Stromy života v Domově pro seniory

2019-05-18 10:39:00

KADAŇ — Jedinečný projekt, nádherný výsledek. Do kadaňského Domova pro seniory doputovala výtvarná expozice spřáteleného domova důchodců a její zhlédnutí rozhodně stojí za to. Prezentované Stromy života mapují bytí a jednotlivé či přelomové životní etapy seniorů z Bystřan.

Na zpracovaných dílech můžeme prostřednictvím umně zakomponovaných fotografií, z převážné části černobílých, obdivovat mladý půvab a svěží krásu dnešních babiček a prababiček, mužnost a sílu pánů o několik generací starších či atmosféru časů dávno uplynulých. „Celý projekt vznikl ve spolupráci se seniorským zařízením v Drážďanech. V průběhu jednoho roku tak spatřilo světlo světa dvacet velkoformátových vzpomínkových desek, na jejichž obsahu se velkou měrou podíleli nejen naši klienti a zaměstnanci, ale také jejich příbuzní a blízcí,“ představuje výstavu při kadaňské vernisáži ergoterapeutka z bystřanského Domova Hana Daňková, „zde vystavené Stromy života jsou pouze dalším dílkem naší práce v oblasti reminiscenční terapie. V minulosti jsme tvořili vzpomínková alba, kufry, stávající Stromy jsou novou variací na dané téma.“ Chcete se na vlastní oči přesvědčit o pravdivosti výše popsaného? Přijďte se sami podívat, bystřanský projekt pobude v Kadani do konce května.

Text a foto: Zdeněk MORAVEC

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video