Mládež Pirátů má jasno, jejím šéfem bude nově Petr Jíra

Redakce 2019-05-10 19:43:00

CHOMUTOV — (tz) Krátce po posledním duelu baráže o Tipsport extraligu Piráti zveřejnili odchod Jana Šťastného z klubu, což rozjelo hledání nové šéfa sportovního úseku mládeže a hlavního trenéra akademie. Nyní je o obsazení tohoto postu jasno. Chomutovské naděje bude řídit místní rodák a dlouholetý útočník Petr Jíra.

„Jak jsme dopředu avizovali, zvažovali jsme možnost angažovat někoho zvenku, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli, že půjdeme cestou místních lidí,“ uvádí Stanislav Mikšovic.

„Petr Jíra výborně zná místní prostředí, protože tu dlouhé roky hrál a navíc se kolem mládeže pohybuje už několik let. Zná místní trenéry a má pedagogické vzdělání, což považujeme za cennou devizu,“ vysvětluje výkonný ředitel klubu.

Jak už bylo zmíněno, Petr Jíra z Chomutova pochází a strávil v bílomodrém dresu převážnou část aktivní kariéry, během níž nastřílel v pirátských barvách 246 gólů, což ho řadí na jedenácté místo historického pořadí klubových střelců.

V rodném městě si zahrál také mezi tuzemskou elitou, neboť na jaře 2012 byl součástí mužstva, které po 38 letech vrátilo do Chomutova nejvyšší soutěž. Tu si nový šéf mládeže zahrál také v sousedním Litvínově a pražské Slavii.

Hráčkou kariéru uzavřel Petr Jíra v roce 2015, ale už během závěrečného ročníku trénoval chomutovské žáky, od kterých se v létě 2018 přesunul k dorostu. Tým do 16 let, který postoupil do play-off, vedl absolvent FTVS s dlouholetým parťákem z chomutovské ofenzivy Kamilem Koláčkem. Nyní se vrhne do nové práce tak, aby v průběhu druhého kompletního květnového týdne mohli být zveřejněni trenéři všech mládežnických kategorií.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video