Šťastná třináctka na podbořanské radnici, tentokrát i s dvojčaty

Alla Želinská 2019-05-14 14:31:00

Podbořany - Třináct nových občánků přivítali v sobotu 11. května na podbořanské radnici.

I když venku bylo všelijak a pochmurno, v obřadní síni svítila sluníčka – dopoledne sem postupně dorazilo přes dvě desítky malých dětí, z nichž třináct byly hlavními aktéry dvou slavnostních obřadů, zbytek tvořili sourozenci a starší kamarádi ze školky. 

"Vítání občánků proběhlo i za nepříznivého počasí dobře, celkem jsme přivítali z 18 pozvaných dětí 13 – pět holčiček a osm kluků. Mezi nimi byla i jedna dvojčátka Šimon a Filip,“ uvedla Anna Bizoňová z komise péče o občany. Během obřadu nechybělo pásmo básniček v podání tentokrát dětí z MŠ Hlubanská.

Miminka obdržela kromě dárků od městského úřadu i pozornost od klientů Domova pro seniory, dárkově zabalené ponožky pro miminko, a od Městské knihovny v Podbořanech vstupní balíček pro malé čtenáře v rámci nového projektu S knížkou do života. „Rodiny, které na vítání nepřišly, nebo jsme jejich vítání „nestihly”, budou zvány jinou cestou a o balíček nepřijdou. Co tento projekt obnáší? Po předání dárkového balíčku a první návštěvě rodin v knihovně naplánujeme pravidelné setkávání, kde budeme číst, listovat a hrát si spolu s dětmi a rodiči. Dle zájmu rodičů je možné založit „dětský klubík“ a scházet se například každý měsíc v prostorách knihovny,“ přiblížila projekt knihovnice Andrea Bständigová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.