Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-04-05 09:04:00

Zahájení turistické sezony, UDG, Blues 6, Sto zvířat, Jarní běh zámeckým parkem, Noc s Andersenem, Vynášení Morany, velikonoční pochod, maškarák, Turecká malba na vodní hladině - nabídka je pestrá!

ŽATECKO

PÁTEK 5. DUBNA

Digitální kino Žatec: Shazam! Akční fantasy USA. V 17.30 hod.

Teroristka – Iva Janžurová. Ve 20 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje DJ Majkl. Od 21 hodin.

SOBOTA 6. DUBNA

Digitální kino Žatec: Psí veličenstvo – animovaný film. V 15 hod.

Dumbo – Rodinné fantasy o slůněti s abnormálně velkýma ušima, 3D. V 17.30 hod.

Teroristka – s Ivou Janžurovou. Ve 20 hod.

Lužná u Rakovníka - Žatec: Zahájení sezony v ČD Muzeu – parní vlak s lokomotivou Všudybylka vyráží z Lužné do Žatce a zpět. Také 7. 4. Od 9.30 do 15 hodin.

Žatec, u řeky: Velikonoční pochod – pohádkové putování. Na konci táborák. Pořádá DDM s podporou města Žatce. Sraz u FK Slavoj Žatec u řeky ve 14 hodin.

Žatec, Sedmikráska na Hošťálkově náměstí: Turecká malba na vodní hladině – kurz Ebru na textil s Tess Gemelovou. Od 15 do 19 hodin.

Kulturáček Jednota Sedčice: Vynášení Morany – po akci Ukliďme Česko Morana bude shozena do Liboce. Pak se přemístíme k ohništi a oslavíme příchod jara. Buřty zajištěny. Srdečně zve Spolek pro rozvoj Sedčic. V 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje Black. Od 21 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA  

Digitální kino Žatec: Velké dobrodružství Čtyřlístku – animovaný rodinný film. V 15 hod.

Teroristka – nová černá komedie ČR s I. Janžurovou. V 17.30 hod.

Zelená kniha – Oscar 2019. Ve 20 hod.

Žatec, Chmelový maják: Slavnostní zahájení turistické sezony 2019 – otevření vchodu Chmelařského muzea a marš Chmelobrany Žatec, na nám. Prokopa Velkého loutková pohádka Červená Karkulka, hudební vystoupení žáků ZUŠ Žatec, zazpívá a na kytaru zahraje Ráchel Pabiánová, stánky. Od 13 hodin.

LOUNSKO

PÁTEK 5. DUBNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství Čtyřlístku. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Shazam! 3D dabing. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

My – horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Leo da Vinci: Mise Mona Lisa - Animovaná dobrodružná komedie. V 18 hod.

Galerie města Loun: Křest katalogu z výstavy Hemisféry Tomáše Polcara a retrospektiva jeho dalších výstav - tvůrčí proces Tomáše Polcara osciluje mezi intuicí a raciem, mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Vstup volný. V 18 hod.

Městská knihovna Louny: Noc s Andersenem - tradiční odpoledne a noc plná čtení, her a zábavy nejen pro pozvané vzorné dětské čtenáře (19. ročník). Od 16 hod.

KD Zastávka Louny: Sto zvířat a Krásné nové stroje - Sto zvířat přijede na Zastávku se svou ska náloží během svého Elephanttour. Jako speciální host vystoupí neméně legendární undergroundová dechovka Krásné nové stroje. Ve 20 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kino Svět Louny: Dumbo – 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Jak vycvičit draka 3. Také v neděli. Ve 13 hod.

Knihovna Postoloprty: Otevřena od 9 do 12 hodin.

Oblastní muzeum Louny: Rukodělná sobota III - přijďte strávit do muzea příjemný den s ukázkami tradičních lidových technik, doprovodná akce k výstavě Není vejce jako vejce. Předvádět ve výstavě budou lektorky z Klubu lidové tvorby Praha. Uvidíte zdobení kraslic tradičnímu technikami. Od 9.30 do 16.30 hod.

Penzion Na pile Panenský Týnec: Velikonoční jarmark – prodej dekorativní keramiky, ozdobných svíček, ruční práce, velikonoční věnce, oříšky, med, medovina, velikonoční dekorace a ozdoby, přírodní kosmetika, šperky… a dětská dílnička. Od 10 hod.

Louny, náměstí: Jednosvětová vycházka Bezpečná blízkost v městské architektuře – start u Morového sloupu na Mírovém náměstí. V 10 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Vernisáž výstavy Klubu E. F. Louny - 21. ročníková výstava výtvarných prací s podtitulem S hlavou v oblacích. Ve foyeru, vstup volný. V 16.30 hod.

KD Koštice: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu - komedie Antonína Procházky. Přijďte se podívat na příběh muže, který se po 5 letech vrací z vězení a musí si zvyknout na svobodu i na svou ženu. Účinkují: Marie Stahlová, Veronika Mužíková, Petra Karfíková, Martin Žitný, Zdeněk Karfík, Jaroslav Vlasák, režie: Anna Skalská. V 17.30 hod.

Černý kůň – klub Za zdí Louny: Blues 6 – blues Louny. Support Vláďa "Orlík" Orlovský (ex B.B. Band CZ). Ve 20 hod.

NEDĚLE 7. DUBNA

Galerie Emila Juliše Černčice: Václav Švankmajer - Jdu s kosou na lov žirafy, obrazy a kresby. Vernisáž v 16 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Liz Lochhead: Perfect days – romantická komedie. Pantheon production – Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jan Hofman, Dana Syslová, Petra Jungmanová, Vilém Udatný. V 19 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 5. DUBNA  

Kino Blšany: Mamma Mia! Here We Go Again – film USA, 2018. V 18.30 hod.

Zkušebna Vroutek: UDG – 20 let tour - UDG po letech ve Vroutku! Sál otevřen od 19.30 hod.

Zámek Valeč: Doupovské hory, zapomenutý kraj – přednáška Jana Matějů. V 17.30 hod.

Kostel Podbořany: 1. pátek v měsíci – vystavení Nejsvětější Svátosti Oltářní, mše sv. V 17 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kostel Podbořany: Mše sv. mariánská. V 11 hodin.

Kulturní dům Lubenec: Dětský maškarní karneval - děti zabaví Mickey a Minie, elektronický bublifuk, nafukovací balonky na tyčce, hry, dětské disco, tanečky, malování na obličej, soutěže a drobné výhry, svítící náramky, bonbony, lízátka. Od 15 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA

Nádvoří a park zámku Krásný Dvůr: Jarní běh zámeckým parkem - 57. ročník běhu pro všechny věkové kategorie. Kategorie dorostenecké a juniorské 30 Kč, ostatní dospělé kategorie 50 Kč. Start v 9.15 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video