Chomutovští demonstrovali za nezávislou justici

Soňa Šímová 2019-05-29 12:23:42

CHOMUTOV (soš) — Máme toho dost! Výzva spolku Milion chvilek pro demokracii k celorepublikovým protestům nenechala chladné ani občany chomutovského regionu. Na demonstraci se u kostela svaté Kateřiny u mikrofonu vystřídali čtyři řečníci, zazněla i píseň Karla Kryla a česká hymna.

„Máme dost vlády trestně stíhaného agenta STB a připojujeme se k celorepublikovým protestům s podporou Milionu chvilek pro demokracii. Premiér již celý měsíc ignoruje a bagatelizuje požadavky desetitisíců protestujících lidí. Proto se připojujeme k výzvě, aby se zástupci organizátorů protestů diskutoval v televizní debatě. Buď své kroky obhájí před veřejností, nebo se ukáže, že mu skutečně jde pouze o posílení vlastního vlivu na justici. V úterý 28. května proběhne po celé republice (kromě Prahy) další vlna protestů za nezávislost justice. Pokud se do té doby premiér neodváží v televizní debatě vystoupit a obhájit se, uskuteční se v úterý 4. června další masivní demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Budeme však požadovat už nejen demisi Marie Benešové, ale také demisi trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše,“ tak zněla výzva, která přivedla v úterní podvečer desítky lidí s transparenty a českou vlajkou na chomutovské náměstí.

Úvodního slova se ujal jeden z organizátorů Miroslav Koranda. Poté dostala slovo starostka obce Blatno Iveta Rabasová Houfová, která zavzpomínala na slova Václava Havla: „Zavolal nám Václav Havel a řekl „vyznávám se z toho, že jsem velký fanda a podporovatel vašeho nenásilného leč trpělivého boje s arogancí.“ Tehdy myslel magistrát chomutovský, my dnes myslíme aroganci moci naší vlády. Je hrozně dobře, že jsme se tu sešli. Asi se zase musíme naučit být aktivní občanská společnost.“

Jako další před demonstranty vystoupila lékařka Monika Mrugová: „Mám strach jako máma dvou dětí, že o tu demokracii, kterou jsme získali v roce 89, přijdeme. Že nám ji vezme ten divný pán ze Slovenska, kterého vyšetřuje policie. Ten, který je ve svazcích STB a který má pocit, že náš stát je jeho firma.“

Na těžké časy před revolucí zavzpomínala i bývalá učitelka Helena Sudová: „Já jsem strašně riskovala, aby už tohle nikdy nebylo a teď jsem strašně smutná, že nám zase hrozí, návrat toho režimu, proti kterému jsem bojovala a riskovala.“

Pokojnou demonstraci zpestřila několika písněmi Adéla Radimcová a na závěr zazněla česká hymna. 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video