Memoriál Karla Raise v chladu a dešti

Ladislav Bába 2019-05-21 06:56:00

Louny (bab) Minulou sobotu se uskutečnil již 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů, 10. ročník štafetového běhu a 6. ročník závodu na kolečkových bruslích – Memoriál Karla Raise

. Na letošním jubilejním ročníku závodu byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilometrů v čase pod padesát minut. Za chladného a deštivého počasí se na start u počeradské elektrárny postavilo něco málo přes dvě stě sportovců. Z běžců byl na patnáctikilometrové trati nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44.42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny - 55.35. V ženách byla nejrychlejší také Keňanka Korir Caroline Jebet v čase 49:37, což je rekord tratě. Denisa Rajchlová z BK Louny obsadila 11. místo. U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR, v ženách zvítězila Kateřina Antošová – Černí koně Praha. Ve štafetách zvítězilo družstvo Buffino Team, složený ze závodníků pořádajícího klubu. Součástí byla také dětská atletika, stále více oblíbený lidový běh (na snímku), závod dětí na handbikách a další doprovodný program. 

Ohlédnutí za Memoriálem Karla Raise: padl rekord trati

Louny (bab) První květnovou sobotu se uskutečnil jubilejní 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů a 10. ročník štafetového běhu 5 krát 3 kilometry. To vše na trase Počerady - Louny v délce patnácti kilometrů. Současně se jednalo o šestý ročník stále více populárního závodu na kolečkových bruslích (in line skate).

Součástí letošního ročníku byl i vložený závod Českého poháru koloběžek. To proto, že se letos neuskuteční Evropský pohár v ruční cyklistice, jehož součástí byl právě závod koloběžek.

Již od rána probíhal na lounském výstavišti Dětský den s atletikou a také registrace na Lidový běh s Mizunem. Rodiče s kočárky, na kolech, na vozících, ale hlavně běžci, to byl první start. Ovšem nejdříve pustili organizátoři na dvoukilometrovou trať závod dětí na ručních vozících. Úderem jedenácté hodiny vyjeli na trať hlavního závodu z Počerad nejdříve vozíčkáři, poté následovali koloběžky, bruslaři a běžci.

Po celý závod panovalo chladné a deštivé počasí. To mají závodníci prý většinou v oblibě, ale žádné velké výkony se neočekávaly. Ale opak byl pravdou. V mnoha přípa-dech byl atakován rekord tratě a nakonec jednou i překonán!

V kategorii žen byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilo-metrů pod padesát minut v čase 49:37, Denisa Rajchlová z Běžeckého klubu (BK) Louny obsadila 11. místo (01.11:59).

Z běžců byl nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44:42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny (55:35).

U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR (21:51), v ženách zvítězila Kateřina Antošová z týmu Černí koně Praha (25:53). Závod na kolečkových bruslích vyhrál na stejné trati Jonáš Cícha z Tempish Hearbeat Inline (26:34), v ženách Renáta Karabová ze slovenských Košic (27:24).

A ve štafetovém běhu na pět krát tři kilo-metry byl první Buffino team (Anna Porub-čanová, Vojtěch Hubka, Zuzana Porubča-nová, Natálie Beckertová a Dörflerová) v čase 01.04:34. Závod koloběžek vyhrál Michal Kulka z TRISTA60 v čase 30:01, v že-nách pak Petra Fořtová z klubu Bez pedálů, čas 34:36.

I přes nevlídné počasí se letošní jubilejní Memoriál K. R. vydařil. Ostatně potvrdili to i závodníci. Velké poděkování patří všem pořadatelům, členům ASK, Senior klubu Louny, dobrovolným hasičům, motorkářům, městské i státní policii a Zdravotní službě Kaňka z Lovosic.

Celkové výsledky memoriálu najdete na webu www.sportt.cz/racesResults/resultlist/833. Dalším závodem pořádaným ASK Elna Počerady měl být Evropský pohár EHC - European Handbike Circuit. Lounský závod se z technických důvodů poprvé po šestnácti letech nekoná. Důvodem jsou práce na komunikacích v Husově ulici, jíž trať závodu vede.Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video