Dary nejlepším sportovcům předány

Hedvika Fajkusová 2019-06-06 14:00:00

Rozdávalo se a gratulovalo. Nejúspěšnějším žateckým sportovcům a kolektivům bylo rozdáno 110 tisíc korun. Předávání ocenění sportovcům za rok 2018 probíhalo v Galerii Sladovna minulou středu. Příspěvek deseti tisíc si odnesli sportovci v kategorii mládež a dospělí a také dva sportovní kolektivy. Sportovní osobností roku byl vyhlášen rodák ze Žatce, fotbalista SK Slavia Praha, Jaromír Zmrhal.

O poskytnutí individuálního příspěvku nejlepším sportovcům na rok 2018 hlasovala Komise tělovýchovy a sportu. Dle návrhu členů komise a jednotlivých sportovních klubů byli v kategorii mládež ohodnoceni každý po deseti tisících korunách Lucie Nesnídalová, Kristián Balon, Lenka Bešíková, Barbora Petriková a Tom Hänel.

Vodní slalomářka Lucie Nesnídalová z TJ Loko Žatec získala loni první místo na mistrovství světa juniorů a první místo na mistrovství Evropy. Lucie měla úspěch i v českých pohárech juniorů a dospělých. Nyní má před sebou dva nominační závody do juniorské reprezentace pro tento rok. ,,Pokud se mi bude dařit, tak si vyjedu juniorskou reprezentaci a pojedu zase na mistrovství světa a Evropy,“ prozradila Lucie Nesnídalová.

Kristián Balon plave za Jazzmani Žatec a v letošním roce získal druhé místo na Mistrovství České republiky dorostu a dospělých. Je to vítěz velké ceny v Praze a reprezentant České republiky. ,,Plavecká sezóna bude trvat ještě jeden měsíc a vrcholí Mistrovství České republiky. Pokud nezaplavu limit na EOF (Evropský olympijský festival mládeže), což asi ne, tak budu mít měsíc prázdnin,“ prozradil své brzké plány také Kristián Balon.

Stejně jako Kristián byla oceněna i plavkyně Lenka Bešíková z Jazzmanů Žatec. Vyhrála třikrát Mistrovství České republiky a páté místo v Českém poháru dospělých. Lenka je rovněž reprezentantkou České republiky a má před sebou stejné plány jako Kristián.

Barbora Petriková je kanoistkou TJ Loko Žatec a je jí teprve deset let. Jejím úspěchem je třetí místo v seriálu Českého pohárů předžáků.

Posledním byl za mládež oceněn tenista Tom Hänel, který získal druhé místo na přeboru krajů, je vítězem soutěže družstev a v České republice a patří mu 24. místo na žebříčku v ČR. V Žatci ho trénuje Kryštof Jánošík, v Chomutově Vladan Malkus a jednou za čtrnáct dní jezdí Tom trénovat do Tenisového klubu Sparta Praha. ,,Tenis je jedinou náplní mého života. Na kurtu trávím každý den několik hodin. Tenis hraje brácha i táta. Toho ale už lehce porazím 6:0,“ pověděl během předávání cen Tom Hänel.

V kategorii dospělých byli ocenění nohejbalista, mistr světa v singlu i ve dvojicích, Ondřej Vít, plavkyně Lucie Svěcená, která získala sedmé místo na mistrovství světa v Číně a je dvojnásobnou mistryní České republiky, kickboxer Hany Greisiger, kanoista Vladimír Slanina mladší, který získal dvakrát první místo a dvakrát třetí místo na závodech Evropského poháru a také všem známý mistr České republiky na dlouhých tratích v psím spřežení Lukáš Klíma.

Oceněné byly také dva žatecké sportovní kolektivy, a to mladší žáci oddílu národní házené TJ Žatec s trenérkou Monikou Berlíkovou a starší žákyně Volejbalového klubu Sever s trenérem J. Vrbatou. Mladí házenkáři se pyšní medailovým umístěním na Mistrovství České republiky a volejbalistky jsou krajskými vítězkami, získali první místo v Poháru nadějí a krásné patnácté místo na Mistrovství České republiky.

Na závěr večera byl osobností sportu Města Žatce vyhlášen Jaromír Zmrhal – žatecký rodák, fotbalový záložník a reprezentant, od roku 2012 hráč klubu SK Slavia Praha. Letos vykopal se svým klubem ligový titul i vítězství Poháru MOL Cup. Pro nemoc se bohužel předávání ocenění nezúčastnil. 


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.