Festival pomůže rodině těžce postižené Kačenky

Soňa Šímová 2019-05-27 10:15:00

CHOMUTOV (soš) — Vzpomínáte si na devítiletou usměvavou holčičku, se kterou jsme vás seznámili v předvánočním čase? Rodina malé slečny s velkými problémy se stále pere s nedostatkem financí na spolehlivý vůz, kterým by ji mohli dopravit nejen za lékaři. Před Vánoci se na benefičním koncertě podařilo vybrat přes dvacet tisíc korun. Pomůžete i podruhé? Tentokrát pořádá rodina hudební festival.

Kačenka se narodila jako velmi nedonošené miminko ve 29. týdnu těhotenství, kdy její mamince Romaně Škubové praskla voda, ale akutní císařský řez proběhl až po čtyřech dnech. Následkem nedostatku plodové vody a kyslíku pak došlo k poškození mozku. Prognóza zpočátku nevypadala zle, v půl roce ovšem Kačenka dostala svůj první epileptický záchvat, po kterém si postupně vyslechla diagnózy: dětská mozková obrna, Westův syndrom, těžká mentální retardace, subluxace kyčelních kloubů, centrální postižení zraku a špatná imunita. Kačenka nechodí, nesedí, neleze, nemluví. Je naprosto odkázána na pomoc rodiny. Pokud je zdravá, navštěvuje jednou týdně speciální školu v Palachově ulici.

15 let staré auto, které rodina denně používá, je více v opravě než v provozu. Rodina sice dostane státní příspěvek na nové a zároveň se jí pomocí sbírky a vánočního benefičního koncertu podařilo vybrat další peníze, to ovšem nestačí. V současnosti jim na vůz chybí zhruba dvě třetiny cílové částky. „Jezdíme s Kačenkou ke specialistům do Prahy a do Ústí nad Labem. V Chomutově máme vlastně jen pediatra a neuroložku. Potřebujeme velké auto, aby v něm Kačenka mohla mít své vlastní otáčecí sedadlo, protože nedrží hlavičku. Také má ještě speciální vozíček, který je polohovací, proto ho nelze složit. Kvůli spasmu Kačenka také potřebuje hodně prostoru pro nožičky. Toto třeba běžné kombi nezvládne. Pak s námi samozřejmě ještě jezdí její sourozenci a asistenční pes,“ vypočítala Romana Škubová.

V neděli 9. června se v areálu Banda uskuteční Benefiční festival pro Kačenku. Vystupovat bude skupina Úlet, Adéla Radimcová, Patrik Bartko, Suvereno a Jakub Děkan. Pro děti budou dostupné atrakce jako skákací hrad a další. Přispět můžete také na transparentního účet Konta Bariéry: 777777222/0800. Je nutné uvést variabilní symbol Kačenky: 953172. Podnikatelé samozřejmě mohou dostat potvrzení a dar si dát do daní.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video