastníkem je mladý podnikatel Michael Galus, vznikl hned vedle Národního domu, který má od města už od roku 2011 v pronájmu. Národní dům zahrnuje restauraci, hotel a sál s barem pro kulturní a společenské akce. V restauraci se čepuje tankové pivo, které nyní přibude i do zahradní restaurace, čímž se může pochlubit v České republice jen jeden podnik, a to Národní dům. Jezdí sem lidé z celé republiky, hotel aktivně spolupracuje s tanečními školami, které tady v sále pořádají různá soustředění nebo závody. Proč se tedy Michael Galus pustil do výstavby dalšího hotelu? „Právě proto, že Národní dům v některých obdobích už nestačí. Lidé jsou také čím dál tím náročnější na poskytované služ-by a současný trh vyžaduje další inovace kvůli konkurenceschopnosti. Proto chceme zvýšit kvalitu nabídky a zároveň rozšířit ubytovací kapacity,“ vysvětluje Galus.

Provozovatel nového wellness hotelu chce, aby jeho zařízení mohla využívat a ráda se sem vracela i veřejnost. Ceny služeb se budou pohybovat cca od 75 Kč za hodinu v posilovně a 250 Kč wellness. Ceny ubytování budou zhruba od 1200 Kč. 

„Začínal jsem se čtyřmi lidmi, teď jich mám zhruba třicet. Mám pracovní tým, na který se mohu spolehnout, který má jasnou vizi, jak zlepšit služby v Podbořanech. Podporuje mě také rodina, hlavně manželka se synem, teď čekáme druhé dítě. Moje práce je i můj koníček. Bez toho všeho bych se do náročné investice nepustil,“ dodává devětadvacetiletý podnikatel, jenž se plně věnuje gastronomii od svých 15 let, vystudoval podbořanskou SOŠ a hrál fotbal za někdejší klub v nedalekých Blšanech. „Pocházím z Jirkova, ale v Podbořanech žiji již 14 let, jsem také vděčný starostovi Podbořan Radku Reindlovi, který mi už tehdy, před osmi lety věřil a podpořil v provozování Národního domu,“ říká Michael Galus.

V Národním domě je teď k dispozici třicet lůžek. Přestavbou špejcharu, který nabídne devět pokojů a jeden apartmán, tak ve městě vznikne třetí hotel. Druhý stojí na Masarykově náměstí. Objekt bývalého špejcharu koupil M. Galus před několika lety od společnosti ZZN, rekonstrukci zahájil loni. Wellness zóna nabídne finskou a parní saunu, tepidárium, Kneippův chodník, zážitkovou sprchu, vnitřní a vnější vířivku, nechybí moderně vybavené fitness. „V takovém rozsahu tyto služby ve městě dosud nikdo neposkytuje. Hosté nového hotelu, který má i výtah, budou využívat restauraci v Národním domě, která prošla před dvěma lety rekonstrukcí,“ přiblížil majitel. Tají zahradní restaurace Národního domu je vylepšená a připravená na léto. Hojně využívaný je i sál, kde se kromě tanečních koná řada kulturních akcí, třeba minulý víkend učitelský ples. V novém hotelu vzniknou nová pracovní místa, zaměstná tak dalších osm lidí.

Wellness hotel je v industriálním stylu s prvky surového betonu a kovu. „Z objektu prakticky zůstalo jen obvodové zdivo, ale architektonické dědictví domu, jeho tvar a podoba zůstaly zachované. Byla varianta demolice a výstavba nové budovy, touto cestou jsme ale nechtěli jít. Dům zase v tak špatném stavu nebyl, s projektantem jsme se rozhodli pro rekonstrukci,“ připomenul stavbu Galus.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ

Měsíční výdělek 28-30 tisíc měsíčně, 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 75,-Kč nebo obědy v hodnotě 100,-Kč plně hrazeny zaměstnavatelem. Firma Römheld & Moelle s provozovnou v Žatci (Leoše Janáčka 3224, 438 01 Žatec) hledá kandidáty na pozici MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ. Požadavky: vyučení v technickém oboru - znalost nebo praxe v oboru modelářství výhodou, Manuální zručnost, nutná orientace ve výkresové dokumentaci.
Tel.: 739 705 434
E-mail: spacek@roemheld-moelle.cz

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

MISTR VÝROBY - VHODNÉ I PRO DŮCHODCE

Hledáme do výrobní firmy se sídlem v Třebívlicích mistra výroby. Odpovědnost za chod výroby (dřevozpracující obor) – 6 zaměstnanců, plnění výrobního plánu, úzká spolupráce s nákupem a odbytem. Práce je vhodná i pro aktivního důchodce. Výhodné finanční podmínky, odměny v závislosti na splněném výkonu, přátelský kolektiv a zázemí malé přátelské firmy. Nástup možný ihned.
Tel.: 606 706 856

SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Sázení stromů života nad Mariánskou ulicí v Hlubanech

V sobotu ve 14 hodin na nové aleji všechny účastníky přivítal starosta města Podbořan Radek Reindl.

Přehrát video
Louny: Festival Náš Svět v divadle

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v LN. Tel.: 774 305 312.

PRONÁJEM

Pronajmeme místnost 14 m2 přístupnou ze dvora domu Chmelařské nám. 348, Žatec (vedle hasičů) pro možnost uložení materiálu (elektro, instalatér, atd.). Možnost parkování osobního auta nebo dodávky na dvoře domu. Levně. Tel.: 604 587 274.

Vzpomínky

Václav Gebauský

Dne 12. listopadu tomu bude smutných 15 let, kdy nám navždy odešel náš tatínek, bratr, strýc a kamarád, pan Václav GEBAUSKÝ z Ročova. S láskou a úctou vzpomínají synové Jan a Oldřich, dcera Venuše, vnučka Michala, sestry Hela a Jířa s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Když má někdo někoho rád, tak v našich srdcích žije dál.

Václav Šefrna

Roky tiše plynou, jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 1. 11. 2019 uplynulo již dlouhých 30 let, od úmrtí pana Václava ŠEFRNY ze Žatce, který by letos 26. 6. oslavil 95. narozeniny. Stále vzpomínají dcery Marie a Dagmar a syn Václav s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Ivuška Moravcová

Dnes 13. 11. 2019 vzpomínáme na nedožité 76. narozeniny paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.