Ukliďme Podbořansko. Přidejte se!

Alla Želinská 2019-04-04 17:12:00

Podbořansko - Hlavní úklidový den dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proběhne v sobotu 6. dubna. Na úklidové mapě republiky je nahlášeno téměř 1400 akcí. Na Podbořansku se do projektu Ukliďme Česko i letos zapojili již „tradiční“ dobrovolníci i noví. Kampaň chce tentokrát mimo jiné upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě.

Minimálně tři uklízecí skupiny vyrazí v sobotu ráno v Podbořanech do akce Ukliďme Česko, ukliďme Podbořany. První Česká společnost se již popáté pustí do úklidu starého parku za Billou. Další úklid pořádají učitelky MŠ Bratří Čapků v Podbořanech a zástupci Společenstva pro památky Podbořanska spolu s Podbořansko.info. „My se i letos budeme věnovat úklidu starého par-ku za Billou a okolí parku a potoka. Rukavice a pytle máme nachystané. Uklízet budeme od 9 do 11 hodin. Vyzýváme všechny malé i velké dobrovolníky k účasti na úklidu města, ve kterém žijeme,“ vzkázala Zuzana Bechyňová z 1. České společnosti.

Letos poprvé se do akce Ukliďme Česko za-pojily např. učitelky podbořanské mateřské školy Bratří Čapků, jejíchž heslo zní: Úklid to je naše značka, pro všechny z nás prostě hračka. „Akce je z naši strany iniciována poprvé, organizuji ji já se svou kolegyni Nikolou Kúdelovou, a je zaměřená na rodiče a děti naši mateřské školy. Sejdeme se v sobotu 6. dubna na devátou hodinu a celé dopoledne budeme uklízet Piknikovou loučku v Hlubanech a směrem kolem potoka za policií v Podbořanech,“ přiblížila svůj úklidový plán učitelka školky Martina Matějíčková.

Společenstvo pro památky Podbořanska a Podbořansko.info zvou v rámci celorepublikové úklidové akce na pochod městem Podbořany, při kterém se zaměří na úklid Kyselého potoka, Shillerova parku a na louku za městským koupalištěm. Potřebné pomůcky (rukavice, pytle) budou účastníkům poskytnuty na místě. „Může se ale stát, že se na všechny nedostane. Proto prosíme hlavně dospělé účastníky, aby jste si, pokud je to možné, přinesli vlastní rukavice. Když bude hezky, bude pochod završen opéká-ním špekáčků a posezením u ohně. Sraz v 9 hodin u hasičské nádrže,“ zve organizátorka Karolína Dandová. Co ještě s sebou? Venkovní pevnou obuv (popřípadě holínky), organizátoři také doporučují nějaká delší napichovátka, tyčky, síťky na sběr odpadu z vody. A špekáček, uzeninu na opékání.

Uklízet se bude také v Soběhlebech. V so-botu 6. dubna v 10 hodin se tamní dobrovolníci pustí do úklidu okolí kostela a říčky. Soběchleby zaregistrovala do akce Ukliďme Česko Tereza Skalická ze soběchlebského osadního výboru. „My jako spolek se samozřejmě rádi přidáme, uklízíme Soběchleby průběžně i bez registrace, kdykoliv můžeme,“ informuje za Přátele Soběchleb Dagmar Břehovská. A jako starostka Blšan dodává: „Město Blšany poskytne pro úklid valník a nějaké pracovní prostředky.“ V samotných Blšanech se bude uklízet odpoledne, a to kolem potoka, náhonu a okolí, parkoviště, u rybníka. Akci Máme rádi čisto svolala Pavlína Vízková za osadní výbor Blšany, sraz je ve 14 hodin u kina.

Do jarního úklidu v rámci celorepublikové akce se zapojí o víkendu také Lubenec, v okolí Třešňovky a Struhařského potoka (v neděli 7. dubna zve Renata Michalcová, sraz v 9 hodin před bývalým kinem v Lubenci), město Vroutek (pořádá Petr Nečas, sraz na náměstí v 9 hodin), město Kryry. Tam akci Ukliďme si pod rozhlednou organizuje Vladimíra Járová za městský úřad Kryry ve spolupráci rodičů s dětmi z mateřské a ze základní školy a Kateřinou Ausbuherovou za volnočasové centrum Bertík. Sraz je 6. dubna v 9 hodin v Kryrech a kostela pod rozhlednou. Sponzorem akce je Petr Ulke, který zajistí špekáčky k táboráku. Pro šikovné malé sběrače bude navíc připravena sladká odměna.

Uklízet se v sobotu od rána bude i v Očihově, který zaregistrovala Kristýna Gubíková, a na dalších místech, o kterých jsme ač nezmínili, ale všem přejeme zdárný průběh!

Pojďme si připomenout fotogalerií, jak to na Podbořansku probíhalo před dvěma roky.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.