Simona Kubová, dříve Baumrtová úspěšně zvládá plavání, pacienty i studium

Český svaz plaveckých sportů 2019-04-08 13:56:30

Chomutovská plavkyně Simona Kubová patří dlouhé roky mezi stálice českého plavání a také se řadí mezi absolutní světovou špičku. V posledních dvou sezónách se na všech významných akcích probojovala do finále. Mezi finálovou osmičkou se chomutovská znakařka představila na mistrovství světa v Budapešti v roce 2017 a ve stejném roce i na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. V loňském roce pak finálovou účast zopakovala na evropském šampionátu v Glasgow i na mistrovství světa v krátkém bazénu v Chang-čou. Kvalitní výkony na startu nové sezóny jsou pro další měsíce určitě příslibem.

Simona Kubová, která až do loňské svatby byla v plaveckém světě známá pod jménem Baumrtová, ze svých kvalitních časů neslevila ani při prvních závodech v Lucemburku a v Olomouci. Za jejími výsledky je znát kvalitní příprava, za níž se vydala i do Turecka. „Zatím příprava jde podle plánu. Chtĕli jsme naplavat více kilometrů ze začátku sezóny a absolvovali jsme velmi náročné soustředění v Beleku. Zatím oba kontrolní závody dopadly výborně,“ pochvaluje si první měsíce letošního roku Simona Kubová.

Pro své první starty v roce 2019 si zvolila elitní světová znakařka závody v Lucemburku a v Olomouci. V Lucemburku vyhrála v silné mezinárodní konkurenci stovku a na poloviční trati dohmátla třetí. V Olomouci pak všechny čtyři starty proměnila ve vítězství. „Plave se mi dobře, lehce, plavu zase ráda znak na tréninku, ale nevím, co tyto časy mohou naznačovat. Na velkých závodech vždy hraje největší roli stres a psychické nastavení, na kterém se také snažím pracovat. Tak snad to dopadne dobře hlavně na velké soutěži. Z výsledků jsem překvapená, především z časů na 100 metrů znak. Zaplavat v lednu pod 1:01 a v Olomouci téměř bez startovního skoku a bez jakéhokoliv vyladění na hranici jedné minuty je pecka. Jsem ráda, že jsem i 200 metrů znak plavala rychle a třeba se i na 200 m přiblížím kvalifikačním limitům,“ vidí pozitivně své dosavadní počínání Simona Kubová. 

Oba mítinky nebyly v oficiálním kalendáři FINA pro plnění limitů na mistrovství světa. Každý český plavec má dvě příležitosti ke splnění nominačních kritérií. Simona Kubová pro světový šampionát neuvažuje, že by vedle znakových tratí zkusila dosáhnout na limit i na polohovce. Pro mistrovství Evropy v krátkém bazénu ale tato možnost zůstává ještě otevřená. První šanci pokořit limit do Koreje bude mít v půlce dubna v Eindhovenu a druhý pokus při Velké ceně Pardubic v polovině května, která se poplave jako 2. kolo Českého poháru Arena Cupu. „Ráda bych se pokusila limity na MS překonat co nejdříve a ráda bych atakovala své české rekordy. Na MS pravděpodobně polohovku zkoušet nebudu a na krátké Evropě si přesně nepamatuji program, jak to tam vychází. Ale možná stovku polohovku bych si zaplavala, pokud to program umožní,“ uvažuje nejlepší česká znakařka. 

Už v předchozích letech Simona Kubová úspěšně kombinovala plavání se studiem. Teď vedle plaveckých tréninků zvládá i fyzioterapeutickou praxi, a dále se vzdělává ve fyzioterapii a také při studiu trenérské 1. třídy. „S fyzioterapeutickou praxí je to v pohodě, horší to je teď se školou. Absolvovala jsem hodně náročnou fyzioterapeutickou zkoušku. Měla bych v nejbližší době obhajovat práci a snad úspěšně dokončit studium trenéra 1.třídy. Minulý týden jsem absolvovala vědecký výzkum k mé disertační práci, kterou bych, když to dobře půjde, měla obhajovat v prosinci. Takže teď mám myšlenky spíše ve škole než v plavání, což mi vyhovuje,“ uzavřela s lehkým úsměvem pozitivně naladěná Simona Kubová.

Český svaz plaveckých sportů

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

Poslední videa

Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče - závěrečné vystoupení mažoretek

Dvojice Andrejka a Kristinka to s hůlkami umí :-)

Přehrát video
Zahradní slavnost ZŠ P. Bezruče Žatec - děti ráje

Den je bez problémů, náš je čas Stále se nám nechce stát a stárnout Víme co říct, když se ptáte... :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, ulice Černobýla, původní, ale pěkný stav, 6. patro. Cena 7.200 Kč. Kauce 2 nájmy, jen pracujícím. Tel.: 774 236 773.

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Pavel Duchek

Odešel, jak si to osud přál, ale v našich srdcích a vzpomínkách zůstává dál. Dne 1. 7. 2019 uplyne 17 let, co nás opustil pan Pavel Duchek ze Žatce. Kdo jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte s námi. Manželka, dcery Pavla a Martina s rodinami.

Karel Bellan

Dne 1. 7. uplynou 4 roky, kdy navždy utichlo srdce pana Karla BELLANA. S láskou a zármutkem vzpomínají manželka, syn Karel, dcera Eva s rodinami a ostatní příbuzní.

Marie Sršňová

Když zemře maminka, babička, sluníčko zajde. V srdcích se uhnízdí smutek a žal. Po celém světě, ach sotva se najde, kdo by jak maminka, babička uměl mít rád. Už jsou to dva roky, co nás 30. 6. opustila paní Marie SRŠŇOVÁ. Se smutkem v srdci na ni vzpomínáme. Dcera Eva a syn Vlastimil s rodinou.