Okresní archiv se přestěhuje do nové budovy

Lucie Steklá 2019-05-06 10:28:00

Louny (lus) Ještě v letošním roce se začne v Lounech stavět zbrusu nová budova pro okresní archiv. Lounský archiv se přestěhuje v roce 2021.

Nová budova Státního okresního archivu Louny vyroste vedle lounské polikliniky, mezi ulicemi Rakovnická a Pod Nemocnicí, v místech, kde před lety bývaly krosové tratě. Na pozemku v dubnu začaly přípravné práce, vykácení náletových dřevin. Stavební povolení nový archiv již získal, nyní proběhne výběrové řízení na firmu, která budovu postaví.  

Tímto Státní oblastní archiv v Litoměřicích, pod nějž lounský okresní spadá, dokončil další etapu příprav na výstavbu nové účelové budovy v Lounech. „Ke stavbě budovy jsme získali pozemek v jižní okrajové části města. Výstavba účelové budovy bude financována z rozpočtové kapitoly Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl Vítězslav Lisec, ředitel SOA v Litoměřicích. Podle jeho slov bude archiv sestávat z administrativní a depotní části. V administrativní části budou umístěny kanceláře pro osm zaměstnanců, restaurátorské pracoviště pro zajištění péče o fyzický stav archiválií a prostory pro veřejnost (badatelský a přednáškový sál). Depozitáře v depotní části budou sloužit pro uložení přibližně dvaceti běžných kilometrů archiválií.

Lounský archiv nyní sídlí v centru města ve dvou pronajatých objektech, nevhodných pro ukládání archiválií. „Po dokončení výstavby se dočká netrpělivě očekávané nové budovy, splňující všechny požadavky pro ukládání archiválií,“ vysvětlil V. Lisec. Vlastní realizace výstavby již významně po-kročila, neboť k 31. březnu letošního roku nabylo právní moci stavební povolení. Poté mohly být zahájeny pozemní práce, které začaly odstraněním náletového porostu z pozemku budoucího archivu. „Výběrové řízení na zhotovitele stavby bude vyhlášeno během dubna, stavební práce budou zahájeny ještě v letošním roce. Dokončení budovy archivu a jeho otevření veřejnosti se pak předpokládá v roce 2021,“ uzavřel ředitel oblastního archivu Litoměřice.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.