Poskytnout první pomoc umí nejlépe školáci z Černčic a Kryr, postupují do krajského kola

Lucie Steklá 2019-05-29 12:23:52

Louny (lus) O postup do krajského kola Mladého zdravotníka soutěžili žáci základních škol okresu Louny minulou středu v lounských Masarykových sadech. Na okresní kolo, které pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže (OS ČČK) v Lounech, se sjeli žáci z jedenácti základních škol okresu, některé školy měly zastoupení více týmů. Do krajského kola se probojovali zástupci černčické a kryrské základní školy.

Mladého zdravotníka absolvovalo pětadevadesát dětí. Pětičlenných družstev prvního stupně bylo v letošním ročníku osm, pěti-členných družstev žáků druhého stupně bylo jedenáct. „Žáci obou stupňů museli prokázat znalosti a zručnost v obvazové technice a transportu poraněných. Pro menší školáky bylo připraveno pět stanovišť, pro starší stanovišť sedm,“ uvedla k soutěži Lenka Vacková ředitelka OS ČČK Louny.

Školáci prvních až pátých tříd museli ošetřit následující zranění: při uštknutí hadem, zástava dechu a oběhu po pádu ze stromu, krvácení z ucha, velká plošná odřenina, řezná rána na levém předloktí s tepenným krvácením. Žáci šestých a devátých tříd na sedmi stanovištích ošetřovali shodně s prvním stupněm uštknutí hadem, krvácení z ucha, velkou plošnou odřeninu, řeznou ránu na levém předloktí s tepenným krvácením, zástavu dechu a oběhu - tentokrát po pádu ze zídky. Navíc je čekalo ošetření tržné rány na čele a popálenina druhé stupně na pravém předloktí.

„Roli figurantů při letošním ročníku výborně zvládli žáci ze Základní školy Kpt. Jaroše Louny. Hlavním rozhodčím soutěže byl lékař Miroslav Urban, který nad celou soutěží opět dohlížel. Vítězové obou kategorií postupují do krajského kola, které se koná 28. května v Jablonci nad Jizerou - Končinách,“ dodala L. Vacková.

Vítězství za první stupeň míří ke školákům do Černčic, druzí se umístili žáci ZŠ Jižní Žatec, třetí školáci z Lenešic. Ostatní účastníci se umístili na čtvrtém až osmém mí-stě v následujícím pořadí: Lubenec, Peruc, Peruc, P. Bezruče Žatec, Lipenec.

Ve starší kategorii nejvíce bodů za ošetření zranění získali školáci - zdravotníci ze ZŠ Kryry. Druzí se umístili školáci z Lipence, třetí ze ZŠ Husova Podbořany. Na čtvrtém až jedenáctém místě se umístily týmy škol: Lubenec, Gymnázium Podbořany, P. Bezruče Žatec, Kryry, Husova Podbořany, Lenešice, Gymnázium Podbořany a Školní Louny.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video