V letním kině zahrají školní orchestry i host TOP Dream Company z Prahy

Iveta Drlíková 2019-05-28 13:10:10

Žatec (id) Po loňském vydařeném nultém ročníku, pokračuje soutěžní přehlídka orchestrů základních uměleckých škol i v letošním roce. Ve středu 29. května se tak do letního kina v Žatci sjedou opět desítky šikovných mladých muzikantů ze dvanácti žákovských big bandů.

 Chybět nebude loňský vítěz z Jirkova a samozřejmě ani domácí The Little Bit Band ZUŠ Žatec, který skončil třetí. Dále se představí orchestry z Loun, Brandýsa nad Labem, Českého Brodu, Děčína, Chomutova, Prahy nebo Rožmitálu pod Třemšínem. Každý soutěžící bude hrát třicet minut čistého času. „Odezvy od loňských účastníků byly kladné, tak jsme oslovili další kraj a soutěž rozšířili. Dvanáct orchestrů je ale na jednodenní akci už opravdu strop. Pokud bychom uvažovali o dalším rozšíření, festival by musel být již několikadenní,“ říká Irena Marešová, ředitelka Základní umělecké školy Žatec, která ve spolupráci s městským divadlem akci pořádá.   

Vítězové Jazz fest Competition 2019, jak organizátoři akci nazvali, si odvezou řadu zajímavých cen, ale také si začátkem září zahrají před tisícovkami lidí na Dočesné, a to už je pěkná motivace. Kolem 18 hodiny vystoupí na podiu ještě profesionální kapela, hrající funky, TOP Dream Company z Prahy. Jinak soutěžní přehlídka začíná již ráno v devět a předpokládaný konec je kolem sedmnácté hodiny. Pak už nastane čas na společné focení i hraní a vyhlášení výsledků. Vstup pro žáky základních a středních škol je dopoledne zdarma, ostatní zaplatí po celý den padesát korun. Možnost vybrat si nejlepší orchestr budou mít znovu i diváci, a to prostřednictvím hlasovacích žetonů. V areálu bude k dispozici i občerstvení, takže milovníci jazzu, swingu, latiny i dalších hudebních žánrů v podání velkých orchestrů mohou v letním kině strávit klidně i celý den!

 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video