Lounští rodáci Jíra a Mirvald vystavují v Roudnici nad Labem

Jarka Cibulková 2019-05-16 13:13:43

Roudnice nad Labem, Louny (tz) Důmyslné pohyblivé strojky a velkoformátové obrazy Václava Jíry, nebo obsáhlý cyklus pestrobarevných krajin Lounska v čele s magickou horou Oblík Vladislava Mirvalda, mohou návštěvníci spatřit v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem od 17. května.

Bývalá barokní jízdárna umístěná v sousedství Lobkowiczkého zámku bude do 14. července prezentovat tvorbu dvou významných lounských rodáků. Galerijní foyer obohatí méně známá krajinářská tvorba významného geometristy a váženého pedagoga Vladislava Mirvalda, která vznikla během jeho častých vycházek do okolí Loun a především řeky Ohře. Hlavní galerijní prostor bude patřit reprezentativní jubilejní výstavě malíře a tvůrce hravých pohyblivých strojků Václava Jíry, který přestaví významný díl své rozsáhlé tvorby – umění inspirované odpadovým materiálem. Kovové součástky přetváří v unikátní pohyblivé sochy, které poutají pozornost diváků svým humorným nadhledem již 50 let. Součástí Jírovy výstavy budou také obrazy strojů či drobné modely soch ve veřejném prostoru.

Na fotce můžete spatřit návrh Jírova vynálezu Oktíbolz I (obráceně psané Zlobítko), které vytvořil v roce 2000. Kovové dílo zdobí od května 2003 dřívejší bazének na Suzdalském náměstí v Lounech +  Vladislav Mirvald, dílo Ohře s Oblíkem (1964), olej na kartonu.

2x foto: archiv autorů 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video