Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-04-05 09:04:00

Zahájení turistické sezony, UDG, Blues 6, Sto zvířat, Jarní běh zámeckým parkem, Noc s Andersenem, Vynášení Morany, velikonoční pochod, maškarák, Turecká malba na vodní hladině - nabídka je pestrá!

ŽATECKO

PÁTEK 5. DUBNA

Digitální kino Žatec: Shazam! Akční fantasy USA. V 17.30 hod.

Teroristka – Iva Janžurová. Ve 20 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje DJ Majkl. Od 21 hodin.

SOBOTA 6. DUBNA

Digitální kino Žatec: Psí veličenstvo – animovaný film. V 15 hod.

Dumbo – Rodinné fantasy o slůněti s abnormálně velkýma ušima, 3D. V 17.30 hod.

Teroristka – s Ivou Janžurovou. Ve 20 hod.

Lužná u Rakovníka - Žatec: Zahájení sezony v ČD Muzeu – parní vlak s lokomotivou Všudybylka vyráží z Lužné do Žatce a zpět. Také 7. 4. Od 9.30 do 15 hodin.

Žatec, u řeky: Velikonoční pochod – pohádkové putování. Na konci táborák. Pořádá DDM s podporou města Žatce. Sraz u FK Slavoj Žatec u řeky ve 14 hodin.

Žatec, Sedmikráska na Hošťálkově náměstí: Turecká malba na vodní hladině – kurz Ebru na textil s Tess Gemelovou. Od 15 do 19 hodin.

Kulturáček Jednota Sedčice: Vynášení Morany – po akci Ukliďme Česko Morana bude shozena do Liboce. Pak se přemístíme k ohništi a oslavíme příchod jara. Buřty zajištěny. Srdečně zve Spolek pro rozvoj Sedčic. V 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer - hraje Black. Od 21 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA  

Digitální kino Žatec: Velké dobrodružství Čtyřlístku – animovaný rodinný film. V 15 hod.

Teroristka – nová černá komedie ČR s I. Janžurovou. V 17.30 hod.

Zelená kniha – Oscar 2019. Ve 20 hod.

Žatec, Chmelový maják: Slavnostní zahájení turistické sezony 2019 – otevření vchodu Chmelařského muzea a marš Chmelobrany Žatec, na nám. Prokopa Velkého loutková pohádka Červená Karkulka, hudební vystoupení žáků ZUŠ Žatec, zazpívá a na kytaru zahraje Ráchel Pabiánová, stánky. Od 13 hodin.

LOUNSKO

PÁTEK 5. DUBNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství Čtyřlístku. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Shazam! 3D dabing. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

My – horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Leo da Vinci: Mise Mona Lisa - Animovaná dobrodružná komedie. V 18 hod.

Galerie města Loun: Křest katalogu z výstavy Hemisféry Tomáše Polcara a retrospektiva jeho dalších výstav - tvůrčí proces Tomáše Polcara osciluje mezi intuicí a raciem, mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Vstup volný. V 18 hod.

Městská knihovna Louny: Noc s Andersenem - tradiční odpoledne a noc plná čtení, her a zábavy nejen pro pozvané vzorné dětské čtenáře (19. ročník). Od 16 hod.

KD Zastávka Louny: Sto zvířat a Krásné nové stroje - Sto zvířat přijede na Zastávku se svou ska náloží během svého Elephanttour. Jako speciální host vystoupí neméně legendární undergroundová dechovka Krásné nové stroje. Ve 20 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kino Svět Louny: Dumbo – 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Jak vycvičit draka 3. Také v neděli. Ve 13 hod.

Knihovna Postoloprty: Otevřena od 9 do 12 hodin.

Oblastní muzeum Louny: Rukodělná sobota III - přijďte strávit do muzea příjemný den s ukázkami tradičních lidových technik, doprovodná akce k výstavě Není vejce jako vejce. Předvádět ve výstavě budou lektorky z Klubu lidové tvorby Praha. Uvidíte zdobení kraslic tradičnímu technikami. Od 9.30 do 16.30 hod.

Penzion Na pile Panenský Týnec: Velikonoční jarmark – prodej dekorativní keramiky, ozdobných svíček, ruční práce, velikonoční věnce, oříšky, med, medovina, velikonoční dekorace a ozdoby, přírodní kosmetika, šperky… a dětská dílnička. Od 10 hod.

Louny, náměstí: Jednosvětová vycházka Bezpečná blízkost v městské architektuře – start u Morového sloupu na Mírovém náměstí. V 10 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Vernisáž výstavy Klubu E. F. Louny - 21. ročníková výstava výtvarných prací s podtitulem S hlavou v oblacích. Ve foyeru, vstup volný. V 16.30 hod.

