Okresní archiv se přestěhuje do nové budovy

Lucie Steklá 2019-05-06 10:28:00

Louny (lus) Ještě v letošním roce se začne v Lounech stavět zbrusu nová budova pro okresní archiv. Lounský archiv se přestěhuje v roce 2021.

Nová budova Státního okresního archivu Louny vyroste vedle lounské polikliniky, mezi ulicemi Rakovnická a Pod Nemocnicí, v místech, kde před lety bývaly krosové tratě. Na pozemku v dubnu začaly přípravné práce, vykácení náletových dřevin. Stavební povolení nový archiv již získal, nyní proběhne výběrové řízení na firmu, která budovu postaví.  

Tímto Státní oblastní archiv v Litoměřicích, pod nějž lounský okresní spadá, dokončil další etapu příprav na výstavbu nové účelové budovy v Lounech. „Ke stavbě budovy jsme získali pozemek v jižní okrajové části města. Výstavba účelové budovy bude financována z rozpočtové kapitoly Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl Vítězslav Lisec, ředitel SOA v Litoměřicích. Podle jeho slov bude archiv sestávat z administrativní a depotní části. V administrativní části budou umístěny kanceláře pro osm zaměstnanců, restaurátorské pracoviště pro zajištění péče o fyzický stav archiválií a prostory pro veřejnost (badatelský a přednáškový sál). Depozitáře v depotní části budou sloužit pro uložení přibližně dvaceti běžných kilometrů archiválií.

Lounský archiv nyní sídlí v centru města ve dvou pronajatých objektech, nevhodných pro ukládání archiválií. „Po dokončení výstavby se dočká netrpělivě očekávané nové budovy, splňující všechny požadavky pro ukládání archiválií,“ vysvětlil V. Lisec. Vlastní realizace výstavby již významně po-kročila, neboť k 31. březnu letošního roku nabylo právní moci stavební povolení. Poté mohly být zahájeny pozemní práce, které začaly odstraněním náletového porostu z pozemku budoucího archivu. „Výběrové řízení na zhotovitele stavby bude vyhlášeno během dubna, stavební práce budou zahájeny ještě v letošním roce. Dokončení budovy archivu a jeho otevření veřejnosti se pak předpokládá v roce 2021,“ uzavřel ředitel oblastního archivu Litoměřice.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video