Perucí projela trasa rally nablýskaných veteránů

Lucie Steklá 2019-05-13 08:53:27

Peruc (lus) Setinová rally 7 Castles Trial projela Čechy, zastávku měla i v Peruci. Rally starých nablýskaných krasavců vyjela na svoji trasu v sobotu 27. dubna. Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem projelo pětašedesát veteránů a youngtimerů.

Vozy se účastnily již pátého ročníku setinové rallye 7 Castles Trial. A že rozhodně bylo nač se dívat, vám dokáže přiložená galerie z cíle závodu před mladoboleslavským muzeem značka Škoda.

Jde sice jen o jednodenní soutěž, ale pořadatelé si připravili více než 200 kilometrů tras, v nichž bylo několik měřených úseků tzv. “testů přesnosti”. O některých z nich závodníci věděli dopředu, jiné byly tajné. Ačkoliv i v tomto závodě jde o čas, nevítězí ten nejrychlejší, ale naopak ten nejpřesnější. Jezdí se na výsledky na setiny sekundy.

Závodu se mohly účastnit posádky s historickými automobily a youngtimery maximálně do roku výroby 1993.

Celkovým vítězem sobotní vyjížďky se stal vůz se startovním číslem 9 - A/CZ Škoda 1000MB Rallye, který řídil Josef Weithaler Jeho spolujezdkyní a navigátorem byla Michaela Weithaler.

Letošní trasa měřila přibližně 220 kilometrů a účastníky zavedla do půvabné krajiny Českého středohoří. Start i cíl byl u pražského obchodního centra v Tuchoměřicích, kam vozy v rámci cílové destinace dojížděly po 16. hodině. Ve startovní listině bylo sedm desítek veteránů a youngtimerů rozličných značek, výkonu, ale i cen.

Castels Trial se jezdí jako zahajovací soutěž sezony. Stejně, jako v uplynulých letech, tak i letos nabídla skvělý zážitek s celou řadou rozmanitých testů přesnosti. Byť je rally jednodenní soutěží, v počtu a intenzitě měřených úseků je jedinečná.

FOTO: Vítěz s číslem devět. Vítězem rally 7 Castles Trial, která měla svoji zastávku také v Peruci, se stal vůz se startovním číslem 9, který řídil Josef Weithaler. Foto: Lucie Steklá


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video