Perucí projela trasa rally nablýskaných veteránů

Lucie Steklá 2019-05-13 08:53:27

Peruc (lus) Setinová rally 7 Castles Trial projela Čechy, zastávku měla i v Peruci. Rally starých nablýskaných krasavců vyjela na svoji trasu v sobotu 27. dubna. Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem projelo pětašedesát veteránů a youngtimerů.

Vozy se účastnily již pátého ročníku setinové rallye 7 Castles Trial. A že rozhodně bylo nač se dívat, vám dokáže přiložená galerie z cíle závodu před mladoboleslavským muzeem značka Škoda.

Jde sice jen o jednodenní soutěž, ale pořadatelé si připravili více než 200 kilometrů tras, v nichž bylo několik měřených úseků tzv. “testů přesnosti”. O některých z nich závodníci věděli dopředu, jiné byly tajné. Ačkoliv i v tomto závodě jde o čas, nevítězí ten nejrychlejší, ale naopak ten nejpřesnější. Jezdí se na výsledky na setiny sekundy.

Závodu se mohly účastnit posádky s historickými automobily a youngtimery maximálně do roku výroby 1993.

Celkovým vítězem sobotní vyjížďky se stal vůz se startovním číslem 9 - A/CZ Škoda 1000MB Rallye, který řídil Josef Weithaler Jeho spolujezdkyní a navigátorem byla Michaela Weithaler.

Letošní trasa měřila přibližně 220 kilometrů a účastníky zavedla do půvabné krajiny Českého středohoří. Start i cíl byl u pražského obchodního centra v Tuchoměřicích, kam vozy v rámci cílové destinace dojížděly po 16. hodině. Ve startovní listině bylo sedm desítek veteránů a youngtimerů rozličných značek, výkonu, ale i cen.

Castels Trial se jezdí jako zahajovací soutěž sezony. Stejně, jako v uplynulých letech, tak i letos nabídla skvělý zážitek s celou řadou rozmanitých testů přesnosti. Byť je rally jednodenní soutěží, v počtu a intenzitě měřených úseků je jedinečná.

FOTO: Vítěz s číslem devět. Vítězem rally 7 Castles Trial, která měla svoji zastávku také v Peruci, se stal vůz se startovním číslem 9, který řídil Josef Weithaler. Foto: Lucie Steklá


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video