V rytmu tanga v Jirkově

Redakce 2019-05-18 10:19:00

JIRKOV (r) — Řekne–li se argentinské tango, vybaví se nám jméno argentinského mistra tohoto žánru Astora Piazzoly, hudebního skladatele a hráče na bandoneon. Piazzola vytvořil nový žánr, nový barevný hudební svět plný emocí,Tango nuevo. Nové tango, které překračuje hranice žánrů, učarovalo i akordeonistovi Ladislavu Horákovi a violoncellistovi Petru Nouzovskému, dvěma vynikajícím hudebníkům, v jejichž mistrovském podání se to okouzlení šíří k posluchačům po celém světě.

Neobvyklé spojení akordeonu s violoncellem inspiruje interprety k hledání nových barev, nových zvukových možností a technických fines a v tomto směru si oba pánové padli do noty. Dokážou přednést Piazzolovu hudbu se všemi jejími nuancemi, technicky dokonale, s citem, vášní a pokorou. CD s názvem Vivat Tango zvítězilo v silné konkurenci nahrávek z celého světa a odneslo si cenu „Nejlepší violoncellové CD roku 2014“ The Violoncello Foundation New York. V repertoáru dua najdeme hudbu všech století, s akcentem na díla Astora Piazzoly a soudobých českých skladatelů, kteří pro duo píší. V dnešní uspěchané době je koncert Vivat Tango blahodárným osvěžením. Neváhejte a dejte se strhnout brilantností výkonů a stylem se silným puncem originality v úterý 21. května od 18.30 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově.

Foto: ZUŠ Jirkov

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video