Perucí projela trasa rally nablýskaných veteránů

Lucie Steklá 2019-05-13 08:53:27

Peruc (lus) Setinová rally 7 Castles Trial projela Čechy, zastávku měla i v Peruci. Rally starých nablýskaných krasavců vyjela na svoji trasu v sobotu 27. dubna. Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem projelo pětašedesát veteránů a youngtimerů.

Vozy se účastnily již pátého ročníku setinové rallye 7 Castles Trial. A že rozhodně bylo nač se dívat, vám dokáže přiložená galerie z cíle závodu před mladoboleslavským muzeem značka Škoda.

Jde sice jen o jednodenní soutěž, ale pořadatelé si připravili více než 200 kilometrů tras, v nichž bylo několik měřených úseků tzv. “testů přesnosti”. O některých z nich závodníci věděli dopředu, jiné byly tajné. Ačkoliv i v tomto závodě jde o čas, nevítězí ten nejrychlejší, ale naopak ten nejpřesnější. Jezdí se na výsledky na setiny sekundy.

Závodu se mohly účastnit posádky s historickými automobily a youngtimery maximálně do roku výroby 1993.

Celkovým vítězem sobotní vyjížďky se stal vůz se startovním číslem 9 - A/CZ Škoda 1000MB Rallye, který řídil Josef Weithaler Jeho spolujezdkyní a navigátorem byla Michaela Weithaler.

Letošní trasa měřila přibližně 220 kilometrů a účastníky zavedla do půvabné krajiny Českého středohoří. Start i cíl byl u pražského obchodního centra v Tuchoměřicích, kam vozy v rámci cílové destinace dojížděly po 16. hodině. Ve startovní listině bylo sedm desítek veteránů a youngtimerů rozličných značek, výkonu, ale i cen.

Castels Trial se jezdí jako zahajovací soutěž sezony. Stejně, jako v uplynulých letech, tak i letos nabídla skvělý zážitek s celou řadou rozmanitých testů přesnosti. Byť je rally jednodenní soutěží, v počtu a intenzitě měřených úseků je jedinečná.

FOTO: Vítěz s číslem devět. Vítězem rally 7 Castles Trial, která měla svoji zastávku také v Peruci, se stal vůz se startovním číslem 9, který řídil Josef Weithaler. Foto: Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.