Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-04-05 09:04:00

Zahájení turistické sezony, UDG, Blues 6, Sto zvířat, Jarní běh zámeckým parkem, Noc s Andersenem, Vynášení Morany, velikonoční pochod, maškarák, Turecká malba na vodní hladině - nabídka je pestrá!

ŽATECKO

PÁTEK 5. DUBNA

Digitální kino Žatec: Shazam! Akční fantasy USA. V 17.30 hod.

Teroristka – Iva Janžurová. Ve 20 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje DJ Majkl. Od 21 hodin.

SOBOTA 6. DUBNA

Digitální kino Žatec: Psí veličenstvo – animovaný film. V 15 hod.

Dumbo – Rodinné fantasy o slůněti s abnormálně velkýma ušima, 3D. V 17.30 hod.

Teroristka – s Ivou Janžurovou. Ve 20 hod.

Lužná u Rakovníka - Žatec: Zahájení sezony v ČD Muzeu – parní vlak s lokomotivou Všudybylka vyráží z Lužné do Žatce a zpět. Také 7. 4. Od 9.30 do 15 hodin.

Žatec, u řeky: Velikonoční pochod – pohádkové putování. Na konci táborák. Pořádá DDM s podporou města Žatce. Sraz u FK Slavoj Žatec u řeky ve 14 hodin.

Žatec, Sedmikráska na Hošťálkově náměstí: Turecká malba na vodní hladině – kurz Ebru na textil s Tess Gemelovou. Od 15 do 19 hodin.

Kulturáček Jednota Sedčice: Vynášení Morany – po akci Ukliďme Česko Morana bude shozena do Liboce. Pak se přemístíme k ohništi a oslavíme příchod jara. Buřty zajištěny. Srdečně zve Spolek pro rozvoj Sedčic. V 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje Black. Od 21 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA  

Digitální kino Žatec: Velké dobrodružství Čtyřlístku – animovaný rodinný film. V 15 hod.

Teroristka – nová černá komedie ČR s I. Janžurovou. V 17.30 hod.

Zelená kniha – Oscar 2019. Ve 20 hod.

Žatec, Chmelový maják: Slavnostní zahájení turistické sezony 2019 – otevření vchodu Chmelařského muzea a marš Chmelobrany Žatec, na nám. Prokopa Velkého loutková pohádka Červená Karkulka, hudební vystoupení žáků ZUŠ Žatec, zazpívá a na kytaru zahraje Ráchel Pabiánová, stánky. Od 13 hodin.

LOUNSKO

PÁTEK 5. DUBNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství Čtyřlístku. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Shazam! 3D dabing. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

My – horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Leo da Vinci: Mise Mona Lisa - Animovaná dobrodružná komedie. V 18 hod.

Galerie města Loun: Křest katalogu z výstavy Hemisféry Tomáše Polcara a retrospektiva jeho dalších výstav - tvůrčí proces Tomáše Polcara osciluje mezi intuicí a raciem, mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Vstup volný. V 18 hod.

Městská knihovna Louny: Noc s Andersenem - tradiční odpoledne a noc plná čtení, her a zábavy nejen pro pozvané vzorné dětské čtenáře (19. ročník). Od 16 hod.

KD Zastávka Louny: Sto zvířat a Krásné nové stroje - Sto zvířat přijede na Zastávku se svou ska náloží během svého Elephanttour. Jako speciální host vystoupí neméně legendární undergroundová dechovka Krásné nové stroje. Ve 20 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kino Svět Louny: Dumbo – 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Jak vycvičit draka 3. Také v neděli. Ve 13 hod.

Knihovna Postoloprty: Otevřena od 9 do 12 hodin.

Oblastní muzeum Louny: Rukodělná sobota III - přijďte strávit do muzea příjemný den s ukázkami tradičních lidových technik, doprovodná akce k výstavě Není vejce jako vejce. Předvádět ve výstavě budou lektorky z Klubu lidové tvorby Praha. Uvidíte zdobení kraslic tradičnímu technikami. Od 9.30 do 16.30 hod.

Penzion Na pile Panenský Týnec: Velikonoční jarmark – prodej dekorativní keramiky, ozdobných svíček, ruční práce, velikonoční věnce, oříšky, med, medovina, velikonoční dekorace a ozdoby, přírodní kosmetika, šperky… a dětská dílnička. Od 10 hod.

