Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

2019-04-12 07:00:00

Jeden svět, Offroad, velikonoční koncerty, tvoření a jarmarky, Prtský špacír, Žatecká desítka, taneční mejdany a exkurze do přírody - to vše a mnohem víc v naší nabídce.

ŽATECKO

PÁTEK 12. DUBNA

Náměstí Svobody Žatec – Bezděkov: Offroad trophy – slavnostní start dvoudenních závodů Offroad trophy s Mistrovstvím ČR. Spolupořádají na žateckém náměstí Svobody Rodáci Žatec. Návštěvníky čeká hudba, zábava, mažoretky, diskotéka, rozhovory s pořadateli i závodníky, prohlídka závodních vozů, start z rampy, prezentace automobilových firem. Od 15 hodin.

Fara Liběšice u Žatce: Velikonoční tvoření – pro děti i dospělé na faře v Liběšicích. V 16 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Duo Sound – hudební večer. Od 21 hod.

SOBOTA 13. DUBNA

Digitální kino Žatec: Velké dobrodružství Čtyřlístku. V 15 hod.

After: Polibek – drama USA. V 17.30 hod.

Hellboy. Ve 20 hod.

Zámek Stekník: Mezinárodní den památek - Návštěvníky čekají čtyři nové místnosti spolu s chodbou a hlavním sálem, v přízemí pak chodba a sala terrena. Speciální prohlídky začínají po oba dny v 10.30 a 12.30 hodin. Současně budou probíhat každou celou hodinu klasické prohlídky interiérů zámku s průvodcem a prohlídky zámecké zahrady. Také v neděli. Od 10 hod.

Hradiště, hřbitov (u Stekníka): Brigáda - čištění hřbitova v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Sraz je přímo na hřbitově v Hradišti. V 10 hod.

Žatec, náměstí Svobody: Jarní farmářská slavnost - Již tradiční jarní farmářská slavnost, zaměřená na sadbu, sazeničky a rostlinky a další věci. Těšte se na kulturní program - Blues Gin, Drum Band - bubeníci,Pohádka pro děti - Bílkovo divadlo - O princi Bajajovi. Od 8 hod.

Bezděkov: Závody OFFROAD trophy RFC MČR – po celou sobotu a neděli v Bezděkově napínavé adrenalinové závody, podívaná pro malé i velké motoristické fanoušky, ale také zábava, hudba, akce. Od 10 hod.

Tulipán Žatec: Druhý dech. Od 21 hod.

NEDĚLE 14. DUBNA

Žatec: Žatecký půlmaraton á žatecká desítka – s doprovodným dětským během (start v 10 h), půlmaraton v 11 h, desítka v 11.15 h. Fotbalové hřiště za řekou. Od 10 hod.

Farní obvod Liběšice u Žatce: Květná neděle – začátek Svatého týdne (se žehnáním ratolestí) , mše svatá s misijním jarmarkem po mši svaté. Od 10 hod. 

LOUNSKO

PÁTEK 12. DUBNA

Kino Svět Louny: Dumbo 3D - animovaný. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Teroristka – premiéra ČR. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Hellboy – akční film. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hod.

Řbitov zvířátek – horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Městská knihovna Louny: Velikonoční břízky - velikonoční zdobení břízek dětmi z lounských mateřských školek na dvorku knihovny. Od 9 do 12 hodin.

Festival Jeden svět - Volání divočiny - Karolína Peroutková / Česko / 2019 / 40 min. Po filmu debata s terapeutkou Karolínou Ranglovou a Janou Ondrákovou, vedoucí OSPOD v Lounech. Návštěvníci si mohou vyrobit vesmírné lodě, letadla, vzducholodě, balóny, či jiná vzdušná plavidla. Tvůrčí dílna k Mezinárodnímu dni letectví a kosmonautiky. V 15 hod.

Pavilon A (výstaviště) Louny: Vernisáž výstavy Miroslav Mužík – Krajina. Prodejní výstava obrazů Miroslava Mužíka. Otevřeno v pátek od 17 h, v sobotu a neděli 11-18 h. V 18 hod.

Pavlač Vol. II – festival Jeden svět. Přehlídka inspirativních projektů z Loun a okolí. V 19.30 hod.

Vesnice plavajících krav - Zygizaga Zygmuntowski / Německo, Polsko / 2018 / 78 min. Ve 22 hod.

Vrchlického divadlo Louny: Jarní koncert dechového orchestru ZUŠ Louny - Vítáme jaro pod taktovkou Jaromíra Laksy. V 18 hod.

Kostel CČSH Louny: České dějiny – nizozemské dějiny aneb O historii, jak si ji pamatujeme. Přednáší historik Dr. Peter Morée (Evangelická teologická fakulta UK Praha). V 17 hod.

Loutkové divadlo Louny: Nezmaři - koncert oblíbené folkové kapely. Ve 20 hod.

SOBOTA 13. DUBNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství Čtyřlístku 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Kouzelný park. Také v neděli. Ve 13 hod.

Mírové náměstí Louny: Farmářské trhy. Od 8 do 12 hodin.

Skanzen Březno u Loun: Stavitelský duben - Přijďte si do skanzenu vyzkoušet stavitelské dovednosti pravěku. Stavíme raně středověký slovanský dům, dostavujeme dlouhý dům z mladší doby kamenné, oplocujeme zahrádky a výběhy, opravujeme střechy. Oheň k opékání, čaj a káva pro pomocníky bude k dispozici. Také v neděli. Od 9 do 16 hod.

