Šťastná třináctka na podbořanské radnici, tentokrát i s dvojčaty

Alla Želinská 2019-05-14 14:31:00

Podbořany - Třináct nových občánků přivítali v sobotu 11. května na podbořanské radnici.

I když venku bylo všelijak a pochmurno, v obřadní síni svítila sluníčka – dopoledne sem postupně dorazilo přes dvě desítky malých dětí, z nichž třináct byly hlavními aktéry dvou slavnostních obřadů, zbytek tvořili sourozenci a starší kamarádi ze školky. 

"Vítání občánků proběhlo i za nepříznivého počasí dobře, celkem jsme přivítali z 18 pozvaných dětí 13 – pět holčiček a osm kluků. Mezi nimi byla i jedna dvojčátka Šimon a Filip,“ uvedla Anna Bizoňová z komise péče o občany. Během obřadu nechybělo pásmo básniček v podání tentokrát dětí z MŠ Hlubanská.

Miminka obdržela kromě dárků od městského úřadu i pozornost od klientů Domova pro seniory, dárkově zabalené ponožky pro miminko, a od Městské knihovny v Podbořanech vstupní balíček pro malé čtenáře v rámci nového projektu S knížkou do života. „Rodiny, které na vítání nepřišly, nebo jsme jejich vítání „nestihly”, budou zvány jinou cestou a o balíček nepřijdou. Co tento projekt obnáší? Po předání dárkového balíčku a první návštěvě rodin v knihovně naplánujeme pravidelné setkávání, kde budeme číst, listovat a hrát si spolu s dětmi a rodiči. Dle zájmu rodičů je možné založit „dětský klubík“ a scházet se například každý měsíc v prostorách knihovny,“ přiblížila projekt knihovnice Andrea Bständigová.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video