Ukliďme Podbořansko. Přidejte se!

Alla Želinská 2019-04-04 17:12:00

Podbořansko - Hlavní úklidový den dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proběhne v sobotu 6. dubna. Na úklidové mapě republiky je nahlášeno téměř 1400 akcí. Na Podbořansku se do projektu Ukliďme Česko i letos zapojili již „tradiční“ dobrovolníci i noví. Kampaň chce tentokrát mimo jiné upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě.

Minimálně tři uklízecí skupiny vyrazí v sobotu ráno v Podbořanech do akce Ukliďme Česko, ukliďme Podbořany. První Česká společnost se již popáté pustí do úklidu starého parku za Billou. Další úklid pořádají učitelky MŠ Bratří Čapků v Podbořanech a zástupci Společenstva pro památky Podbořanska spolu s Podbořansko.info. „My se i letos budeme věnovat úklidu starého par-ku za Billou a okolí parku a potoka. Rukavice a pytle máme nachystané. Uklízet budeme od 9 do 11 hodin. Vyzýváme všechny malé i velké dobrovolníky k účasti na úklidu města, ve kterém žijeme,“ vzkázala Zuzana Bechyňová z 1. České společnosti.

Letos poprvé se do akce Ukliďme Česko za-pojily např. učitelky podbořanské mateřské školy Bratří Čapků, jejíchž heslo zní: Úklid to je naše značka, pro všechny z nás prostě hračka. „Akce je z naši strany iniciována poprvé, organizuji ji já se svou kolegyni Nikolou Kúdelovou, a je zaměřená na rodiče a děti naši mateřské školy. Sejdeme se v sobotu 6. dubna na devátou hodinu a celé dopoledne budeme uklízet Piknikovou loučku v Hlubanech a směrem kolem potoka za policií v Podbořanech,“ přiblížila svůj úklidový plán učitelka školky Martina Matějíčková.

Společenstvo pro památky Podbořanska a Podbořansko.info zvou v rámci celorepublikové úklidové akce na pochod městem Podbořany, při kterém se zaměří na úklid Kyselého potoka, Shillerova parku a na louku za městským koupalištěm. Potřebné pomůcky (rukavice, pytle) budou účastníkům poskytnuty na místě. „Může se ale stát, že se na všechny nedostane. Proto prosíme hlavně dospělé účastníky, aby jste si, pokud je to možné, přinesli vlastní rukavice. Když bude hezky, bude pochod završen opéká-ním špekáčků a posezením u ohně. Sraz v 9 hodin u hasičské nádrže,“ zve organizátorka Karolína Dandová. Co ještě s sebou? Venkovní pevnou obuv (popřípadě holínky), organizátoři také doporučují nějaká delší napichovátka, tyčky, síťky na sběr odpadu z vody. A špekáček, uzeninu na opékání.

Uklízet se bude také v Soběhlebech. V so-botu 6. dubna v 10 hodin se tamní dobrovolníci pustí do úklidu okolí kostela a říčky. Soběchleby zaregistrovala do akce Ukliďme Česko Tereza Skalická ze soběchlebského osadního výboru. „My jako spolek se samozřejmě rádi přidáme, uklízíme Soběchleby průběžně i bez registrace, kdykoliv můžeme,“ informuje za Přátele Soběchleb Dagmar Břehovská. A jako starostka Blšan dodává: „Město Blšany poskytne pro úklid valník a nějaké pracovní prostředky.“ V samotných Blšanech se bude uklízet odpoledne, a to kolem potoka, náhonu a okolí, parkoviště, u rybníka. Akci Máme rádi čisto svolala Pavlína Vízková za osadní výbor Blšany, sraz je ve 14 hodin u kina.

Do jarního úklidu v rámci celorepublikové akce se zapojí o víkendu také Lubenec, v okolí Třešňovky a Struhařského potoka (v neděli 7. dubna zve Renata Michalcová, sraz v 9 hodin před bývalým kinem v Lubenci), město Vroutek (pořádá Petr Nečas, sraz na náměstí v 9 hodin), město Kryry. Tam akci Ukliďme si pod rozhlednou organizuje Vladimíra Járová za městský úřad Kryry ve spolupráci rodičů s dětmi z mateřské a ze základní školy a Kateřinou Ausbuherovou za volnočasové centrum Bertík. Sraz je 6. dubna v 9 hodin v Kryrech a kostela pod rozhlednou. Sponzorem akce je Petr Ulke, který zajistí špekáčky k táboráku. Pro šikovné malé sběrače bude navíc připravena sladká odměna.

Uklízet se v sobotu od rána bude i v Očihově, který zaregistrovala Kristýna Gubíková, a na dalších místech, o kterých jsme ač nezmínili, ale všem přejeme zdárný průběh!

Pojďme si připomenout fotogalerií, jak to na Podbořansku probíhalo před dvěma roky.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video