V letním kině zahrají školní orchestry i host TOP Dream Company z Prahy

Iveta Drlíková 2019-05-28 13:10:10

Žatec (id) Po loňském vydařeném nultém ročníku, pokračuje soutěžní přehlídka orchestrů základních uměleckých škol i v letošním roce. Ve středu 29. května se tak do letního kina v Žatci sjedou opět desítky šikovných mladých muzikantů ze dvanácti žákovských big bandů.

 Chybět nebude loňský vítěz z Jirkova a samozřejmě ani domácí The Little Bit Band ZUŠ Žatec, který skončil třetí. Dále se představí orchestry z Loun, Brandýsa nad Labem, Českého Brodu, Děčína, Chomutova, Prahy nebo Rožmitálu pod Třemšínem. Každý soutěžící bude hrát třicet minut čistého času. „Odezvy od loňských účastníků byly kladné, tak jsme oslovili další kraj a soutěž rozšířili. Dvanáct orchestrů je ale na jednodenní akci už opravdu strop. Pokud bychom uvažovali o dalším rozšíření, festival by musel být již několikadenní,“ říká Irena Marešová, ředitelka Základní umělecké školy Žatec, která ve spolupráci s městským divadlem akci pořádá.   

Vítězové Jazz fest Competition 2019, jak organizátoři akci nazvali, si odvezou řadu zajímavých cen, ale také si začátkem září zahrají před tisícovkami lidí na Dočesné, a to už je pěkná motivace. Kolem 18 hodiny vystoupí na podiu ještě profesionální kapela, hrající funky, TOP Dream Company z Prahy. Jinak soutěžní přehlídka začíná již ráno v devět a předpokládaný konec je kolem sedmnácté hodiny. Pak už nastane čas na společné focení i hraní a vyhlášení výsledků. Vstup pro žáky základních a středních škol je dopoledne zdarma, ostatní zaplatí po celý den padesát korun. Možnost vybrat si nejlepší orchestr budou mít znovu i diváci, a to prostřednictvím hlasovacích žetonů. V areálu bude k dispozici i občerstvení, takže milovníci jazzu, swingu, latiny i dalších hudebních žánrů v podání velkých orchestrů mohou v letním kině strávit klidně i celý den!

 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video