Ukliďme Podbořansko. Přidejte se!

Alla Želinská 2019-04-04 17:12:00

Podbořansko - Hlavní úklidový den dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proběhne v sobotu 6. dubna. Na úklidové mapě republiky je nahlášeno téměř 1400 akcí. Na Podbořansku se do projektu Ukliďme Česko i letos zapojili již „tradiční“ dobrovolníci i noví. Kampaň chce tentokrát mimo jiné upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě.

Minimálně tři uklízecí skupiny vyrazí v sobotu ráno v Podbořanech do akce Ukliďme Česko, ukliďme Podbořany. První Česká společnost se již popáté pustí do úklidu starého parku za Billou. Další úklid pořádají učitelky MŠ Bratří Čapků v Podbořanech a zástupci Společenstva pro památky Podbořanska spolu s Podbořansko.info. „My se i letos budeme věnovat úklidu starého par-ku za Billou a okolí parku a potoka. Rukavice a pytle máme nachystané. Uklízet budeme od 9 do 11 hodin. Vyzýváme všechny malé i velké dobrovolníky k účasti na úklidu města, ve kterém žijeme,“ vzkázala Zuzana Bechyňová z 1. České společnosti.

Letos poprvé se do akce Ukliďme Česko za-pojily např. učitelky podbořanské mateřské školy Bratří Čapků, jejíchž heslo zní: Úklid to je naše značka, pro všechny z nás prostě hračka. „Akce je z naši strany iniciována poprvé, organizuji ji já se svou kolegyni Nikolou Kúdelovou, a je zaměřená na rodiče a děti naši mateřské školy. Sejdeme se v sobotu 6. dubna na devátou hodinu a celé dopoledne budeme uklízet Piknikovou loučku v Hlubanech a směrem kolem potoka za policií v Podbořanech,“ přiblížila svůj úklidový plán učitelka školky Martina Matějíčková.

Společenstvo pro památky Podbořanska a Podbořansko.info zvou v rámci celorepublikové úklidové akce na pochod městem Podbořany, při kterém se zaměří na úklid Kyselého potoka, Shillerova parku a na louku za městským koupalištěm. Potřebné pomůcky (rukavice, pytle) budou účastníkům poskytnuty na místě. „Může se ale stát, že se na všechny nedostane. Proto prosíme hlavně dospělé účastníky, aby jste si, pokud je to možné, přinesli vlastní rukavice. Když bude hezky, bude pochod završen opéká-ním špekáčků a posezením u ohně. Sraz v 9 hodin u hasičské nádrže,“ zve organizátorka Karolína Dandová. Co ještě s sebou? Venkovní pevnou obuv (popřípadě holínky), organizátoři také doporučují nějaká delší napichovátka, tyčky, síťky na sběr odpadu z vody. A špekáček, uzeninu na opékání.

Uklízet se bude také v Soběhlebech. V so-botu 6. dubna v 10 hodin se tamní dobrovolníci pustí do úklidu okolí kostela a říčky. Soběchleby zaregistrovala do akce Ukliďme Česko Tereza Skalická ze soběchlebského osadního výboru. „My jako spolek se samozřejmě rádi přidáme, uklízíme Soběchleby průběžně i bez registrace, kdykoliv můžeme,“ informuje za Přátele Soběchleb Dagmar Břehovská. A jako starostka Blšan dodává: „Město Blšany poskytne pro úklid valník a nějaké pracovní prostředky.“ V samotných Blšanech se bude uklízet odpoledne, a to kolem potoka, náhonu a okolí, parkoviště, u rybníka. Akci Máme rádi čisto svolala Pavlína Vízková za osadní výbor Blšany, sraz je ve 14 hodin u kina.

Do jarního úklidu v rámci celorepublikové akce se zapojí o víkendu také Lubenec, v okolí Třešňovky a Struhařského potoka (v neděli 7. dubna zve Renata Michalcová, sraz v 9 hodin před bývalým kinem v Lubenci), město Vroutek (pořádá Petr Nečas, sraz na náměstí v 9 hodin), město Kryry. Tam akci Ukliďme si pod rozhlednou organizuje Vladimíra Járová za městský úřad Kryry ve spolupráci rodičů s dětmi z mateřské a ze základní školy a Kateřinou Ausbuherovou za volnočasové centrum Bertík. Sraz je 6. dubna v 9 hodin v Kryrech a kostela pod rozhlednou. Sponzorem akce je Petr Ulke, který zajistí špekáčky k táboráku. Pro šikovné malé sběrače bude navíc připravena sladká odměna.

Uklízet se v sobotu od rána bude i v Očihově, který zaregistrovala Kristýna Gubíková, a na dalších místech, o kterých jsme ač nezmínili, ale všem přejeme zdárný průběh!

Pojďme si připomenout fotogalerií, jak to na Podbořansku probíhalo před dvěma roky.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.