Mládež Pirátů má jasno, jejím šéfem bude nově Petr Jíra

Redakce 2019-05-10 19:43:00

CHOMUTOV — (tz) Krátce po posledním duelu baráže o Tipsport extraligu Piráti zveřejnili odchod Jana Šťastného z klubu, což rozjelo hledání nové šéfa sportovního úseku mládeže a hlavního trenéra akademie. Nyní je o obsazení tohoto postu jasno. Chomutovské naděje bude řídit místní rodák a dlouholetý útočník Petr Jíra.

„Jak jsme dopředu avizovali, zvažovali jsme možnost angažovat někoho zvenku, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli, že půjdeme cestou místních lidí,“ uvádí Stanislav Mikšovic.

„Petr Jíra výborně zná místní prostředí, protože tu dlouhé roky hrál a navíc se kolem mládeže pohybuje už několik let. Zná místní trenéry a má pedagogické vzdělání, což považujeme za cennou devizu,“ vysvětluje výkonný ředitel klubu.

Jak už bylo zmíněno, Petr Jíra z Chomutova pochází a strávil v bílomodrém dresu převážnou část aktivní kariéry, během níž nastřílel v pirátských barvách 246 gólů, což ho řadí na jedenácté místo historického pořadí klubových střelců.

V rodném městě si zahrál také mezi tuzemskou elitou, neboť na jaře 2012 byl součástí mužstva, které po 38 letech vrátilo do Chomutova nejvyšší soutěž. Tu si nový šéf mládeže zahrál také v sousedním Litvínově a pražské Slavii.

Hráčkou kariéru uzavřel Petr Jíra v roce 2015, ale už během závěrečného ročníku trénoval chomutovské žáky, od kterých se v létě 2018 přesunul k dorostu. Tým do 16 let, který postoupil do play-off, vedl absolvent FTVS s dlouholetým parťákem z chomutovské ofenzivy Kamilem Koláčkem. Nyní se vrhne do nové práce tak, aby v průběhu druhého kompletního květnového týdne mohli být zveřejněni trenéři všech mládežnických kategorií.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.