Z bývalého špejcharu vznikl wellness hotel - služby nabídne i veřejnosti

Alla Želinská 2019-04-03 12:51:00

Podbořany - Zhruba sto let starý dům, bývalý špejchar v Podbořanech se změnil ve čtyřhvězdičkový hotel. Jeho zařízení, vířivky, sauny, masáže nebo posilovnu bude moci kromě jeho hostů využívat také veřejnost. S otevřením se počítá už o víkendu, v současné době se dokončuje fasáda a vše je připraveno na ostrý provoz.

Nový hotel, jehož vlastníkem je mladý podnikatel Michael Galus, vznikl hned vedle Národního domu, který má od města už od roku 2011 v pronájmu. Národní dům zahrnuje restauraci, hotel a sál s barem pro kulturní a společenské akce. V restauraci se čepuje tankové pivo, které nyní přibude i do zahradní restaurace, čímž se může pochlubit v České republice jen jeden podnik, a to Národní dům. Jezdí sem lidé z celé republiky, hotel aktivně spolupracuje s tanečními školami, které tady v sále pořádají různá soustředění nebo závody. Proč se tedy Michael Galus pustil do výstavby dalšího hotelu? „Právě proto, že Národní dům v některých obdobích už nestačí. Lidé jsou také čím dál tím náročnější na poskytované služ-by a současný trh vyžaduje další inovace kvůli konkurenceschopnosti. Proto chceme zvýšit kvalitu nabídky a zároveň rozšířit ubytovací kapacity,“ vysvětluje Galus.

Provozovatel nového wellness hotelu chce, aby jeho zařízení mohla využívat a ráda se sem vracela i veřejnost. Ceny služeb se budou pohybovat cca od 75 Kč za hodinu v posilovně a 250 Kč wellness. Ceny ubytování budou zhruba od 1200 Kč. 

„Začínal jsem se čtyřmi lidmi, teď jich mám zhruba třicet. Mám pracovní tým, na který se mohu spolehnout, který má jasnou vizi, jak zlepšit služby v Podbořanech. Podporuje mě také rodina, hlavně manželka se synem, teď čekáme druhé dítě. Moje práce je i můj koníček. Bez toho všeho bych se do náročné investice nepustil,“ dodává devětadvacetiletý podnikatel, jenž se plně věnuje gastronomii od svých 15 let, vystudoval podbořanskou SOŠ a hrál fotbal za někdejší klub v nedalekých Blšanech. „Pocházím z Jirkova, ale v Podbořanech žiji již 14 let, jsem také vděčný starostovi Podbořan Radku Reindlovi, který mi už tehdy, před osmi lety věřil a podpořil v provozování Národního domu,“ říká Michael Galus.

V Národním domě je teď k dispozici třicet lůžek. Přestavbou špejcharu, který nabídne devět pokojů a jeden apartmán, tak ve městě vznikne třetí hotel. Druhý stojí na Masarykově náměstí. Objekt bývalého špejcharu koupil M. Galus před několika lety od společnosti ZZN, rekonstrukci zahájil loni. Wellness zóna nabídne finskou a parní saunu, tepidárium, Kneippův chodník, zážitkovou sprchu, vnitřní a vnější vířivku, nechybí moderně vybavené fitness. „V takovém rozsahu tyto služby ve městě dosud nikdo neposkytuje. Hosté nového hotelu, který má i výtah, budou využívat restauraci v Národním domě, která prošla před dvěma lety rekonstrukcí,“ přiblížil majitel. Tají zahradní restaurace Národního domu je vylepšená a připravená na léto. Hojně využívaný je i sál, kde se kromě tanečních koná řada kulturních akcí, třeba minulý víkend učitelský ples. V novém hotelu vzniknou nová pracovní místa, zaměstná tak dalších osm lidí.

Wellness hotel je v industriálním stylu s prvky surového betonu a kovu. „Z objektu prakticky zůstalo jen obvodové zdivo, ale architektonické dědictví domu, jeho tvar a podoba zůstaly zachované. Byla varianta demolice a výstavba nové budovy, touto cestou jsme ale nechtěli jít. Dům zase v tak špatném stavu nebyl, s projektantem jsme se rozhodli pro rekonstrukci,“ připomenul stavbu Galus.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU

Vavřinec, z. s. nabízí kreativní a společensky potřebnou práci s adekvátním finančním ohodnocením, firemními bonusy a možností dalšího vzdělávání a nástupem ihned na pracovní pozici PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU PRO RODINY S DĚTMI V ŽATCI. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail, pro více info volejte na uvedený telefon.
Tel.: 607 813 451
E-mail: hrdlickova@vavrinec-zs.cz

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu chatu v Selmicích (obec Zbrašín). Tel. 732 379 233.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 2+1 s balkonem v Žatci, Podměstí. Byt je v 1. patře, po rekonstrukci a kompletně zařízený. Vhodný pro 4 až 5 osob. Tel. 776 604 006.

Vzpomínky

Josef Černý

Jak tiše žil, tak tiše odešel …… Skromný ve svém životě, velký v lásce a dobrotě. - Dne 24. září tomu bude osmadvacet let, co nás navždy opustil milovaný bratr a tatínek, pan Josef ČERNÝ, rozený SOUKUP z Chomutova. Všem, kteří vzpomenou společně s námi, děkují sourozenci s rodinami.

Stanislav Dočkal

Dne 17. září uplynulo třetí smutný rok, kdy nás navždy opustil milovaný manžel, dědeček a tatínek, pan Stanislav DOČKAL. S láskou a úctou stále vzpomíná manželka Jana s rodinou.

Iveta Moravcová

Dne 21. září vzpomeneme nedožitých třiapadesátých narozenin paní Ivety MORAVCOVÉ z Černovic. S láskou a úctou stále vzpomínají manžel, děti, sestry s rodinami a ostatní příbuzní a známí. Děkujeme za tichou vzpomínku.