Memoriál Karla Raise v chladu a dešti

Ladislav Bába 2019-05-21 06:56:00

Louny (bab) Minulou sobotu se uskutečnil již 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů, 10. ročník štafetového běhu a 6. ročník závodu na kolečkových bruslích – Memoriál Karla Raise

. Na letošním jubilejním ročníku závodu byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilometrů v čase pod padesát minut. Za chladného a deštivého počasí se na start u počeradské elektrárny postavilo něco málo přes dvě stě sportovců. Z běžců byl na patnáctikilometrové trati nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44.42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny - 55.35. V ženách byla nejrychlejší také Keňanka Korir Caroline Jebet v čase 49:37, což je rekord tratě. Denisa Rajchlová z BK Louny obsadila 11. místo. U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR, v ženách zvítězila Kateřina Antošová – Černí koně Praha. Ve štafetách zvítězilo družstvo Buffino Team, složený ze závodníků pořádajícího klubu. Součástí byla také dětská atletika, stále více oblíbený lidový běh (na snímku), závod dětí na handbikách a další doprovodný program. 

Ohlédnutí za Memoriálem Karla Raise: padl rekord trati

Louny (bab) První květnovou sobotu se uskutečnil jubilejní 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů a 10. ročník štafetového běhu 5 krát 3 kilometry. To vše na trase Počerady - Louny v délce patnácti kilometrů. Současně se jednalo o šestý ročník stále více populárního závodu na kolečkových bruslích (in line skate).

Součástí letošního ročníku byl i vložený závod Českého poháru koloběžek. To proto, že se letos neuskuteční Evropský pohár v ruční cyklistice, jehož součástí byl právě závod koloběžek.

Již od rána probíhal na lounském výstavišti Dětský den s atletikou a také registrace na Lidový běh s Mizunem. Rodiče s kočárky, na kolech, na vozících, ale hlavně běžci, to byl první start. Ovšem nejdříve pustili organizátoři na dvoukilometrovou trať závod dětí na ručních vozících. Úderem jedenácté hodiny vyjeli na trať hlavního závodu z Počerad nejdříve vozíčkáři, poté následovali koloběžky, bruslaři a běžci.

Po celý závod panovalo chladné a deštivé počasí. To mají závodníci prý většinou v oblibě, ale žádné velké výkony se neočekávaly. Ale opak byl pravdou. V mnoha přípa-dech byl atakován rekord tratě a nakonec jednou i překonán!

V kategorii žen byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilo-metrů pod padesát minut v čase 49:37, Denisa Rajchlová z Běžeckého klubu (BK) Louny obsadila 11. místo (01.11:59).

Z běžců byl nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44:42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny (55:35).

U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR (21:51), v ženách zvítězila Kateřina Antošová z týmu Černí koně Praha (25:53). Závod na kolečkových bruslích vyhrál na stejné trati Jonáš Cícha z Tempish Hearbeat Inline (26:34), v ženách Renáta Karabová ze slovenských Košic (27:24).

A ve štafetovém běhu na pět krát tři kilo-metry byl první Buffino team (Anna Porub-čanová, Vojtěch Hubka, Zuzana Porubča-nová, Natálie Beckertová a Dörflerová) v čase 01.04:34. Závod koloběžek vyhrál Michal Kulka z TRISTA60 v čase 30:01, v že-nách pak Petra Fořtová z klubu Bez pedálů, čas 34:36.

I přes nevlídné počasí se letošní jubilejní Memoriál K. R. vydařil. Ostatně potvrdili to i závodníci. Velké poděkování patří všem pořadatelům, členům ASK, Senior klubu Louny, dobrovolným hasičům, motorkářům, městské i státní policii a Zdravotní službě Kaňka z Lovosic.

Celkové výsledky memoriálu najdete na webu www.sportt.cz/racesResults/resultlist/833. Dalším závodem pořádaným ASK Elna Počerady měl být Evropský pohár EHC - European Handbike Circuit. Lounský závod se z technických důvodů poprvé po šestnácti letech nekoná. Důvodem jsou práce na komunikacích v Husově ulici, jíž trať závodu vede.Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video