Děti se staly hosty u dvora císaře Karla IV.

2019-05-19 07:04:00

CHOMUTOV/ČERVENÝ HRÁDEK — Začátkem května se starší děti ze školní družiny na Kadaňské v Chomutově vypravily na zámek Červený hrádek, aby se blíže seznámily s jednou z nejvýznamnějších osobností nejen české, ale i evropské historie. Zavítaly totiž ke dvoru Karla IV., císaře římského a krále českého. Zábavnou formou se děti dozvěděly spoustu zajímavostí z jeho dlouhého života. Zjistily, jak vypadá brnění rytíře, jak se sedlal rytířský kůň, jak se korunovala královna a mnoho dalšího, ba došlo i na pikantnosti z císařova života. Zopakovali jsme si a naživo vyzkoušeli postup při zpracování lnu středověkými metodami. Žonglér nám předvedl své umění, za což sklidil veliký potlesk.

Moc se nám také líbilo, že jsme si mohli pohladit zvířata — koně, kozu a ovci.  V závěru jsme si koupili něco na památku a po cestě domů si povídali o tom, co vše jsme si z našeho společného výletu zapamatovali. 

Ať žije král!!!

Text a foto: Dita NOBSTOVÁ

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video