Okresní archiv se přestěhuje do nové budovy

Lucie Steklá 2019-05-06 10:28:00

Louny (lus) Ještě v letošním roce se začne v Lounech stavět zbrusu nová budova pro okresní archiv. Lounský archiv se přestěhuje v roce 2021.

Nová budova Státního okresního archivu Louny vyroste vedle lounské polikliniky, mezi ulicemi Rakovnická a Pod Nemocnicí, v místech, kde před lety bývaly krosové tratě. Na pozemku v dubnu začaly přípravné práce, vykácení náletových dřevin. Stavební povolení nový archiv již získal, nyní proběhne výběrové řízení na firmu, která budovu postaví.  

Tímto Státní oblastní archiv v Litoměřicích, pod nějž lounský okresní spadá, dokončil další etapu příprav na výstavbu nové účelové budovy v Lounech. „Ke stavbě budovy jsme získali pozemek v jižní okrajové části města. Výstavba účelové budovy bude financována z rozpočtové kapitoly Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl Vítězslav Lisec, ředitel SOA v Litoměřicích. Podle jeho slov bude archiv sestávat z administrativní a depotní části. V administrativní části budou umístěny kanceláře pro osm zaměstnanců, restaurátorské pracoviště pro zajištění péče o fyzický stav archiválií a prostory pro veřejnost (badatelský a přednáškový sál). Depozitáře v depotní části budou sloužit pro uložení přibližně dvaceti běžných kilometrů archiválií.

Lounský archiv nyní sídlí v centru města ve dvou pronajatých objektech, nevhodných pro ukládání archiválií. „Po dokončení výstavby se dočká netrpělivě očekávané nové budovy, splňující všechny požadavky pro ukládání archiválií,“ vysvětlil V. Lisec. Vlastní realizace výstavby již významně po-kročila, neboť k 31. březnu letošního roku nabylo právní moci stavební povolení. Poté mohly být zahájeny pozemní práce, které začaly odstraněním náletového porostu z pozemku budoucího archivu. „Výběrové řízení na zhotovitele stavby bude vyhlášeno během dubna, stavební práce budou zahájeny ještě v letošním roce. Dokončení budovy archivu a jeho otevření veřejnosti se pak předpokládá v roce 2021,“ uzavřel ředitel oblastního archivu Litoměřice.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video