Děti se staly hosty u dvora císaře Karla IV.

2019-05-19 07:04:00

CHOMUTOV/ČERVENÝ HRÁDEK — Začátkem května se starší děti ze školní družiny na Kadaňské v Chomutově vypravily na zámek Červený hrádek, aby se blíže seznámily s jednou z nejvýznamnějších osobností nejen české, ale i evropské historie. Zavítaly totiž ke dvoru Karla IV., císaře římského a krále českého. Zábavnou formou se děti dozvěděly spoustu zajímavostí z jeho dlouhého života. Zjistily, jak vypadá brnění rytíře, jak se sedlal rytířský kůň, jak se korunovala královna a mnoho dalšího, ba došlo i na pikantnosti z císařova života. Zopakovali jsme si a naživo vyzkoušeli postup při zpracování lnu středověkými metodami. Žonglér nám předvedl své umění, za což sklidil veliký potlesk.

Moc se nám také líbilo, že jsme si mohli pohladit zvířata — koně, kozu a ovci.  V závěru jsme si koupili něco na památku a po cestě domů si povídali o tom, co vše jsme si z našeho společného výletu zapamatovali. 

Ať žije král!!!

Text a foto: Dita NOBSTOVÁ

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video