Návštěvníky přivítají nové cesty i hřiště

Lucie Steklá 2019-04-09 14:34:36

Lounské výstaviště s příchodem jara nabízí upravený park i více vyžití pro děti.

Louny (lus) Nové cesty, lavičky, hřiště pro nejmenší i větší děti. To vše najdou návštěvníci v areálu lounského výstaviště.

V Masarykových sadech několik měsíců probíhala revitalizace parku. S příchodem jara byly v parku práce dokončeny, opraveny byly cestní sítě, vznikly také nové spojovací cesty. V této části parku, které je cílem vycházek či sportovních aktivit Louňanů, bylo vysázeno sto deset nových stromů, a také 2 300 kusů keřů.

„V rámci revitalizace zeleně došlo k výměně parkového mobiliáře, a to laviček a košů na odpadky a zřízení dvou ploch pro volnočasové aktivity, které jsou rozděleny dle věku dětí, a to na plochu u pavilonu A pro nej-menší věkovou kategorii a plochu u vstupu od základní školy pro starší mládež. Do konce listopadu letošního roku bude ještě probíhat ošetření stávajících dřevin dle arboristických standardů,“ uvedla radnice k provedené revitalizaci sadů na pravém břehu Ohře.

Již v lednu bylo provedeno kácení několika stromů. Ke kácení byly podle vyjádření radnice na základě dendrologického posudku navrženy stromy ve špatném zdravotním stavu, které by mohly ohrozit okolí a bezpečnost návštěvníků. Ošetřeny byly také ostatní vzrostlé stromy, došlo k redukci přerostlých křovisek tak, aby se prostor výstaviště prosvětlil.

Příprava druhé etapy revitalizace lounského městského parku neprobíhala bez problémů. Ministerstvo životního prostředí totiž městu zrušilo výjimku z ochrany zvláště chráněných živočichů, která byla součástí povolení ke kácení dřevin. Tu vydal Krajský úřad Ústeckého kraje a spolek Ústecké šrouby proti ní podal úspěšný rozklad. „V řízení o novém vydání výjimky budeme prosazovat provedení podrobnějšího průzkumu a také vhodných kompenzačních opatření. Není důvod, aby byla revitalizace parku spojena s masakrem zvláště chráněných druhů živočichů,“ řekl k situaci Lukáš Blažej ze spolku.

Město Louny získalo novou výjimku po několika měsících, požadavkům spolku vyhovělo. „Na základě nově zpracovaného biologického posouzení, ve kterém byly zapracovány připomínky všech zúčastněných stran, došlo k novému udělení výjimky z ochrany druhů,“ uvedla Blanka Sunkovská. V parku se vyskytují dva chránění živočichové - netopýr rezavý a lejsek šedý. Podle podmínek nově udělené výjimky se v obou částech Masarykových sadů objeví vyšší počet budek pro ptáky i netopýry, žádné zásadní změny v projektu ale potřeba nebyly.

Po úpravách levé části parku se radnice potýkala s nepříjemnou situací - útoky vandalů na nový mobiliář. Vandalové poškodili několik laviček, košů i informační tabule, polámali větve nově vysazených stromů. Městská policie na to reagovala zvýšenými kontrolami parku.

Cesty. V celém areálu výstaviště byly upraveny cesty, přibyly také nové, spojovací. V parku byly vysázeny desítky stromů a stovky nových keřů. Foto: Lucie Steklá

Nové hřiště. U Pavilonu A je pro malé děti připraveno nové hřiště. Pro starší děti, školáky, je hřiště nově postavené u bočního východu u tenisových kurtů. Foto: Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka O zelené karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.