Okresní archiv se přestěhuje do nové budovy

Lucie Steklá 2019-05-06 10:28:00

Louny (lus) Ještě v letošním roce se začne v Lounech stavět zbrusu nová budova pro okresní archiv. Lounský archiv se přestěhuje v roce 2021.

Nová budova Státního okresního archivu Louny vyroste vedle lounské polikliniky, mezi ulicemi Rakovnická a Pod Nemocnicí, v místech, kde před lety bývaly krosové tratě. Na pozemku v dubnu začaly přípravné práce, vykácení náletových dřevin. Stavební povolení nový archiv již získal, nyní proběhne výběrové řízení na firmu, která budovu postaví.  

Tímto Státní oblastní archiv v Litoměřicích, pod nějž lounský okresní spadá, dokončil další etapu příprav na výstavbu nové účelové budovy v Lounech. „Ke stavbě budovy jsme získali pozemek v jižní okrajové části města. Výstavba účelové budovy bude financována z rozpočtové kapitoly Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl Vítězslav Lisec, ředitel SOA v Litoměřicích. Podle jeho slov bude archiv sestávat z administrativní a depotní části. V administrativní části budou umístěny kanceláře pro osm zaměstnanců, restaurátorské pracoviště pro zajištění péče o fyzický stav archiválií a prostory pro veřejnost (badatelský a přednáškový sál). Depozitáře v depotní části budou sloužit pro uložení přibližně dvaceti běžných kilometrů archiválií.

Lounský archiv nyní sídlí v centru města ve dvou pronajatých objektech, nevhodných pro ukládání archiválií. „Po dokončení výstavby se dočká netrpělivě očekávané nové budovy, splňující všechny požadavky pro ukládání archiválií,“ vysvětlil V. Lisec. Vlastní realizace výstavby již významně po-kročila, neboť k 31. březnu letošního roku nabylo právní moci stavební povolení. Poté mohly být zahájeny pozemní práce, které začaly odstraněním náletového porostu z pozemku budoucího archivu. „Výběrové řízení na zhotovitele stavby bude vyhlášeno během dubna, stavební práce budou zahájeny ještě v letošním roce. Dokončení budovy archivu a jeho otevření veřejnosti se pak předpokládá v roce 2021,“ uzavřel ředitel oblastního archivu Litoměřice.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.