Dary nejlepším sportovcům předány

Hedvika Mašková 2019-06-06 14:00:00

Rozdávalo se a gratulovalo. Nejúspěšnějším žateckým sportovcům a kolektivům bylo rozdáno 110 tisíc korun. Předávání ocenění sportovcům za rok 2018 probíhalo v Galerii Sladovna minulou středu. Příspěvek deseti tisíc si odnesli sportovci v kategorii mládež a dospělí a také dva sportovní kolektivy. Sportovní osobností roku byl vyhlášen rodák ze Žatce, fotbalista SK Slavia Praha, Jaromír Zmrhal.

O poskytnutí individuálního příspěvku nejlepším sportovcům na rok 2018 hlasovala Komise tělovýchovy a sportu. Dle návrhu členů komise a jednotlivých sportovních klubů byli v kategorii mládež ohodnoceni každý po deseti tisících korunách Lucie Nesnídalová, Kristián Balon, Lenka Bešíková, Barbora Petriková a Tom Hänel.

Vodní slalomářka Lucie Nesnídalová z TJ Loko Žatec získala loni první místo na mistrovství světa juniorů a první místo na mistrovství Evropy. Lucie měla úspěch i v českých pohárech juniorů a dospělých. Nyní má před sebou dva nominační závody do juniorské reprezentace pro tento rok. ,,Pokud se mi bude dařit, tak si vyjedu juniorskou reprezentaci a pojedu zase na mistrovství světa a Evropy,“ prozradila Lucie Nesnídalová.

Kristián Balon plave za Jazzmani Žatec a v letošním roce získal druhé místo na Mistrovství České republiky dorostu a dospělých. Je to vítěz velké ceny v Praze a reprezentant České republiky. ,,Plavecká sezóna bude trvat ještě jeden měsíc a vrcholí Mistrovství České republiky. Pokud nezaplavu limit na EOF (Evropský olympijský festival mládeže), což asi ne, tak budu mít měsíc prázdnin,“ prozradil své brzké plány také Kristián Balon.

Stejně jako Kristián byla oceněna i plavkyně Lenka Bešíková z Jazzmanů Žatec. Vyhrála třikrát Mistrovství České republiky a páté místo v Českém poháru dospělých. Lenka je rovněž reprezentantkou České republiky a má před sebou stejné plány jako Kristián.

Barbora Petriková je kanoistkou TJ Loko Žatec a je jí teprve deset let. Jejím úspěchem je třetí místo v seriálu Českého pohárů předžáků.

Posledním byl za mládež oceněn tenista Tom Hänel, který získal druhé místo na přeboru krajů, je vítězem soutěže družstev a v České republice a patří mu 24. místo na žebříčku v ČR. V Žatci ho trénuje Kryštof Jánošík, v Chomutově Vladan Malkus a jednou za čtrnáct dní jezdí Tom trénovat do Tenisového klubu Sparta Praha. ,,Tenis je jedinou náplní mého života. Na kurtu trávím každý den několik hodin. Tenis hraje brácha i táta. Toho ale už lehce porazím 6:0,“ pověděl během předávání cen Tom Hänel.

V kategorii dospělých byli ocenění nohejbalista, mistr světa v singlu i ve dvojicích, Ondřej Vít, plavkyně Lucie Svěcená, která získala sedmé místo na mistrovství světa v Číně a je dvojnásobnou mistryní České republiky, kickboxer Hany Greisiger, kanoista Vladimír Slanina mladší, který získal dvakrát první místo a dvakrát třetí místo na závodech Evropského poháru a také všem známý mistr České republiky na dlouhých tratích v psím spřežení Lukáš Klíma.

Oceněné byly také dva žatecké sportovní kolektivy, a to mladší žáci oddílu národní házené TJ Žatec s trenérkou Monikou Berlíkovou a starší žákyně Volejbalového klubu Sever s trenérem J. Vrbatou. Mladí házenkáři se pyšní medailovým umístěním na Mistrovství České republiky a volejbalistky jsou krajskými vítězkami, získali první místo v Poháru nadějí a krásné patnácté místo na Mistrovství České republiky.

Na závěr večera byl osobností sportu Města Žatce vyhlášen Jaromír Zmrhal – žatecký rodák, fotbalový záložník a reprezentant, od roku 2012 hráč klubu SK Slavia Praha. Letos vykopal se svým klubem ligový titul i vítězství Poháru MOL Cup. Pro nemoc se bohužel předávání ocenění nezúčastnil. 


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.