Louny, náměstí: Jednosvětová vycházka Bezpečná blízkost v městské architektuře – start u Morového sloupu na Mírovém náměstí. V 10 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Vernisáž výstavy Klubu E. F. Louny - 21. ročníková výstava výtvarných prací s podtitulem S hlavou v oblacích. Ve foyeru, vstup volný. V 16.30 hod.

KD Koštice: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu - komedie Antonína Procházky. Přijďte se podívat na příběh muže, který se po 5 letech vrací z vězení a musí si zvyknout na svobodu i na svou ženu. Účinkují: Marie Stahlová, Veronika Mužíková, Petra Karfíková, Martin Žitný, Zdeněk Karfík, Jaroslav Vlasák, režie: Anna Skalská. V 17.30 hod.

Černý kůň – klub Za zdí Louny: Blues 6 – blues Louny. Support Vláďa "Orlík" Orlovský (ex B.B. Band CZ). Ve 20 hod.

NEDĚLE 7. DUBNA

Galerie Emila Juliše Černčice: Václav Švankmajer - Jdu s kosou na lov žirafy, obrazy a kresby. Vernisáž v 16 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Liz Lochhead: Perfect days – romantická komedie. Pantheon production – Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jan Hofman, Dana Syslová, Petra Jungmanová, Vilém Udatný. V 19 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 5. DUBNA  

Kino Blšany: Mamma Mia! Here We Go Again – film USA, 2018. V 18.30 hod.

Zkušebna Vroutek: UDG – 20 let tour - UDG po letech ve Vroutku! Sál otevřen od 19.30 hod.

Zámek Valeč: Doupovské hory, zapomenutý kraj – přednáška Jana Matějů. V 17.30 hod.

Kostel Podbořany: 1. pátek v měsíci – vystavení Nejsvětější Svátosti Oltářní, mše sv. V 17 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kostel Podbořany: Mše sv. mariánská. V 11 hodin.

Kulturní dům Lubenec: Dětský maškarní karneval - děti zabaví Mickey a Minie, elektronický bublifuk, nafukovací balonky na tyčce, hry, dětské disco, tanečky, malování na obličej, soutěže a drobné výhry, svítící náramky, bonbony, lízátka. Od 15 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA

Nádvoří a park zámku Krásný Dvůr: Jarní běh zámeckým parkem - 57. ročník běhu pro všechny věkové kategorie. Kategorie dorostenecké a juniorské 30 Kč, ostatní dospělé kategorie 50 Kč. Start v 9.15 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU

Vavřinec, z. s. nabízí kreativní a společensky potřebnou práci s adekvátním finančním ohodnocením, firemními bonusy a možností dalšího vzdělávání a nástupem ihned na pracovní pozici PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU PRO RODINY S DĚTMI V ŽATCI. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail, pro více info volejte na uvedený telefon.
Tel.: 607 813 451
E-mail: hrdlickova@vavrinec-zs.cz

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu chatu v Selmicích (obec Zbrašín). Tel. 732 379 233.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 2+1 s balkonem v Žatci, Podměstí. Byt je v 1. patře, po rekonstrukci a kompletně zařízený. Vhodný pro 4 až 5 osob. Tel. 776 604 006.

Vzpomínky

Josef Černý

Jak tiše žil, tak tiše odešel …… Skromný ve svém životě, velký v lásce a dobrotě. - Dne 24. září tomu bude osmadvacet let, co nás navždy opustil milovaný bratr a tatínek, pan Josef ČERNÝ, rozený SOUKUP z Chomutova. Všem, kteří vzpomenou společně s námi, děkují sourozenci s rodinami.

Stanislav Dočkal

Dne 17. září uplynulo třetí smutný rok, kdy nás navždy opustil milovaný manžel, dědeček a tatínek, pan Stanislav DOČKAL. S láskou a úctou stále vzpomíná manželka Jana s rodinou.

Iveta Moravcová

Dne 21. září vzpomeneme nedožitých třiapadesátých narozenin paní Ivety MORAVCOVÉ z Černovic. S láskou a úctou stále vzpomínají manžel, děti, sestry s rodinami a ostatní příbuzní a známí. Děkujeme za tichou vzpomínku.