Memoriál Karla Raise v chladu a dešti

Ladislav Bába 2019-05-21 06:56:00

Louny (bab) Minulou sobotu se uskutečnil již 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů, 10. ročník štafetového běhu a 6. ročník závodu na kolečkových bruslích – Memoriál Karla Raise

. Na letošním jubilejním ročníku závodu byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilometrů v čase pod padesát minut. Za chladného a deštivého počasí se na start u počeradské elektrárny postavilo něco málo přes dvě stě sportovců. Z běžců byl na patnáctikilometrové trati nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44.42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny - 55.35. V ženách byla nejrychlejší také Keňanka Korir Caroline Jebet v čase 49:37, což je rekord tratě. Denisa Rajchlová z BK Louny obsadila 11. místo. U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR, v ženách zvítězila Kateřina Antošová – Černí koně Praha. Ve štafetách zvítězilo družstvo Buffino Team, složený ze závodníků pořádajícího klubu. Součástí byla také dětská atletika, stále více oblíbený lidový běh (na snímku), závod dětí na handbikách a další doprovodný program. 

Ohlédnutí za Memoriálem Karla Raise: padl rekord trati

Louny (bab) První květnovou sobotu se uskutečnil jubilejní 30. ročník silničního běhu, 27. ročník závodu vozíčkářů a 10. ročník štafetového běhu 5 krát 3 kilometry. To vše na trase Počerady - Louny v délce patnácti kilometrů. Současně se jednalo o šestý ročník stále více populárního závodu na kolečkových bruslích (in line skate).

Součástí letošního ročníku byl i vložený závod Českého poháru koloběžek. To proto, že se letos neuskuteční Evropský pohár v ruční cyklistice, jehož součástí byl právě závod koloběžek.

Již od rána probíhal na lounském výstavišti Dětský den s atletikou a také registrace na Lidový běh s Mizunem. Rodiče s kočárky, na kolech, na vozících, ale hlavně běžci, to byl první start. Ovšem nejdříve pustili organizátoři na dvoukilometrovou trať závod dětí na ručních vozících. Úderem jedenácté hodiny vyjeli na trať hlavního závodu z Počerad nejdříve vozíčkáři, poté následovali koloběžky, bruslaři a běžci.

Po celý závod panovalo chladné a deštivé počasí. To mají závodníci prý většinou v oblibě, ale žádné velké výkony se neočekávaly. Ale opak byl pravdou. V mnoha přípa-dech byl atakován rekord tratě a nakonec jednou i překonán!

V kategorii žen byl překonán šestnáct let starý traťový rekord Petry Kamínkové keňskou závodnicí Korir Caroline Jebet, která zaběhla jako první žena trať patnácti kilo-metrů pod padesát minut v čase 49:37, Denisa Rajchlová z Běžeckého klubu (BK) Louny obsadila 11. místo (01.11:59).

Z běžců byl nejrychlejší Keňan Tuei Hosea Kiplagat v čase 44:42. Z domácích závodníků byl nejlepší na 6. místě Filip Havel z BK Louny (55:35).

U vozíčkářů byl nejrychlejší Miroslav Šulc z Handbike ČR (21:51), v ženách zvítězila Kateřina Antošová z týmu Černí koně Praha (25:53). Závod na kolečkových bruslích vyhrál na stejné trati Jonáš Cícha z Tempish Hearbeat Inline (26:34), v ženách Renáta Karabová ze slovenských Košic (27:24).

A ve štafetovém běhu na pět krát tři kilo-metry byl první Buffino team (Anna Porub-čanová, Vojtěch Hubka, Zuzana Porubča-nová, Natálie Beckertová a Dörflerová) v čase 01.04:34. Závod koloběžek vyhrál Michal Kulka z TRISTA60 v čase 30:01, v že-nách pak Petra Fořtová z klubu Bez pedálů, čas 34:36.

I přes nevlídné počasí se letošní jubilejní Memoriál K. R. vydařil. Ostatně potvrdili to i závodníci. Velké poděkování patří všem pořadatelům, členům ASK, Senior klubu Louny, dobrovolným hasičům, motorkářům, městské i státní policii a Zdravotní službě Kaňka z Lovosic.

Celkové výsledky memoriálu najdete na webu www.sportt.cz/racesResults/resultlist/833. Dalším závodem pořádaným ASK Elna Počerady měl být Evropský pohár EHC - European Handbike Circuit. Lounský závod se z technických důvodů poprvé po šestnácti letech nekoná. Důvodem jsou práce na komunikacích v Husově ulici, jíž trať závodu vede.Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.