KD Koštice: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu - komedie Antonína Procházky. Přijďte se podívat na příběh muže, který se po 5 letech vrací z vězení a musí si zvyknout na svobodu i na svou ženu. Účinkují: Marie Stahlová, Veronika Mužíková, Petra Karfíková, Martin Žitný, Zdeněk Karfík, Jaroslav Vlasák, režie: Anna Skalská. V 17.30 hod.

Černý kůň – klub Za zdí Louny: Blues 6 – blues Louny. Support Vláďa "Orlík" Orlovský (ex B.B. Band CZ). Ve 20 hod.

NEDĚLE 7. DUBNA

Galerie Emila Juliše Černčice: Václav Švankmajer - Jdu s kosou na lov žirafy, obrazy a kresby. Vernisáž v 16 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Liz Lochhead: Perfect days – romantická komedie. Pantheon production – Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jan Hofman, Dana Syslová, Petra Jungmanová, Vilém Udatný. V 19 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 5. DUBNA  

Kino Blšany: Mamma Mia! Here We Go Again – film USA, 2018. V 18.30 hod.

Zkušebna Vroutek: UDG – 20 let tour - UDG po letech ve Vroutku! Sál otevřen od 19.30 hod.

Zámek Valeč: Doupovské hory, zapomenutý kraj – přednáška Jana Matějů. V 17.30 hod.

Kostel Podbořany: 1. pátek v měsíci – vystavení Nejsvětější Svátosti Oltářní, mše sv. V 17 hod.

SOBOTA 6. DUBNA

Kostel Podbořany: Mše sv. mariánská. V 11 hodin.

Kulturní dům Lubenec: Dětský maškarní karneval - děti zabaví Mickey a Minie, elektronický bublifuk, nafukovací balonky na tyčce, hry, dětské disco, tanečky, malování na obličej, soutěže a drobné výhry, svítící náramky, bonbony, lízátka. Od 15 hodin.

NEDĚLE 7. DUBNA

Nádvoří a park zámku Krásný Dvůr: Jarní běh zámeckým parkem - 57. ročník běhu pro všechny věkové kategorie. Kategorie dorostenecké a juniorské 30 Kč, ostatní dospělé kategorie 50 Kč. Start v 9.15 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ

Měsíční výdělek 28-30 tisíc měsíčně, 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 75,-Kč nebo obědy v hodnotě 100,-Kč plně hrazeny zaměstnavatelem. Firma Römheld & Moelle s provozovnou v Žatci (Leoše Janáčka 3224, 438 01 Žatec) hledá kandidáty na pozici MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ. Požadavky: vyučení v technickém oboru - znalost nebo praxe v oboru modelářství výhodou, Manuální zručnost, nutná orientace ve výkresové dokumentaci.
Tel.: 739 705 434
E-mail: spacek@roemheld-moelle.cz

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

MISTR VÝROBY - VHODNÉ I PRO DŮCHODCE

Hledáme do výrobní firmy se sídlem v Třebívlicích mistra výroby. Odpovědnost za chod výroby (dřevozpracující obor) – 6 zaměstnanců, plnění výrobního plánu, úzká spolupráce s nákupem a odbytem. Práce je vhodná i pro aktivního důchodce. Výhodné finanční podmínky, odměny v závislosti na splněném výkonu, přátelský kolektiv a zázemí malé přátelské firmy. Nástup možný ihned.
Tel.: 606 706 856

SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Sázení stromů života nad Mariánskou ulicí v Hlubanech

V sobotu ve 14 hodin na nové aleji všechny účastníky přivítal starosta města Podbořan Radek Reindl.

Přehrát video
Louny: Festival Náš Svět v divadle

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v LN. Tel.: 774 305 312.

PRONÁJEM

Pronajmeme místnost 14 m2 přístupnou ze dvora domu Chmelařské nám. 348, Žatec (vedle hasičů) pro možnost uložení materiálu (elektro, instalatér, atd.). Možnost parkování osobního auta nebo dodávky na dvoře domu. Levně. Tel.: 604 587 274.

Vzpomínky

Václav Gebauský

Dne 12. listopadu tomu bude smutných 15 let, kdy nám navždy odešel náš tatínek, bratr, strýc a kamarád, pan Václav GEBAUSKÝ z Ročova. S láskou a úctou vzpomínají synové Jan a Oldřich, dcera Venuše, vnučka Michala, sestry Hela a Jířa s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Když má někdo někoho rád, tak v našich srdcích žije dál.

Václav Šefrna

Roky tiše plynou, jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 1. 11. 2019 uplynulo již dlouhých 30 let, od úmrtí pana Václava ŠEFRNY ze Žatce, který by letos 26. 6. oslavil 95. narozeniny. Stále vzpomínají dcery Marie a Dagmar a syn Václav s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Ivuška Moravcová

Dnes 13. 11. 2019 vzpomínáme na nedožité 76. narozeniny paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.