Chomutovští demonstrovali za nezávislou justici

Soňa Šímová 2019-05-29 12:23:42

CHOMUTOV (soš) — Máme toho dost! Výzva spolku Milion chvilek pro demokracii k celorepublikovým protestům nenechala chladné ani občany chomutovského regionu. Na demonstraci se u kostela svaté Kateřiny u mikrofonu vystřídali čtyři řečníci, zazněla i píseň Karla Kryla a česká hymna.

„Máme dost vlády trestně stíhaného agenta STB a připojujeme se k celorepublikovým protestům s podporou Milionu chvilek pro demokracii. Premiér již celý měsíc ignoruje a bagatelizuje požadavky desetitisíců protestujících lidí. Proto se připojujeme k výzvě, aby se zástupci organizátorů protestů diskutoval v televizní debatě. Buď své kroky obhájí před veřejností, nebo se ukáže, že mu skutečně jde pouze o posílení vlastního vlivu na justici. V úterý 28. května proběhne po celé republice (kromě Prahy) další vlna protestů za nezávislost justice. Pokud se do té doby premiér neodváží v televizní debatě vystoupit a obhájit se, uskuteční se v úterý 4. června další masivní demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Budeme však požadovat už nejen demisi Marie Benešové, ale také demisi trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše,“ tak zněla výzva, která přivedla v úterní podvečer desítky lidí s transparenty a českou vlajkou na chomutovské náměstí.

Úvodního slova se ujal jeden z organizátorů Miroslav Koranda. Poté dostala slovo starostka obce Blatno Iveta Rabasová Houfová, která zavzpomínala na slova Václava Havla: „Zavolal nám Václav Havel a řekl „vyznávám se z toho, že jsem velký fanda a podporovatel vašeho nenásilného leč trpělivého boje s arogancí.“ Tehdy myslel magistrát chomutovský, my dnes myslíme aroganci moci naší vlády. Je hrozně dobře, že jsme se tu sešli. Asi se zase musíme naučit být aktivní občanská společnost.“

Jako další před demonstranty vystoupila lékařka Monika Mrugová: „Mám strach jako máma dvou dětí, že o tu demokracii, kterou jsme získali v roce 89, přijdeme. Že nám ji vezme ten divný pán ze Slovenska, kterého vyšetřuje policie. Ten, který je ve svazcích STB a který má pocit, že náš stát je jeho firma.“

Na těžké časy před revolucí zavzpomínala i bývalá učitelka Helena Sudová: „Já jsem strašně riskovala, aby už tohle nikdy nebylo a teď jsem strašně smutná, že nám zase hrozí, návrat toho režimu, proti kterému jsem bojovala a riskovala.“

Pokojnou demonstraci zpestřila několika písněmi Adéla Radimcová a na závěr zazněla česká hymna. 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video