Návštěvníky přivítají nové cesty i hřiště

Lucie Steklá 2019-04-09 14:34:36

Lounské výstaviště s příchodem jara nabízí upravený park i více vyžití pro děti.

Louny (lus) Nové cesty, lavičky, hřiště pro nejmenší i větší děti. To vše najdou návštěvníci v areálu lounského výstaviště.

V Masarykových sadech několik měsíců probíhala revitalizace parku. S příchodem jara byly v parku práce dokončeny, opraveny byly cestní sítě, vznikly také nové spojovací cesty. V této části parku, které je cílem vycházek či sportovních aktivit Louňanů, bylo vysázeno sto deset nových stromů, a také 2 300 kusů keřů.

„V rámci revitalizace zeleně došlo k výměně parkového mobiliáře, a to laviček a košů na odpadky a zřízení dvou ploch pro volnočasové aktivity, které jsou rozděleny dle věku dětí, a to na plochu u pavilonu A pro nej-menší věkovou kategorii a plochu u vstupu od základní školy pro starší mládež. Do konce listopadu letošního roku bude ještě probíhat ošetření stávajících dřevin dle arboristických standardů,“ uvedla radnice k provedené revitalizaci sadů na pravém břehu Ohře.

Již v lednu bylo provedeno kácení několika stromů. Ke kácení byly podle vyjádření radnice na základě dendrologického posudku navrženy stromy ve špatném zdravotním stavu, které by mohly ohrozit okolí a bezpečnost návštěvníků. Ošetřeny byly také ostatní vzrostlé stromy, došlo k redukci přerostlých křovisek tak, aby se prostor výstaviště prosvětlil.

Příprava druhé etapy revitalizace lounského městského parku neprobíhala bez problémů. Ministerstvo životního prostředí totiž městu zrušilo výjimku z ochrany zvláště chráněných živočichů, která byla součástí povolení ke kácení dřevin. Tu vydal Krajský úřad Ústeckého kraje a spolek Ústecké šrouby proti ní podal úspěšný rozklad. „V řízení o novém vydání výjimky budeme prosazovat provedení podrobnějšího průzkumu a také vhodných kompenzačních opatření. Není důvod, aby byla revitalizace parku spojena s masakrem zvláště chráněných druhů živočichů,“ řekl k situaci Lukáš Blažej ze spolku.

Město Louny získalo novou výjimku po několika měsících, požadavkům spolku vyhovělo. „Na základě nově zpracovaného biologického posouzení, ve kterém byly zapracovány připomínky všech zúčastněných stran, došlo k novému udělení výjimky z ochrany druhů,“ uvedla Blanka Sunkovská. V parku se vyskytují dva chránění živočichové - netopýr rezavý a lejsek šedý. Podle podmínek nově udělené výjimky se v obou částech Masarykových sadů objeví vyšší počet budek pro ptáky i netopýry, žádné zásadní změny v projektu ale potřeba nebyly.

Po úpravách levé části parku se radnice potýkala s nepříjemnou situací - útoky vandalů na nový mobiliář. Vandalové poškodili několik laviček, košů i informační tabule, polámali větve nově vysazených stromů. Městská policie na to reagovala zvýšenými kontrolami parku.

Cesty. V celém areálu výstaviště byly upraveny cesty, přibyly také nové, spojovací. V parku byly vysázeny desítky stromů a stovky nových keřů. Foto: Lucie Steklá

Nové hřiště. U Pavilonu A je pro malé děti připraveno nové hřiště. Pro starší děti, školáky, je hřiště nově postavené u bočního východu u tenisových kurtů. Foto: Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.