Postoloprty, Mírové náměstí: Zahájení turistické sezony v Dolním Poohří – od 9.30 do 11 hod. Registrace na pochod Prtský špacír, 10.30 – 11 start pochodu, Pohádková trasa pro děti vede přes farmu Vrbka. Od 10 hodin.

KD Zastávka Louny: Hrajeme s orffem - 13. ročník celostátního festivalu pěveckých sborů. Ve 12 hod.

Cítoliby: Branný závod o pohár starosty městyse - Před hasičskou zbrojnicí a v cítolibské bažantnici. Od 8 hod.

Pohybem pro zvon – těšit se můžete na 3 druhy tratí. Zázemí akce v hasičské zbrojnici v Cítolibech. Doprovodný program, občerstvení a otevřený kostel sv. Jakuba. Startovné: 100 Kč, děti zdarma. Výtěžek půjde na obnovu zvonu sv. Václava, nejstarší cítolibské hmotné památky. Ve 14 hod.

Usedlost Za dubem Peruc: Předvelikonoční tržnice. Od 12 do 16 hodin.

Městská knihovna Louny: Jeden svět – projekce pro rodiny s dětmi. Blok tří dabovaných filmů pro děti a jejich rodiče, projekcí provádí moderátorka; workshop Slyším, tedy čtu - praktické ukázky různých aktivit za pomoci hmatu a sluchu. V kongresovém sále. V 15 hod.

Cítoliby, Dělnický dům: 6. velikonoční a jarní tvoření s Klubem 6 – 99 – tvoření pro děti (budou připravené velikonoční figurky z látek pro vycpání a dozdobení), malování a zdobení velikonočních vyfouknutých a plastových vajíček barevnými voskovkami, ostatní tvoření, na které si vezměte vše, co se dá na velikonoční výzdobu použít. Můžete se přijít také jen podívat a materiál na tvoření si zakoupit přímo na místě. V 17 hod.

Frotzelova rozhledna na Červeňáku: Workshop tetování hennou - Vyzkoušejte si tetování hennou a odneste si zajímavý festivalový suvenýr. V 17.30 hod.

O čem sní pankáči – po projekci filmu koncert: Favorite Obsession + Mladé perspektivní ryby. Od 19 hod.

Sokolovna Lenešice: První lenešický bazárek - nakoupíte výhodně a zajímavé kousky. Od 10 do 14 hod.

Restaurace Slavia Louny: Parťáci – koncert. V 19 hod.

Restaurace Černý kůň - Klub Za zdí Louny: Abraxas - Rocková legenda Praha. Ve 20 hod.

NEDĚLE 14. DUBNA

Městská knihovna Louny: Velikonoční neděle - Velikonoční dílny pro rodiče a děti, seznámení s tradicemi, technikami zdobení kraslic, pletením pomlázky, zdobením perníčků. Od 14 do 17 hodin.

Kaple M. J. Husa Peruc: Koncert velikonočních písní - koncert Chrámového pěveckého sboru náboženské obce Církve československé husitské v Lounech, od 15 hodin následuje bohoslužba. Ve 14 hod.

Oblastní muzeum Louny: Živá velikonoční kuřátka – do 26. 4. V sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

KD Zastávka Louny: Pravidelné odpoledne s Lounskou Třináctkou – Velikonoční. Od 14 do 18 hodin.

Domoušice, Pnětluky: Květná neděle - mše sv. v 15 hodin v Domoušicích, v 17 hodin v Pnětlukách.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 12. DUBNA

Kino Blšany: Mission: Impossible – Fallout. V 18.30 hod.

Národní dům Podbořany: Zahájení provozu hotelu s wellness zónou, fitness centrem a masážemi. Od 10 hodin.

Bílá Růže Podbořany: Za mixem DJ Mery (Marian Vápeník). Vstup 15+, vstupné 30 Kč. Od 21 hod.

SOBOTA 13. DUBNA  

Blšany, městský úřad: Slavnostní vítání nových občánků – v obřadní síni, krátké vystoupení dětí z MŠ. V 10.30 hod.

Blatno, Malměřice: Pojďme uklidit Blatno a Malměřice – pro účastníky budou zajištěny rukavice a pytle. Sraz před OÚ Blatno a na hřišti u dětského koutku v Malměřicích. Ve 13 hod.

Nepomyšl, náměstí: Přírodní poklady Dětaňského chlumu – exkurze s Michalem Procházkou a Místy zblízka, 7 km. Sraz na náměstí ve 13.30 hod.

Kostel sv. Jana Křtitele Stebno: Velikonoční koncert - Žatecký příležitostní sbor pod vedením Alžběty Urbancové, host farář Richard Polák z Kralovic. Vstupné dobrovolné. V 18 hod.

Bílá Růže Podbořany: Za mixem DJ Kenny (Zbyněk Štrebl). Od 21 hod.

NEDĚLE 14. DUBNA

Zámek Krásný Dvůr: Zámek je otevřen po oba dny od 10 do 16 hodin, Novogotický templ v zámeckém parku od 11 do 16 hodin.

Blatno, obecní úřad: Velikonoční tvoření – z vrbových proutků, březových větviček, vajíček, drobných dekorací, tavnou pistoli s sebou. V zasedací místnosti. Od 14.30 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Květná neděle - mše svatá. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.