Lounští rodáci Jíra a Mirvald vystavují v Roudnici nad Labem

Jarka Cibulková 2019-05-16 13:13:43

Roudnice nad Labem, Louny (tz) Důmyslné pohyblivé strojky a velkoformátové obrazy Václava Jíry, nebo obsáhlý cyklus pestrobarevných krajin Lounska v čele s magickou horou Oblík Vladislava Mirvalda, mohou návštěvníci spatřit v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem od 17. května.

Bývalá barokní jízdárna umístěná v sousedství Lobkowiczkého zámku bude do 14. července prezentovat tvorbu dvou významných lounských rodáků. Galerijní foyer obohatí méně známá krajinářská tvorba významného geometristy a váženého pedagoga Vladislava Mirvalda, která vznikla během jeho častých vycházek do okolí Loun a především řeky Ohře. Hlavní galerijní prostor bude patřit reprezentativní jubilejní výstavě malíře a tvůrce hravých pohyblivých strojků Václava Jíry, který přestaví významný díl své rozsáhlé tvorby – umění inspirované odpadovým materiálem. Kovové součástky přetváří v unikátní pohyblivé sochy, které poutají pozornost diváků svým humorným nadhledem již 50 let. Součástí Jírovy výstavy budou také obrazy strojů či drobné modely soch ve veřejném prostoru.

Na fotce můžete spatřit návrh Jírova vynálezu Oktíbolz I (obráceně psané Zlobítko), které vytvořil v roce 2000. Kovové dílo zdobí od května 2003 dřívejší bazének na Suzdalském náměstí v Lounech +  Vladislav Mirvald, dílo Ohře s Oblíkem (1964), olej na kartonu.

2x foto: archiv autorů 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video